Sayfa 30/386 İlkİlk ... 2028293031324080130 ... SonSon
Arama sonucu : 3088 madde; 233 - 240 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Kardeşim risk nerede. Ceviremesin borçları batsın. Metrekaresini alan banka haraç mezat satışa çıkarsa ne olacak 209 liradan mı satacak kapalı alanı.yoksa 2000 liradan mı. Bugün kapta 5 yıllık kira bedeli 2 buçuk milyon dolar 5 senelik anlaşma vardı.yani kısaca ben bana arz edilen fiyata bakıyorum sonra 5 yıl sonrasına bakıyorum. Aradaki oluşacak fark bence yüzde 1000 Lee veya daha fazla arayarak mutlaka 3 tane yüzde yüz bedelsiz girecek yani 100 Lot şimdi 2023 telefon 300 Lot 2023 fiyatı en az 5 TL olacaktır.yani%1500 ve fazlası kazandıracaktır. Abi firma büyümeye devam edecek. Şimdi 10 tane daha 246000 Lot ve üstü alıcı gelsin sana diyeceğim fiyat hemen 3 TL olacaktır.

2.  Alıntı Originally Posted by cokgezer Yazıyı Oku
    Kardeşim risk nerede. Ceviremesin borçları batsın. Metrekaresini alan banka haraç mezat satışa çıkarsa ne olacak 209 liradan mı satacak kapalı alanı.yoksa 2000 liradan mı. Bugün kapta 5 yıllık kira bedeli 2 buçuk milyon dolar 5 senelik anlaşma vardı.yani kısaca ben bana arz edilen fiyata bakıyorum sonra 5 yıl sonrasına bakıyorum. Aradaki oluşacak fark bence yüzde 1000 Lee veya daha fazla arayarak mutlaka 3 tane yüzde yüz bedelsiz girecek yani 100 Lot şimdi 2023 telefon 300 Lot 2023 fiyatı en az 5 TL olacaktır.yani%1500 ve fazlası kazandıracaktır. Abi firma büyümeye devam edecek. Şimdi 10 tane daha 246000 Lot ve üstü alıcı gelsin sana diyeceğim fiyat hemen 3 TL olacaktır.
    Borçlar çevrilemezse banka arsaları haraç mezat satar verdiği kredileri tahsil yoluna gider, sizin de elinizde değeri sıfırlanmış hisseler kalır sadece.

3. Ya kardes evet satsin. Yaşama Allah'ını seversen batsın batsın. 1000000 metrekare kapalı alan kapalı olmayanla beraber 1250000 metrekare toprak hazır kiracılar üstüne bir proje anlaşması var birde otel var. Ya bunları hepsine müşteri çıksa piyasa fiyatının yarısına bulsa müşteriyi gene bize yüzde 300 bırakır merak etme

4.  Alıntı Originally Posted by cokgezer Yazıyı Oku
    Ya kardes evet satsin. Yaşama Allah'ını seversen batsın batsın. 1000000 metrekare kapalı alan kapalı olmayanla beraber 1250000 metrekare toprak hazır kiracılar üstüne bir proje anlaşması var birde otel var. Ya bunları hepsine müşteri çıksa piyasa fiyatının yarısına bulsa müşteriyi gene bize yüzde 300 bırakır merak etme
    Konuyu niye dağıtıyoruz bilmiyorum. Bunları konuşmak istemiyorum ama cevap vermek zorunda bırakıyorsunuz. Bankanın icra yoluyla satışa çıkması demek o varlıklara el koyması demektir. Ancak iflas durumunda olabilir ve varlıkların sahibi artık banka olmuş demektir. Arsaları satar borçlar karşılandıktan sonra geri kalanı batan ortaklara dağıtırım diye bir şey olamaz. Varlıkların tamamı bankaya geçerse her türlü tasarruf yetkisi bankanın demektir.

5. Böyle bişey olmaz. olursa da inan bu fiyatlardan alan mağdur olmaz. Şu anda metrekaresini 209 TL den satıyorlar. Bir yatırımcı buna bakar. Ben biliyorum mı bu hisse yeni bir soluk ve rakipsiz bir grup olacak. Her neyse valantine bey bize lazım olan 10 yatırımcı ve ve her biri 246000 Lot alış yaparsa yeter. Her gün 206 lira yatırıp 1metrekare toprak almaya devam.

6.  Alıntı Originally Posted by cokgezer Yazıyı Oku
    Böyle bişey olmaz. olursa da inan bu fiyatlardan alan mağdur olmaz. Şu anda metrekaresini 209 TL den satıyorlar. Bir yatırımcı buna bakar. Ben biliyorum mı bu hisse yeni bir soluk ve rakipsiz bir grup olacak. Her neyse valantine bey bize lazım olan 10 yatırımcı ve ve her biri 246000 Lot alış yaparsa yeter. Her gün 206 lira yatırıp 1metrekare toprak almaya devam.
    GYO'da odaklanılması gereken sur yapı ile yapılan projedir. Bu projeden elde edilecek gelir miktarı çok önemli. Şu anda borçların çevrilmesiyle ilgili sıkıntı devam ediyor. Çeyreksel bazda üretilen nakit finansman giderlerini karşılamıyor. Suryapı'dan gelecek taze para girişiyle borçların ana parasının azaltılmasıyla çeyreksel bazdaki finansman giderleri, üretilen nakdin altına düştüğünde borç nakit dengesi kurulmuş olacak ve trend başlayacak demektir.

Sur yapı projesi olmasa bu hisse 60 kuruşlarda sürünmeye devam ederdi. Diğer bütün beklentilerin, arsaların, depoların, enerji yatırımlarının anlam kazanabilmesi, değer ifade edebilmesi konut projesinden gelecek nakite bağlıdır.

Yukarıda bahsettiğim nakit borç dengesi kurulduğunda sizin yaptığınız metrekare hesaplarına da sıra gelecek. Ama dediğim gibi temkini elden bırakıp fazla kapılmamak lazım.

7. Bu hissede rygyo da başarının anahtarını ben şöyle sıralıyorum
    1) alırken metrekare olarak alınız yani 246 Lot 1 metrekare 2460 Lot 10 metrekare. unutmayın size iyilik yapan bu firma 24600 Lot a yani 20900 liraya size İstanbul'da İzmirde Antalya'da Kocaeli'nde 100 metrekare depo satıyor. 2)unutmayın toprak ve depo alıyorsunuz asla temettü geliri ve bedelsizlerden once satmak için almayin. 100 metrekare kira gelirli depo alıyorsunuz hemde 20900 liraya. Beklemesini bilin
    3) amacınız 246000 Lot varmak olsun.zira böyle olursa şirkete 1000 de 1 ortak oluyorsunuz.
    4)şart ve kesinlikle yapmanız gereken mkk Takasbank ya aldığınız lotlari mutlaka bloke koyun.boylelikle kimse elinizden alıp satamaz.
    Bunları yapacaksanız kazanacaksınız hemde çok çok.

8.  Alıntı Originally Posted by cokgezer Yazıyı Oku
    Bu hissede rygyo da başarının anahtarını ben şöyle sıralıyorum
    1) alırken metrekare olarak alınız yani 246 Lot 1 metrekare 2460 Lot 10 metrekare. unutmayın size iyilik yapan bu firma 24600 Lot a yani 20900 liraya size İstanbul'da İzmirde Antalya'da Kocaeli'nde 100 metrekare depo satıyor. 2)unutmayın toprak ve depo alıyorsunuz asla temettü geliri ve bedelsizlerden once satmak için almayin. 100 metrekare kira gelirli depo alıyorsunuz hemde 20900 liraya. Beklemesini bilin
    3) amacınız 246000 Lot varmak olsun.zira böyle olursa şirkete 1000 de 1 ortak oluyorsunuz.
    4)şart ve kesinlikle yapmanız gereken mkk Takasbank ya aldığınız lotlari mutlaka bloke koyun.boylelikle kimse elinizden alıp satamaz.
    Bunları yapacaksanız kazanacaksınız hemde çok çok.
    Bu hesabın eksik kısmını tamamlayalım. RYGYO'nun kısa + uzun yükümlülükler toplamı 701 milyon TL. 246 milyon hisseye böldüğümüzde 1 hisse alan aynı zamanda 2.85 TL borca ortak olmaktadır. 246000 lot ile ortak olunan borç tutarı 701 bin TL'dir.

Sayfa 30/386 İlkİlk ... 2028293031324080130 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •