Sayfa 129/387 İlkİlk ... 2979119127128129130131139179229 ... SonSon
Arama sonucu : 3089 madde; 1,025 - 1,032 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by flamenco72 Yazıyı Oku
    Dikkat zaafım olduğu rezervini koyarak şööle bir topladığımda..Halihazır depolama alanımız 729 000 metrekareye ulaştı sanırım..Fındık depoları falan 32000 yuvarlak da onlar..
    Lojistik depolara ayda ortalama 5 dolar yazsak
    730000 (yuvarlak)*5 dolar=3 .650. 000 dolar ayda
    yılda 12*3650000= 43 800 000 dolar..döviz yasağı ekonomik sıkıntılar..müşterileri rahatlatma faan filan derken kuru 2019 için 5,2de falan sabitlemiş olsaaaak 227 760 000TL ..Eh iyi büyüdü kiralar diyebiliriz..Çeyrek bazda 56 milyonlar falan..
    toplamda yaklaşık 36 000 kapalı alan da yolda sanırım
    Flamenco dostum benimde hissede ne kadar eski olduğumu bilirsin, ama artık bıktırdı. Mantıklı düşündükçe hesapladıkça hisse mantıksızlaşıyor. Ölü eşek hisseler bile bundan kat ve kat kazandırdı. 9 yıldır aşağıya gidiyor. 2 yıl yatırım yok dedi. Borçların azalması lazım.

2.  Alıntı Originally Posted by MHTMHT2 Yazıyı Oku
    Flamenco dostum benimde hissede ne kadar eski olduğumu bilirsin, ama artık bıktırdı. Mantıklı düşündükçe hesapladıkça hisse mantıksızlaşıyor. Ölü eşek hisseler bile bundan kat ve kat kazandırdı. 9 yıldır aşağıya gidiyor. 2 yıl yatırım yok dedi. Borçların azalması lazım.
    Doğrusu bu ya artık ben de öz kaynaklarımızın arsa değerlemesi kadar borçların azalması kaynaklı artıyor olmasını istiyorumYalnız kabul edelim, bu sene iyi hit yedik..ama dövizden ama jeostratejiden ama malum diğer bir takım konulardan..Umarım bu ağır hava çoook uzunca bir süreye yayılmaz..Ancak kendi adıma şirketlerin hikayelerinin, ülke hikayelerinin önüne geçmeye başladığı bir dünyanın kapılarında olduğumuzu düşünüyorum..Diğer yandan önceki sayfada yazmış olduğum şu malum kuşak ve yol projesi...önümüzdeki yıllarda ilginç şirket hikayeleri üretecek gibi..
    RYGYO'nun fiyatının sürünmesine tüm ortak arkadaşlarım gibi sinir olmakla, beraber sanırım halka arz seferberliği ile arz edilen diğer malum rezil şirketler arasında hasılatı bu kadar büyütebilen tek şirket....Bunu da teslim etmek lazım sanırım)
    2019 'da hepimize önce sağlık..Sonra bol kazanç ..ve kazançlarımızı keyifle harcama veya değerlendirme fırsatları diliyorum

3. Bu arada hatırlamak için bir baktım da 2010 kira gelirlerimiz 11 milyonmuş)

4.  Alıntı Originally Posted by flamenco72 Yazıyı Oku
    Doğrusu bu ya artık ben de öz kaynaklarımızın arsa değerlemesi kadar borçların azalması kaynaklı artıyor olmasını istiyorumYalnız kabul edelim, bu sene iyi hit yedik..ama dövizden ama jeostratejiden ama malum diğer bir takım konulardan..Umarım bu ağır hava çoook uzunca bir süreye yayılmaz..Ancak kendi adıma şirketlerin hikayelerinin, ülke hikayelerinin önüne geçmeye başladığı bir dünyanın kapılarında olduğumuzu düşünüyorum..Diğer yandan önceki sayfada yazmış olduğum şu malum kuşak ve yol projesi...önümüzdeki yıllarda ilginç şirket hikayeleri üretecek gibi..
    RYGYO'nun fiyatının sürünmesine tüm ortak arkadaşlarım gibi sinir olmakla, beraber sanırım halka arz seferberliği ile arz edilen diğer malum rezil şirketler arasında hasılatı bu kadar büyütebilen tek şirket....Bunu da teslim etmek lazım sanırım)
    2019 'da hepimize önce sağlık..Sonra bol kazanç ..ve kazançlarımızı keyifle harcama veya değerlendirme fırsatları diliyorum
    bende her şeyden önce şu faaliyet karına tav oluyorum, şirkette 10 kişi bile çalışmıyor yönetim gideri yok pazarlama gideri yok favök uçuk

topladığı 10 lira kiranın 9'u kar

piyasanın çoğu gyo olduğu için konut üretip satıyor sanıyor )

gülmek bir yana artık şu fiyatlarda olması gerçekten komik. borusan depoları 250 milyon tl piyasa değerinde. şirketin kendisi 160 milyon tl. dolar bazında 29 milyon dolar şaka gibi

5.  Alıntı Originally Posted by flamenco72 Yazıyı Oku
    Dikkat zaafım olduğu rezervini koyarak şööle bir topladığımda..Halihazır depolama alanımız 729 000 metrekareye ulaştı sanırım..Fındık depoları falan 32000 yuvarlak da onlar..
    Lojistik depolara ayda ortalama 5 dolar yazsak
    730000 (yuvarlak)*5 dolar=3 .650. 000 dolar ayda
    yılda 12*3650000= 43 800 000 dolar..döviz yasağı ekonomik sıkıntılar..müşterileri rahatlatma faan filan derken kuru 2019 için 5,2de falan sabitlemiş olsaaaak 227 760 000TL ..Eh iyi büyüdü kiralar diyebiliriz..Çeyrek bazda 56 milyonlar falan..
    toplamda yaklaşık 36 000 kapalı alan da yolda sanırım
    Depo alanımız 730.000 mi?
    Bir buçuk milyon metrekare olan neydi?
    Ben mi yanlış biliyorum.

Sn flamenco aydınlatabilir misin ltf.

ASUS_Z012D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Himmete muhtaç bir dede, gayrıya nasıl himmet ede.
    Yazdıklarımız hiç bir şekilde YTD.

6. 1,5 milyon kapalı alan RYGYO için söyleniyorsa doğru değil...
    Ana şirket Reysaş toplam alan sanırım

7. Sirketin sitesinden aynen alintidir.

Halka açıldığında 183.000 m2 kapalı alanı ve 170.000.000-TL çıkarılmış sermayesi olan şirketimiz, 2016 yılında mevcut durum itibari ile 246.000.001-TL ödenmiş sermayeye ulaşıp, devam eden depo inşaatlarımızla birlikte yaklaşık 900.000 m2’si kapalı, 1.100.000 m2’si açık olmak üzere yaklaşık 2.000.000 m2 depolama alanı olan sürekli büyüyen bir şirkete dönüşmüştür. 2018 yıl sonu hedefimiz 1.Sınıf depo olarak kapalı alanda 1.500.000 m2’ye ulaşmaktır.

Bugün 13 ilde 84 depo ile hizmet verirken, 2023 yılında ülkemizin dört bir tarafında, stratejik liman ve istasyon noktaları yakınında, A sınıfı, teknolojik donanımlı, her sektörden her ürüne uygun hizmet sunabilen depolarımızla lojistik sektöründe hizmet veriyor olacağız.

Şirketimizin Erzincan’da faaliyete geçen 11.000 metrekare alan üzerinde 122 odalı 192 yatak kapasiteli 5 yıldızlı Hilton Oteli ve Eskişehir’de faaliyete geçen 12.870 metrekare alan üzerinde 126 odalı 210 yatak kapasiteli 5 yıldızlı Hilton Oteli olup, ayrıca aynı proje dahilinde Erzurum, Sinop, Samsun, Konya ve Türkiye’nin birçok ilinde otel projelerimiz de devam etmektedir.

Özellikle son 10 yıldır devam eden depo yatırımlarımız artarak devam edecektir. Bunlara ilave olarak Reysas demiryolunda üst yapı ekipmanları, vagon, istasyon ve özellikle de yeşil lojistik kapsamında karbon salınımını azaltan, depolarımızın çatılarımızda güneş enerjisinden elektrik üretimi ve doğal gazın ağır ticari vasıtalarda kullanımı ile ilgili yatırımlarımız da devam edecektir.

Depo çatısında güneş panelleri ile elektrik üretimi yapan Türkiye'de çatı üzerinde kurulmuş ilk ve en büyük GES tesisini hizmete alan firmasıyız. Depo sayımızın fazlalığı ve depo yatırımlarımızın devam etmesi sebebi ile 2018 ve takip eden yıllarda da güneş enerjisi yatırımlarımız devam edecek. Bu şekilde katkı değeri yaratan, verimlilik artışı sağlayan, karbon salınımını azaltan uygulamalarda yatırımlarımızı devam ettirmeyi planlıyoruz.

İzmir Torbalı’daki 14.500 m2’lik depomuzun çatısı üzerinde toplam kurulu gücü 850 kWp ve yıllık üretim kapasitesi 1.525.000 kWh olan Türkiye’nin çatı üzerinde kurulu en büyük ve ilk Güneş Enerji Santrali (GES) tesisinin ilk etabını 2013’te, ikinci etabını da 2014 yılında devreye aldık. Bu tesis güneş panelleri elektrik üretimi yaparak yılda 830 ton karbon salınımı azaltmaktadır. 2016 yılı içinde Adana Yüreğir’deki 12.918 m2’lik depomuzun çatısında 1.048 kWp kurulu güçteki GES tesisimizi işletmeye aldık. Bu tesisin yıllık üretim kapasitesi 1.800.000 kWh olup, yılda 990 ton karbon salınımı azaltmaktadır.

2017 yılı başında Adana Sarıçam’daki 9.800 m2’lik depomuzun çatısında 905 kWp kurulu güçteki GES tesisimizi işletmeye aldık. Bu tesisin yıllık üretim kapasitesi 1.550.000 kWh olup, yılda 852 ton karbon salınımı azaltmaktadır. 2017 yılı sonunda ise Antalya Serik’teki 42.483 m2’lik depomuzun çatısında 430 kWp kurulu güçte şebekeden bağımsız sadece deponun elektrik tüketimini karşılayacak şekilde off-grid olarak çalışan GES tesisimizi devreye aldık. 2018 yılı içerisinde bu tesisimizin kurulu gücünü 3 MWp’e çıkarıp şebekeye bağlı sisteme çevirmeyi planlıyoruz. Antalya’daki tesisimizin yıllık üretim kapasitesinin 5.400.000 kWh olması beklenmektedir. 2018 ve takip eden yıllarda Adana’da ve İstanbul’daki yeni inşaatı tamamlanacak olan depolarımızın çatılarında 1’er MWp’lik toplam 2 MWp’lik daha GES tesisi kurmayı planlıyoruz. Ankara ve İstanbul’daki diğer depolarımızın da çatılarında yakın zamanda kuracağımız diğer GES tesisleri ile birlikte toplam GES kurulu gücümüzü yakın zamanda 15 MWp’e çıkararak GES tesislerinden yıllık 24.750.000 KWH elektrik üretimi, yıllık 13.600 ton karbon salınımının azaltılması ve yıllık yaklaşık 3.300.000 USD Güneş Enerjisi geliri elde edilmesi beklenmektedir. Reysaş olarak hedefimiz, depolarımızı çatılarında kendi enerjilerini üreten karbon salınımını azaltan çevreci yeşil depolara çevirmektir.

Şirketimiz 2017 yılında SAHA Rating tarafından Ulusal Düzeyde Yatırım Yapılabilir kategorisinde değerlendirilmiş ve Uzun Vadeli Ulusal Notu (A+) olarak belirlenmiştir.

Türkiye’nin Depocusu olarak kurulmuş olan Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. yine bir ilke imza atarak Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları içinde ilk defa tahvil ihraç eden şirket olmuştur. Tahvil ihracımız, depo projelerinin yatırımında kullanılmış olup, şirketimiz yaptığı yatırımlarla bulunduğu sektöre dinamizm, profesyonellik ve vizyon sunmaya devam edecektir.

8. Simdi bu depolarin ve otellerin ve devam eden projelerin arsalarini da ise katarsak bu sirketin toplam degeri herhalde 1 milyar dolar rahatlikla eder. Bugun sirkete alici ciksa 1 milyar dolarin altina vermez. Sirketin borsada ki degeri 30 milyon dolar. Yani olmasi gerekenin tam 30 kat daha azi. Bu iste bir yanlislik var. Patronun tam bir karaktetsiz oldugu cok net. Yabancilarin ve diger fonlarin bu sirketin henuz farkinda olmadigi da cok acik. Patron yabanci bir gelirse altindaki donu bile alir. Bu sirketi belli basli platformlarda tanitmak gerek. Aslinda Ali baba ya da hepsi burada vb bir sirketin bu sirketi satin almasi da cok akillica olur.

Sayfa 129/387 İlkİlk ... 2979119127128129130131139179229 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •