Sayfa 194/930 İlkİlk ... 94144184192193194195196204244294694 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 1,545 - 1,552 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Ne var bu fonda 5 yılda nasıl bu kadar para kazandırabilmiş.Acaba genelde borsaya mı yatırım yapmış.
    Endeks son iki yilda 84.000 den 115.000 e geldi.

Hadi bu yil yapsin bu return gorelim.

2. Eger bu kazancin garantisi olsa, Vadeli Mevduat musterisi kalirmiydi bankalara ?

O tur fonlarin prospektini okursaniz yazar orda, gecmis return gelecegin bir gostergesi degildir diye.

Ayrica bu fonlar, yilda su kadar getiri garanti edemez, aninda atarlar borsa kodundan.

Bir zamanlar altinin onsu 280 dolardi, o geldi aklima..

3.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Ne var bu fonda 5 yılda nasıl bu kadar para kazandırabilmiş.Acaba genelde borsaya mı yatırım yapmış.

%30-40 arası değişen oranda hisse tutuyor, hisse seçimleri de çok dikkat çekici. Mesela Uluse aldılar portföye ve uluse geçen yıl %100e yakın yükseldi.

Isyat gibi THY5ten 15e giderken izleyip sonra da 15,5ten 500bin lot THYAO almadılar :D

Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Endeks son iki yilda 84.000 den 115.000 e geldi.

Hadi bu yil yapsin bu return gorelim.
    Borsa düşerken bu fonun değer kazandığı oluyor, sanırım bunu kontratlar sayesinde başarıyorlar, orasını bilmiyorum.

Burada güzel noktaya değindiniz, borsa düşerken portföyü değer kaybeden bir fona başarısız derseniz, borsa yükselirken yükselmeyene de başarısız demeniz gerekir. Bu fonun borsa düşerken returnu düşebilir, onu yaşayıp göreceğiz ancak bildiğimiz birşey var o da isyat'ın yükselişi değerlendirememiş olmasıdır.

Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Eger bu kazancin garantisi olsa, Vadeli Mevduat musterisi kalirmiydi bankalara ?

O tur fonlarin prospektini okursaniz yazar orda, gecmis return gelecegin bir gostergesi degildir diye.

Ayrica bu fonlar, yilda su kadar getiri garanti edemez, aninda atarlar borsa kodundan.

Bir zamanlar altinin onsu 280 dolardi, o geldi aklima..
    Aynısı isyat için de geçerli değil mi?

4.  Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku

Borsa düşerken bu fonun değer kazandığı oluyor, sanırım bunu kontratlar sayesinde başarıyorlar, orasını bilmiyorum.

Burada güzel noktaya değindiniz, borsa düşerken portföyü değer kaybeden bir fona başarısız derseniz, borsa yükselirken yükselmeyene de başarısız demeniz gerekir. Bu fonun borsa düşerken returnu düşebilir, onu yaşayıp göreceğiz ancak bildiğimiz birşey var o da isyat'ın yükselişi değerlendirememiş olmasıdır.

Aynısı isyat için de geçerli değil mi?
    Evet kesinlikle.

Ama beklenti bu degil.

Yani hisse fiyati yukselsin diye bir beklentim yok benim.

Yukselsede satmiyacagimi biliyorum.

ISYAT'in artik hisse senedi tasimadigi cok kritik edildi bu sayfalarda.

Zaten cikanlar hisse senedi oldugu icin, bende hicbir zaman aman cikmadi endisem olmadi.

Cikmyacagini bilerek aliyorum.

Peki beklenti ne ?

Beklenti, surekli duzenli gelir.

100 Bin lot, 15.000 getirsin yeter.

100.000'e aylik 1.250 TL. kazandiginizi dusunun.

Bu kadar kira icin herhalde bir 350.000 TL. lik ev almak gerek diye dusunuyorum.

Hedefim de 300.000 lot.

5. Benim ISYAT'ta neden buyume saglayacak hisse senedi yok gibi bir kritigim de yok.

Ben kendi portfoyume aliyorum o hisseleri, ISYAT'in almasi bence onemli degil.

6.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    Trabzon liman borsaya gireceği için temettücüler gelmiyor olanda çıkıyor olsa gerek eee tabi öyle bir liman dururken burda niye çürütsün kendini ).yapmış olduğu hareket endekse göre erime kaydetmekte dünkü çıkışa ayak uyduramayan ve bugünde bir tepki gelmediği taktirde önce 95 ardındanda beklediğim noktada yani 91 hedeflenebilir )) o değilde 91 lerden temettüye girerse düşüş baya aşağı olur diye düşünüp gidişata görede hareket edebilirim .yarın Trabzon liman arzına gireceğim ilk sıçramada satar çıkar işyatı kovalarım ))
    hala bir tepki yok borsanın dönüşünü bekliyor heralde dönüşte herkezden önce düşecek gibi duruyor.nerde bu temettücüler ))

Zaten portfoyunde yüklü hisse olsa bu ara ben isyat falan elimde tutmazdım.Borsanın geleceği bence karanlık.Bu kağıdı fona para yatırdım gibi kabul ettiğimden makul görüyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    şuan safkar borsada gongu çaldı 1,98 den halka arz oldu kağıt 1,94 e kadar geriledi sonra 2,07 ye çıktı alanlar şuan için karda
    yılın ilk arzı olan safkar 1,98 den piyasaya açıldı 2 günde 3,38 i gördü buda nerden baksanız yüzde yüz kazandırdı demek oluyor.hani borsada halka arzan karlı çıkan olmazdı.herzaman derim burası borsa neyin ne olacağı hiç belli olmaz .işyatta 99 mu olayım 1 tl mi olayım diye kafayı kaşıyıp duruyoır )) safkar alan parayı 2 ye katladı .

Sayfa 194/930 İlkİlk ... 94144184192193194195196204244294694 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •