Sayfa 122/386 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172222 ... SonSon
Arama sonucu : 3088 madde; 969 - 976 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by ayay0606 Yazıyı Oku
    12 aylıkta zarar yazmaması bana göre mümkün değil. Döviz borcu yükü bakımından borsanın zirvesinde yer alan şirketlerden. Esas faaliyet karı ile finansman gideri korelasyonunu tam kuramıyorsunuz kanımca. Bu borca rağmen ucuz mu evet bence ucuz ama Borsa'da temeli ve beklentisi daha iyi borçsuz tonla senet var. benim izlememde ama bu döviz borcu hafiflemeden geri almam.
    Dostum biz faaliyet karı ile finansman gideri korelasyonunu kuruyoruz merak etme, senin göz ardı ettiğin her yılın sonunda uzaylı patronumuz elindeki depo arsa vb. duran varlıklarını değerliyor, ve bu farkı da diğer gelirlerde gösteriyor.önceki yıllarda 150 milyon civarı gelmiş hep, bu yılda gelirse + kapatmaması için neden yok. ama ufrs bilançosunda.
    ama emlak piyasası düşüyor, depoları değerlerini düşüş yönünde değerlerse işte ozaman hisse ayvayı yedi.. burada hiçbirşeye olmaz demeyelim. kur tekrar yükselmeye başladı, bu da kötü hisse için.. aslında faaliyet karı artışı dışında herşey olumsuz gelişiyor hisse için, Allah sonumuzu hayır etsin...

2. Değerlemede eksi çıkması çok mümkün değil. Çünkü bazı gayrimenkuller bu sene işleme alındı. Yani yeni kiralanan depolar var. Geçen sene inşaat üzerinden hesaplanan değerlemeler bu sene işletme üzerinden değerlenecek. Yatırım tavsiyesi değildir.

3. enflasyondan herşey etkilendiği gibi yapı maliyetleride arttığı için değerlendirme de düşme olması çok zor. dun m2 1000 tl mal ettiği depo bugun 1500 tl

biten depolar içinde borusan deposu tam değerlendirmeye girecek bu yıl sonu. en büyük artış onda yaşanacak 100 bin m2

4.  Alıntı Originally Posted by Strategy Yazıyı Oku
    enflasyondan herşey etkilendiği gibi yapı maliyetleride arttığı için değerlendirme de düşme olması çok zor. dun m2 1000 tl mal ettiği depo bugun 1500 tl

biten depolar içinde borusan deposu tam değerlendirmeye girecek bu yıl sonu. en büyük artış onda yaşanacak 100 bin m2
    göz ucuyla baktım da geçen yılki değerlemelere, düşende var içlerinde ama genelde artış, ben bunu biraz ironi yaptım, yani her türlü olasılık olabilir. inşallah dediğiniz gibi olur, yılı + yla kapatırız. aslında şu anki faiz oranlarına bakıldığında, şirket çok düşük faizli ortamda yatırımlarını tamamlamış, avantajına yani... 2019 yılının zorlu geçeceğini bildiriyor herkes, daha önce de yazmıştım, şirket önümüzdeki 1 yıl içinde borçlarının 3 te 1 i vade gelecek, yani faiz ve kur giderleri azalacak mecburen

5. Derinlik gören paylaşımda bulunursa memnun oluruz. 0.68 direnci görebiliriz.
    Ytd

Lenovo A7020a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. 66 yı kıramadı bir türlü. Hacim düşük.

SM-A320F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Net YPP (Hedge Dahil) -699.488.424 Türk lirası. Yani öyle ödenemez falan değil. En fazla olan şirketlerden de değil. Bugünkü kurla bu borç da 70-80 milyon azalmış olmalı. Yatırım tavsiyesi değildir.

8. Kap ta açıklama var . 2000 metre kare İMTAS taşımacılığa kiraya verilmiş. Hiç tepki vermedi.

Lenovo A7020a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 122/386 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172222 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •