Sayfa 552/999 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 4,409 - 4,416 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1. Reha Bey,küfür diyetine başladı herhalde,uzlaştırıcı üslubu ile bizleri,trollerle kaynaştırırdı,ne mutlu mesut günlerdi...

2. en son bu troller 3.38 de bu kadar azıtmıştı,neymiş ABD batacakmış dolar satacakmışız,bir tanesi işi iyice çirfefe sürüp, .ke .ke satacaksın demişti.haha sonuç ortada bu düşmüş haliyle bile 220krş deval. lan olm sen önce aç karını doyur ne işin var dolarcıların arasında.

3. Kredi kullanımı için denetleme kuruluşu raporu çok faydalı bir uygulama. Bayağı geç de kalmış bir uygulama. Ama aynı zamanda artık büyümenin uzunca bir süre negatifte kalacağının da tescili. Özsermaye ile büyüyen kaç firmamız var ki. Yeterli tasarruf yok, yabancıdan alıyorsun, siyasi tahakküme dönüşüyor. İş işten geçtikten sonra (bu kadar kontrolsüz borçlanıldıktan sonra), kur yukarı gitse firmalar batıyor, işsizlik seçim kaybettiriyor. Baskılayıp aşağı itsen, yabancı ürünlerin tüketimi artıyor, rekabet avantajını kaybediyorsun. Bu denklem uzunca bir süre çözülmez.

4. dikkat ederseniz 4 lü seviyeler sadece 3 ayda buhar oldu,peki neden? çünkü 3'lü seviyelerde o kadar çok bastılar ki patlama yüksek oldu.şimdide aynısı 6'lı seviyeler jet hızıyla buhar olacak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Akp yönetimi dediğim nerde yazıyor? O sizin sabit fikriniz.

15 temmuz sonrası Türkiye'yi Akp'nin yönetmediğini yazıyorum.

15 temmuz öncesi ise Türkiye'de yönetim zaafiyeti olduğunu yazıyordum.

İçerisinde ''Kürtler Hazar'ın bekçisidir'' ifadesi geçen 30 dan fazla, Abd menşeli ting tang kuruluşunun raporunu okudum ben.
    Son...

Peki yazının sonundaki "Turkiyanın pıstığı mıstığı yok." ifadesindeki gizli(!) kahraman kim?

Ben sadece uzlaşabildiğim kişileri muhatap alarak kendime ve çevreme huzur verebiliyorum.

Şahsi bir şey değil.

Veda vakti...

Artık birbirimizi muhatap almayalım.

bbht de yine emlak pazarlıyorlar.. emlakçılar ile a.k.p. partisi el ele.. ülkeyi borç batağına soktular.. halkı kümeslere mahkum ettiler..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,394
    yabancı herşeyin farkında. "Turkish USD bond yield spread widening to near the highs for the year, yet $USDTRY asleep and paying huge carry to TRY longs: TRY supported from somewhere besides the fundamentals... https://t.co/DajYEcW7nC"

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by Neruda09 Yazıyı Oku
    Kredi kullanımı için denetleme kuruluşu raporu çok faydalı bir uygulama. Bayağı geç de kalmış bir uygulama. Ama aynı zamanda artık büyümenin uzunca bir süre negatifte kalacağının da tescili. Özsermaye ile büyüyen kaç firmamız var ki. Yeterli tasarruf yok, yabancıdan alıyorsun, siyasi tahakküme dönüşüyor. İş işten geçtikten sonra (bu kadar kontrolsüz borçlanıldıktan sonra), kur yukarı gitse firmalar batıyor, işsizlik seçim kaybettiriyor. Baskılayıp aşağı itsen, yabancı ürünlerin tüketimi artıyor, rekabet avantajını kaybediyorsun. Bu denklem uzunca bir süre çözülmez.
    Bunlar akılcı değil, şıkıştıkça alınan, mecbur kalınan tedbirler.

Aynen Kambiyo düzenlemeleri gibi.

Ve de güzel günler bunlar.

Tadını çıkarın.

Türkiye'de özel sektörün büyümesi neredeyse tümüyle krediyle başarılmıştır.

Uygun bir dönemde krediyle iş kuranlar, iş kolunun başarısıyla büyümüşler, fabrika sahibi olmuşlardır.

Bir de borsaların ilk yıllarındaki bereketi de katabiliriz. buna.

Eğer uygun bir dönemde girmemişlerse batmışlardır iş adamlarımız.

Sayfa 552/999 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •