Sayfa 190/205 İlkİlk ... 90140180188189190191192200 ... SonSon
Arama sonucu : 1637 madde; 1,513 - 1,520 arası.

Konu: PEGYO - Pera GMYO

1.  Alıntı Originally Posted by Sasa500 Yazıyı Oku
    Haber düştü sermaye artırımı güncellendi, lakin ilk andaki 3.05 gören hisse 2.80 düştü hayrolsun insallah
    Global holdıng ma mı satıyor
    Neden böyle düştü, güzel haber değil mi, çok güzel giderken verdiler

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
    Haber detaylarında söyle bir madde var.
    ARTIK global yatırım cogunlugu kaybettı ve global yatırımla baglantımız kalmamstır! bu sebeb ve yenı bır basvuru ıcın gececek 2 aylık süreden dolayı yatırımcı ürkmüş olabilir.
    Sahsi görüşüm aksama Florasan ı görecegiz!
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
    %32 sermaye azaltımı ,%300 sermaye artırımı var :D ve şirketi ele geçirenler profesyonel oyuncular!
    Namık Kemal

4. Şirketimizin 4 bağımsız Yönetim Kurulu üyesinin katılımı ile bugün gerçekleştirilen Yönetim Kurulu toplantısında aşağıdaki hususlarda karar verilmiştir;

"22.10.2020 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul toplantısında Şirketimizin yeni hissedarlık yapısı oluşmuş ve bu toplantıda seçilen yeni Yönetim Kurulu, halen Sermaye Piyasası Kurulu incelemesinde bulunan sermaye artırımı başvurusunu tekrar değerlendirerek

- Şirketimizin eski çoğunluk hissedarı Ardus Gayrimenkul Yatırımları A.Ş.'nin ("Ardus") (ve dolayısıyla Ardus'un %100 hissedarı olan Global Yatırım Holding A.Ş.'nin ("Global")) çoğunluk hissedar vasfını kaybetmiş olmasını dikkate alarak ve

- yapılacak sermaye artırımından elde edilecek fon ile Şirketimizin Ardus'a olan borcunu ödemesinin ardından Şirketimiz uhdesinde kalacak bakiye fon sayesinde Şirketimizin Ardus ve/veya Global'in bugüne kadar sürdürdüğü finansal desteğine artık ihtiyaç duymamasını temin etmek için

sermaye artırımı tutarında değişiklik yapılmasına ve derdest sermaye artırımı başvurusu ile ilgili olarak aşağıdaki hususlara karar vermiştir;

1. Şirketimizin 12.05.2020 tarih ve 277 sayılı Yönetim Kurulu kararı ile 20.05.2020 tarih ve 278 sayılı Yönetim Kurulu kararlarının, aşağıdaki değişiklikler yapılmak suretiyle, diğer tüm yönleriyle aynen kabulüne ve teyidine;

a) 277 ve 278 sayılı Yönetim Kurulu kararlarının 1 numaralı maddesinin aşağıdaki şekilde tadil edilmesine;

"Şirket Esas Sözleşmesi'nin "Sermaye ve Hisse Senetleri" başlıklı 8'inci maddesinin vermiş olduğu yetkiye istinaden, 250.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 89.100.000 TL olan çıkarılmış sermayenin, 89.100.000 TL'den 60.000.000 TL'ye (%32,65993) azaltılması ve azaltılan tutarın geçmiş yıl zararlarına mahsup edilmesi, eş anlı olarak 180.000.000 TL (%300) oranında sermaye artırımı yapılarak, çıkarılmış sermayemizin tamamı nakden karşılanmak üzere 240.000.000 TL'ye artırılması"

b) 277 sayılı Yönetim Kurulu kararının 5 numaralı ve 278 sayılı Yönetim Kurulu kararının 3 numaralı maddesinin aşağıdaki şekilde tadil edilmesine;

"Arttırılan 180.000.000 TL tutarındaki sermayeyi temsil eden, her biri 1 kuruş nominal değerli 18.00.000.000 (onsekiz milyar) adet payın hamiline yazılı olarak ihraç edilmesi"

c) Ardus Gayrimenkul Yatırımları A.Ş. ve %100 hissedarı Global Yatırım Holding A.Ş.'nin artık Şirketimizde Çoğunluk hissedar olmaması ve Yönetim Kurulunun çoğunluğunun bağımsız üyeler ve diğer hissedarların temsilcilerinden oluşması, kısaca Ardus ve Global'in Şirketimiz ile bir bağının kalmamış olmasını dikkate alarak 277 sayılı Yönetim Kurulu kararının 8 numaralı aşağıdaki maddesinin iptal edilmesine ve Ardus'un tüm taahhütlerinin iptal edilmesine;

"8- Kalan payların Borsa İstanbul A.Ş.'nin ilgili piyasasında satılmasını takiben kalan paylar olması halinde söz konusu payların Ardus Gayrimenkul Yatırımları A.Ş. tarafından satın alınacağının taahhüt edilmesi"

d) 277 sayılı Yönetim Kurulu kararının 10 numaralı maddesi ve 278 sayılı Yönetim Kurulu kararının 4 numaralı maddesi uyarınca söz konusu kararların Ek-1'inde yer alan Tadil Metni'nin revize edilerek bu Yönetim Kurulu Kararı'nın ekinde yer alan yeni haliyle (EK-1) değiştirilmesi ve konunun yapılacak Genel Kurulda görüşülmesi için gerekli hazırlıkların yapılmasına;

e) 277 sayılı Yönetim Kurulu kararının 11 numaralı maddesi ve 278 sayılı Yönetim Kurulu kararının 5 numaralı maddesinin aşağıdaki şekilde tadil edilmesine;

"Çıkarılmış sermayenin 60.000.000 TL'ye azaltılması ve eşanlı olarak 240.000.000 TL'ye artırılması için gerekli iznin ve şirket esas sözleşme maddesinin yeni şekline uygun görüşün alınması hususlarında Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulması"

2. 277 ve 278 sayılı Yönetim Kurulu kararlarının bu Yönetim Kurulu Kararı ile revize edilmeyen maddelerinin geçerliliğini aynen sürdürmeye devam etmesine"

5. Çok dürtmeseler bari :D şimdi bunlar daha nereye kadar satacak anlamadım ki, şimdiden 3 milyon verdiler

6. Dönüp bir alsalar, bir kitleseler .. Hayal işte

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by KomutanLogar Yazıyı Oku
    Dönüp bir alsalar, bir kitleseler .. Hayal işte
    Hayale gerek yok üstadım, bizzat gk toplantısındaydım bu kagıda güveniyorum ...
    memleket kentten sonra pegyoyu konusacak :D
    Namık Kemal

Alıntı Originally Posted by Sasa500 Yazıyı Oku
    %32 sermaye azaltımı ,%300 sermaye artırımı var :D ve şirketi ele geçirenler profesyonel oyuncular!
    Şirketi icraya veren hakim ortağın bağlantısı kalmaması gayet doğal bence. Tabi burada önemli olan bu ortakların paylarını tamamen alabilecekler mi yoksa bu hakim ortaklar devredemediğini mi borsada satıyor? Bu ortakların çalıştığı banka ile borsadaki alıcı ve satıcı bankaları karşılaştırırsak bu düşüşün nereye kadar ilelyebileceği konusunda değerlendirme yapabilir miyiz gibi gibi sorular aklıma geldi. Neyse elenti işaretini vermişti ama bu düzeyde dikkat edilecek kadar olmuş. zaten halka açıklık oranı yüksek olan hisse için alınan bu karar KYya bereketli kazanç getirsin inşallah.YTD.

Sayfa 190/205 İlkİlk ... 90140180188189190191192200 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •