Sayfa 149/387 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199249 ... SonSon
Arama sonucu : 3089 madde; 1,185 - 1,192 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Arkadaşlar, eger şirket yeni bi yatırım atağına başlayıp yüklü borçlanmaz ise tekrar, 3 yıl sonra kira gelirleri ve sur yapıdan gelecek para ile (bu süreçte dolar kaç olursa olsun) borcunu sıfırlamış özsermayesi ortalama 2.5 milyar, hisse fiyatı yaklaşık 10 lira olmuş ve 10 lira üzerinden min. 1 lira temettü veren bir şirket haline gelecek, yani bugün 50.000 lira yatıran kişi 3 bilemedin 4 sene sonra yıllık 70-75 000 lira temettü alacak.

Ben mi polyannacılık yapıyorum yoksa buna mani olacak bi sebep var mı ?

YTD

2. Tek ihmal ettigin konu Durmuş Döven , milleti dövmeye karar verirse bir kuruş alamazsın ama o kadar kıl değil biraz verecek fiyat bedava , katılıyorum

3.  Alıntı Originally Posted by ekilit Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, eger şirket yeni bi yatırım atağına başlayıp yüklü borçlanmaz ise tekrar, 3 yıl sonra kira gelirleri ve sur yapıdan gelecek para ile (bu süreçte dolar kaç olursa olsun) borcunu sıfırlamış özsermayesi ortalama 2.5 milyar, hisse fiyatı yaklaşık 10 lira olmuş ve 10 lira üzerinden min. 1 lira temettü veren bir şirket haline gelecek, yani bugün 50.000 lira yatıran kişi 3 bilemedin 4 sene sonra yıllık 70-75 000 lira temettü alacak.

Ben mi polyannacılık yapıyorum yoksa buna mani olacak bi sebep var mı ?

YTD
    3 yilda borcunu nasil sifirlayacak? 1 milyarin ustunde borcu var, bu borcun faizi var, doviz her arttiginda borc artacak. Kira gelirleri su anda bunlari karsilar durumda. Faizler duser ve dolar durulursa anlamli kar yapmaya baslar. En olumlu senaryomda bile 3 senede borcun sifira inmesi imkansiz...

4. Kanımca 5-6 yıla yayılan bir borç ödeme perspektifini, artan depo kira gelirlerimiz ile birlikte düşünürsek..Önemli olan; borç azalması ile ivmesi artacak olan NET dağıtılabilir nakit karlar kanımca..Çok düşük borçlu şirket ve yıllık karı (5 sene sonra kira gelirimiz enflasyon farklı ve yeni eklemelerle ile 330 milyon Tl 'ye ulaşsa bunun 260 milyonu net nakit dağıtılabilir kar olsa..bunun 250 milyonun 247 milyonunu nakit dağıtsak..evet hisse başı 1 lira oluyor..Ancak bunun 3 sene içinde değil de biraz daha uzunca bir sürede olabileceğini düşünmek lazım kanımca..(SUR YAPI geliri- Turizm limitedin olası halka arzı ya da blok satışı gibi olasılıklar hariç)
    AMa mesela 3 yıl sonra için konuşuyorsak..Net nakit dağıtılabilir karımız 100 milyon olabilir mi?..olabilir..BUnun 80 milyonunu dağıtsak 70 000 hissesi olan birinin alacağı temettü 22 000TL..sonraki sene azalan borçlarla birlikte 120 milyon dağıtsak..34000..
    Bunlar dahi müthiş temettü verimi oranlarına işaret ediyor..

5. Bir çakal var hissenin başında tam kafasını kaldırıp gidecekken aşağı çakıyor yoksa .80 i geçmişti bu endekste bugün net gözümle gördüm acaba patron mu

Endekse göre çok ucuz kaldı

21 günlük ağırlıklı ortalama desteğinin üzerinde güç topluyor.

0.73 alışa geldiğinde bir anda kendisini 0.80' de bulacak "bu endekste 0.8 - 0.82 görmeli"
    Bence tahtadaki spekülatörler endeks ve kur ile ilgili olumsuz görüşe sahiptiler ben ise tam aksini düşünüyorum.

Borsa' nın 93 000 seviyesini aşacağını 86 xxx ' de paylaşmıştım.

Çoğunluk panik halde endeks için çok düşük fiyatları konuşurken 93 000 aşılacak demiştim.
    ( Bu yazı yazıldığında borsa 86 xxx seviyesindeydi)

Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku

İçinde bulunduğumuz günler hepimizin bildiği gibi endeks ve kur üzerinde etkili olabilecek, seçim, S400, İran yaptırımı ve Kıbrıs petrol/gaz sahaları konularının karşımızda olduğu günler. Dün rahip sorunu vardı , bugün S400 var yarın diğer sorunları karşımıza getirebilirler.

Zaten bu riskler nedeniyle borsa çok çok düşük seviyelerde , bu risklerin çoğu da fiyatların içinde.

Bu başlıklar karamsarlığa neden olabilir ama biraz mantık yürütürsek bu sorunları aşabileceğimizi ya da en azından tansiyonun piyasaların kabul edebileceği bir seviyeye indirilebileceğini görebiliriz.

Her şeyden önce Türkiye küçük bir ülke değil , güçsüz bir ülke hiç değil.
    Ortadoğu ve Avrupa arasında güvenli bir gölge.
    Türkiye' nin bir krize, bir karmaşaya sürüklenmesi Avrupa' nın işine gelmez.
    Krizden çıkmaya çalışan dünya' nın da işine gelmez.
    Ne Avrupa ne de Amerika Türkiye' yi Rusya ve Çin' e terketmeyi göze alamaz.
    Kaos içindeki Ortadoğu ile Avrupa arasında Türkiye' nin güvenli bir bölge olması ve göçmen meselesi de önemli bir konu.
    Şu anda Türkiye Kıbrıs açıklarında sondaj yapıyor , Türk savaş gemileri eşliğinde.
    1974 yılında Kıbrıs' a girmiş bir Türkiye' nin neler yapabileceğini eminim hepsi biliyordur. Dolayısıyla sıcak savaş riski oluşturabilecek bir adımı hiç kimse atamaz.

İran konusunda Türkiye Avrupa ile aynı çizgide bir strateji izleyecektir bu da piyasalar açısından sorun teşkil etmez.

Önümüz seçim, S400 konusu muhtemelen Türkiye' nin füzeleri alması ama kullanıma sokmaması şeklinde bir tercihle virgüllenecektir, sorun bir anlamda ötelenmiş ve kur üzerindeki baskı azaltılmış olacaktır. Yunanistan da bu şekilde yaptı, aldı ama kullanıma sokmadı üstelik Yunanistan bu füzeleri diğer bir Nato ortağı olan Türkiye' ye karşı almıştı.

Bence seçim de bir belirsizlik değil çünkü buradan çıkacak sonuç ne olursa olsun kabul edilecektir , demokrasinin işlediği görülecektir. Piyasa çevrelerinin İmamoğlu' na daha fazla şans veriyor olmaları da piyasalar adına olumlu bir beklenti.

Şimdi bütün bunlara bakınca seçim yaklaştığında piyasaların en kötü ihtimalle 93 000 üzerine çıkar , 100 000 diyenlerin yorumlarını dinleriz.

94 000 fibonacci %50 düzeltme seviyemiz. Buradan gelebilecek satış "sadece teknik bir düzeltmeden ibaret olacak ve endeks yönünü tekrar yukarı çevirecektir"

99 000 hatta 106 000 asıl hedefler.

Piyasa şu anda S400 sonrasını satın alıyor.

"S400 korkusunu mal almak için kullanıyorlar"

Sayfa 149/387 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199249 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •