Sayfa 140/385 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240 ... SonSon
Arama sonucu : 3080 madde; 1,113 - 1,120 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Bu mesajda hiç bir içerik yok!

2. habu neden gitmeyi ustadlar el firenini kim çekti bunun

3.  Alıntı Originally Posted by turkuvaz Yazıyı Oku
    habu neden gitmeyi ustadlar el firenini kim çekti bunun
    Hepimizi biliyoruz ki; Ya da biliyorduk ki karımız değer artışından gelecek..Ancak önümüzdeki çeyreklerde dağıtılabilir reel nakit karlar ürettiğimiz görüldükçe değerlemeler de, bakışlar da, algılar da değişecek...

4. Devlet, gider yazmanın kısıtlandığı bir vergi sistemi kurmuş, diğer taraftan UFRS ile de yatırımcıları korumak için gelirlerin fazla yazılmasını kısıtlayan bir sistem var. Burada biz yatırımcılar hangisini dikkate almalıyız. Temettü istiyorsak, devletin sistemine göre temettü dağıtılır, onu takip etmek gerekir. Firma değerini baz alırsak da UFRS daha iyi şekilde gösterebilir. İkisini de takip etmemiz gerekmektedir. Ama neticede ikisi de bize net bir bilgi veremez. Bana göre, firma değeri için firmanın bugünkü anahtar teslim fiyatı ve buna ilave edilebilecek ileriki yıllarda gelecek artı/eksi değerlerin bugüne indirgenmiş fiyat toplamını baz almak gerekir. Firmaları da bu toplam değer ile değerlendirmek gerekir. Bu firma için böyle bir çalışma yapsak, sonuç ne olur? Farklı bir açıdan yaklaşırsak, bugün dışarıdan bir ortak alınması söz konusu olsa, patron bir hissesini kaç liradan satmak isteyecektir? Bizim düşündüğümüz hesaplamaların dışında başka hangi faktörleri göz önüne alacaktır? Umarım, bu yapılacak hesaplamaların ortalama sonucu ile hissenin borsa değeri hep birbirine yakın olur.. Ytd..

5. Son bilanço geldikten sonra herkeste bu kadar kar değer artışından geldi şeklinde bir küçümseme görüyorum. Firmanın değeri artmış, bundan daha güzel ne var? İş yaparsınız fatura düzenlersiniz, karı gelir tablonuza/bilançonuza doğrudan yansır. Arsa alırsınız, değeri artar ama bu kar faturasız olduğu için "değer artış kazancı" olarak yansır ve küçümsenir. Bu iki kar arasında ne fark var? Bu tip küçümsemelere ben bir türlü anlam veremiyorum. Neticede her iki durumda da firmanın değeri artıyor. Yüzbin TL ile al sat yapıyorum, on bin TL kazanıyorum, yüzbin TL'ye depo maledip, yüzonbin bedeli var, satsam onbin TL cebimde, her ikisi de şirket nezdinde ve kasasında veya aktifinde duruyor, toplam ederleri yüzonbin TL, ne farkları var? Ayrıca vergisel olarak ikinci durumda daha da avantajlısınız. Ytd..

6.  Alıntı Originally Posted by Warduck Yazıyı Oku
    Devlet, gider yazmanın kısıtlandığı bir vergi sistemi kurmuş, diğer taraftan UFRS ile de yatırımcıları korumak için gelirlerin fazla yazılmasını kısıtlayan bir sistem var. Burada biz yatırımcılar hangisini dikkate almalıyız. Temettü istiyorsak, devletin sistemine göre temettü dağıtılır, onu takip etmek gerekir. Firma değerini baz alırsak da UFRS daha iyi şekilde gösterebilir. İkisini de takip etmemiz gerekmektedir. Ama neticede ikisi de bize net bir bilgi veremez. Bana göre, firma değeri için firmanın bugünkü anahtar teslim fiyatı ve buna ilave edilebilecek ileriki yıllarda gelecek artı/eksi değerlerin bugüne indirgenmiş fiyat toplamını baz almak gerekir. Firmaları da bu toplam değer ile değerlendirmek gerekir. Bu firma için böyle bir çalışma yapsak, sonuç ne olur? Farklı bir açıdan yaklaşırsak, bugün dışarıdan bir ortak alınması söz konusu olsa, patron bir hissesini kaç liradan satmak isteyecektir? Bizim düşündüğümüz hesaplamaların dışında başka hangi faktörleri göz önüne alacaktır? Umarım, bu yapılacak hesaplamaların ortalama sonucu ile hissenin borsa değeri hep birbirine yakın olur.. Ytd..
    90 na yakın depo, 1 milyon metre kareden fazla kapalı alan

2 milyar tl expertiz değeri

kat karşılığı verilen projelerden gelecek yaklaşık 100 milyon gibi bir miktar

pendik kurna 30 dönüm arazinin gelecek beklentileri

yıllık 200 milyona yakın kira geliri , 4,60 Defter değeri

şirket sizin olsa ne kadara satarsınız syn flamenco bu şirketin uzmanıdır

7.  Alıntı Originally Posted by Strategy Yazıyı Oku

Estafurullah hocam..
    Ben de, siz dahil, burada iyi niyetlerle yazan pek çok arkadaşımdan faydalanıyorum..Başka bir deyişle birbirimizi besliyoruz..
    Yazdıklarımın belki biraz farklı görünmesinin sebebi muhtemeldir ki, konuya biraz kurgu ve hikaye perspektiflerinden bakıyor olmam..
    Yoksa, foruma şöyle bir göz gezdiren herkes; şirket hakkında pek çok konuya, pek çoğumuzun büyük ölçüde hakim olduğunu görecektir..

8.  Alıntı Originally Posted by Strategy Yazıyı Oku

Burada asıl dikkat çekmek istediğim husus, anlaşılacağı üzere, piyasa ve borsa değerleri arasında bir uçurumun olduğudur. Diyeceksiniz ki neticede piyasa bir şekilde yerini buluyor. Evet haklısınız, borsada bu gerçekleşme bazen çok kısa süre içerisinde bile olabiliyor. Ama hisseyi elinde uzun süre taşıyanlarla, ani yükseliş öncesi alıp, hemen sonrasında satanlar arasında toplam kazanç olarak süre hariç bir fark olmayışı beni borsadan soğutuyor. Borsaya yatırım mı yapıyoruz, çarkı felek mi oynuyoruz.. Yine de yatırımcı olmak güzel bir şey.. Umarım her Türk insanının cüzdanının bir köşesine sıkıştırdığı dövizi yerine, bir gün az da olsa yatırım yaptığı birazcık hissesi olur.. O zaman bu dediğim sıkıntıları da aşarız inşallah.. Ytd..

Sayfa 140/385 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •