Sayfa 607/803 İlkİlk ... 107507557597605606607608609617657707 ... SonSon
Arama sonucu : 6424 madde; 4,849 - 4,856 arası.

Konu: NUGYO nurol gmyo

1. tarihe not düşelim;
    30 Ekim 2018 tarihi itibari ile şirketin piyasa değeri 31 milyon USD.

tebrikler nurol gyo...

2.  Alıntı Originally Posted by jorçhoroz Yazıyı Oku
    -

yok öyle bir şey.
    ?
    çok endişeliyseniz şirketi arayıp konuşun. Bize de yazın.
    2 tl ye düşmesini nasıl açılıyorsunuz acaba, yatırımcı için batmıştır mecazi de olsa parası olan ölene kadar beklese kurtarmayabilir.

Bu dibe gidişin nedeni ne onu öğrensek bari, keyfen düşürmüyorlarsa eğer.

XT1650 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by quissta Yazıyı Oku
    2 tl ye düşmesini nasıl açılıyorsunuz acaba, yatırımcı için batmıştır mecazi de olsa parası olan ölene kadar beklese kurtarmayabilir.

Bu dibe gidişin nedeni ne onu öğrensek bari, keyfen düşürmüyorlarsa eğer.

XT1650 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hocam benim görüşüm şu, şirket döviz borçlusu ve 6. ay sonu itibari ile satışlar pek iyi gitmiyordu, bu yüzden nakit akışında problem olabilir. Muhtemelen böyle bir durumda holdingten KV borç veya bankalardan TL ile kredi alarak işi çeviriyorlar. Bu kadar düşüşün ana sebebi bence kurdaki son bilanço döneminde gerçekleşen %30 artış, bunun şirkete yaklaşık maliyeti (son finansal rapora göre) 130-140 milyon TL. E zaten öz kaynaklar 110 milyon TL de yani böyle bir durumda eksiye geçer. Fakat bu yazdıklarım hep 6.ay sonu itibari ile kağıt üzerinde gözükenin yorumlanması yani bu 3 ayda şirket farklı bir yönetim benimsedi ve bu riskleri bertaraf etti ise her şey farklı olabilir.

Bir de şu var, şu an kur 5,50 altında yani nereden baksan 50 milyon TL kurdan gelir var Eylül sonundan bugüne, o zaman ben de beklerim ki her şeyi fiyatlıyorsun bari bunu da fiyatla ama nerdeeee.

kısacası ne desek boş ne varsayımlar çürüttü bu şirket, tek gerçek kar değil nakit akışına odaklanması gerek, onu yönetirse hızlıca toparlar bence.

Not: Belirttiğiniz "keyfen düşürülme" senaryosu varsa tüm yazdığım varsayımlar boşa gider

Not 2: Bu arada hiç kimseden bir gıdım fazla bilgim yok, sadece kişisel tahminimi yazdım, kimseye yol gösterici olmasın, ne demişler kelin merhemi olsa başına sürer

4. Kağıt çok istikrarlı bir şekilde düşüyor. Zarar açıklayacak olan tek şirket bu değil, ama her durumu satış fırsatı olarak görüyor. Bazı GYO lar da düştü ama biraz olsun toparlandı lar. Bunun hiç niyeti yok. Düşük hacimle çok düşürüyorlar, yönetim istese müdahale ederdi ama niyetleri kötü. Sonuç olarak bütün bu olumsuz durumun arkasında yönetim olduğumu düşünüyorum. Hem iyi yönetmiyor hem de yatırımcıyı mağdur ediyorlar. Yok pahasına elimizdekileri göz diktiler.
    Bu düşüş nerde biter? ben de merak ediyorum. Endeks yakında yukarı döner ama bu ********lerin kağıdı ne yapar bilemem. Neyse artık hiç güvenim kalmadı. YTD

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
    çok pis düşürmüşler valla. tepki nereden gelir diye baktım. 2,15 lerden macd destek olursa buradan tepki vermeli...

Dünyada en zor şey kırılan bir kalbi onarmaktır...

6. 27 Mart 2016'da Hisse.net'te Nurol GYO başlığı altında şunları yazmışım, olumlu ya da olumsuz tek tepki bile gelmemiş.

"GYO hisselerinin hakkınca fiyatlanmadığını düşündüğümden inceleyerek en iyilerini bulmaya çalışıyorum.

Nugyo'nun bilançosundan bir şey anlamadım. Benzeri bir durum sngyo'da da var. Ancak sngyo başlığı altında süregiden tartışma burada yok ve çizdiği performans sngyo'ya göre çok iyi. Benim için anlaşılmadık bir durum.

Sayfalarca geriye gittim, at yarışı oynayanlar, afedersiniz "atları b.kuna" kadar inceleyip parayı yatırırken, bu başlık altında yazanların bu kadar bile sağduyu göstermediklerini farkettim.

Hisse yükselir ya da düşer önemli değil, ama çok kişinin canını yakacağına eminim. Bana göre küçük yatırımcının uzak durması gereken bir hisse ve hissenet başlığı kanımca."

Huyum değil belli bir hisse konusunda hiç bir zaman bu kadar net bir mesaj yazmamışım ama bu hissenin bilançosunu inceledikten sonra dayanamayıp yukarıdaki satırları yazmışım. Yazdığım tarihte hissenin fiyatı 4.10 TL idi. Şu anda 2.11 TL. Çok kişinin canını yakacak bir hisse, uzak durun demişim ama nafile...

Bu da yazdığım mesajın linki, sayfa uzun "ekfuture" diye aratırsanız kolayca bulabilirsiniz.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

7. Ulan hisse düşüyor sen benim piyasaya açıklamaduğım bir şey yok diye haber gönderiyorsun. Bilanço zarar diye kendiniz satıyorsunuz kağıt sürekli düşüyor bunun bir açıklaması varmı

Mi A1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Balıkesir’de altın madeni işletmesi temeli TÜMAD tarafından atılmış. Belki oradan buraya para gelir)

Sayfa 607/803 İlkİlk ... 107507557597605606607608609617657707 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •