Sayfa 146/930 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246646 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 1,161 - 1,168 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Merak etmeyin temettü zamanı kalvin satar onun 250 bin lotu alırız.Gerçi artık şüpheliyim kağıdı incelemeye başladı satmama ihtimali belirdi.Birde martta çalıştığı şirket para mı verecekti ne ,o da almaya kalkarsa işte o zaman iş sıkıntılı))))))))))))
    benim 250 bini alıcak olana hayırlı olsun şimdiden 1,01-102 den .unutmayın tiyo verdim ben grafikçiyim şuan üst bant 1,02 alt bantda 87 .ve ben bu kâğıdın hala grafikçi kâğıdı olduğuna inanıyorum çıkmamasıda beni doğruluyor grafik belli , gidişat belli , yol belli ve yön belli .

2.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    benim 250 bini alıcak olana hayırlı olsun şimdiden 1,01-102 den .unutmayın tiyo verdim ben grafikçiyim şuan üst bant 1,02 alt bantda 87 .ve ben bu kâğıdın hala grafikçi kâğıdı olduğuna inanıyorum çıkmamasıda beni doğruluyor grafik belli , gidişat belli , yol belli ve yön belli .
    Bence 1.02 den cok rahat satarsin.

3.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Bence 1.02 den cok rahat satarsin.
    valla hısım merak etme senin düşüncende olanlar alır neticede temettü vermiyormu bu kağıt )))

4.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Ben de simdiye kadar, yonetimde cok kotu sohreti olan BES analistlerinin, sene sonunda kendini kurtarmak adina, ISYAT'a yuklu girecekleri inancini tasiyorum.

Eger yil sonunda ortalama getiri ISYAT'in altinda kalirsa, millet yine ceker parayi bu BES'lerden.

2018 yili icin esik degeri %13.5 olarak acikladilar.

Bu esik deger Mutlak Getiri Degerlemesi.

Benim anladigim, en az %13.5 getiri garanti, ustu Allah Kerim.

O nedenle Net Aktif Deger iskontosu, 1.49 ile 0.96 arasindaki fark daralacaktir diye dusunuyorum.
    %13,5 bu senenin neredeyse resmî enflasyonu. Her sene, bir önceki senenin enflasyon oranına yakın hedef açıklıyor gibi.

Umulur ki , enflasyonun en az 4-5 puan üzeri versin ki üzerine koyduk diyebilelim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    0,82 maliyetim.
    Pahalıya mal alacak kadar aklımı bozmadım.

0,80 den verirsen talibim.
    Sen de de ucuz mal verecek göz olmadığına göre, senle anlaşamayız.

Başka kapıya hadii.

HTC Desire 816 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by ctugrul Yazıyı Oku
    %13,5 bu senenin neredeyse resmî enflasyonu. Her sene, bir önceki senenin enflasyon oranına yakın hedef açıklıyor gibi.

Umulur ki , enflasyonun en az 4-5 puan üzeri versin ki üzerine koyduk diyebilelim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Nitelikli yatirimcilara borclanan arzcilar, 3 ay icin %4.38 den borclaniyorlar.

Bunun yillik yuzdesi % 17.52 yapar.

ISYAT, 2018'de bur tur yatirimla %13.50 + %4.02 = % 17.52

Bu tur yatirimlarda %4 enflasyondan arinmis reel getiri elde edebilir.

Diger taraftan asgari ucret artisi %14.2

Bankalarin hos geldin faizi % 14.25 ( DzBank'in reklaminda gordum.)

Isci ve memur emeklilerine 1 Ocak'tan sonra odenecek zam orani bunun cok altinda olacaktir.

Eger 2019 secim yili olacaksa, 2018 de, enflasyonu dusurme gayretleri yogunlasir diye dusunuyorum.

Sonuc olarak enflasyonun 4-5 puan ustu tutturulabilir gibi geliyor.

Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Şimdi tatil günü bu çizelge neden kondu ki.Satıcılar çok alıcılar az diye mi yorumlamamız lazım acaba.

Sayfa 146/930 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246646 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •