Sayfa 296/930 İlkİlk ... 196246286294295296297298306346396796 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 2,361 - 2,368 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    nasıl vergi mi vereceksın şimdi sen ? senin yarısını çıkardığında 34 bini aştı ozaman . hesaplasaydın keşke önceden.
    Başka gelirler de var kalvin.

2.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Ya o temettü bu yıl da mümkün değildi ,şirket resmen özsermayeden verdi.Alem bu işyat sonunda tasfiye mi planlıyorlar anlamadık ki ))))
    evet tasfiye olabilir tosuncuğa devredicek olabilirler işyatı )

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Kalvin ayıpettin senle eski hukukumuz var, yazarım ne olacak.Diğer menkul gayrımenkul iratları toplamı 30 bini geçmiyorsa mesele yok.Yani kira gelirin ,faiz gelirin,eurobond gelirin falan hepsi toplanacak eğer 30 bini geçmiyorsa mesele yok )))))))
    mevduat faiz geliri tutar ne olursa olsun beyan edilmiyor biliyorum.

güncel rehber 2017 yılı kazançları içindir ; 2018 yılı için beyan sınırı değişecektir.
    temettü için yarısı istisna kalan yarısı için beyan sınırı 30.000 TL
    http://www.gib.gov.tr/sites/default/...kulsermaye.pdf

ayrıca şahıs sgk primleri ve sağlık harcamanız vs. gibi durumlarda vergiden düşülebiliyor.

syg....
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    mevduat faiz geliri tutar ne olursa olsun beyan edilmiyor biliyorum.

2018 yılı menkul kıymet sermaye iradı vergi rehberi
    temettü için yarısı istisna kalan yarısı için beyan sınırı 30.000 TL
    http://www.gib.gov.tr/sites/default/...kulsermaye.pdf

ayrıca şahıs sgk primleri ve sağlık harcamanız vs. gibi durumlarda vergiden düşülebiliyor

syg....
    Tüm menkul ve gayrımenkul iradları toplanıyor.Benim dükkandan kira gelirim var.

Bence faiz de dahil edilir.Faiz kısmından vergi çıkmaz.Ama işyatın temettüsünden vergi ödenir.Yani misal 20 bin faiz gelirin var.11 bin temettü olsa totalin yarısı olarak 30 bin geçildiğinden beyan edilir.Benim zaten dükkan kirası olduğundan totalde 30 bini geçiyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Bence faiz de dahil edilir.Faiz kısmından vergi çıkmaz.Ama işyatın temettüsünden vergi ödenir.Yani misal 20 bin faiz gelirin var.11 bin temettü olsa totalin yarısı olarak 30 bin geçildiğinden beyan edilir.Benim zaten dükkan kirası olduğundan totalde 30 bini geçiyorum.
    Doğru menkul gayrimenkul birleşik oluyor

Fakat en altta 14.sayfada mevduat faiz geliri tutarı ne olursa olsun beyan dışı denmiş.

Biraz karışık anlatmışlar. Yinede teyit etmek lazım muhasebecilerden.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    daha önceki sayfalarda böyle yazılmıyordu ama ,hatırladığım kadarıyla iskontalıydı diye yazılıyordu ? kar az gelebilir evet 0,187 olmaya bilir zaten bu senede temettü 0,187 değildi yedek akçeyle birlikte 0,187 oluştu.ama seneye 0,12 gibi bişey gelir muhtemelen çünki temettü verimlilik ortalasını tutturması gerekmiyormu bu temettü kâğıtları ?
    ben hesaplarımı .125 olarak yapıyorum. fazla gelirse bonus olur. iskontolu diye konuşulurken fiyat 1.00 altındaydı yanılmıyorsam? hiç kimse 1.05 için fiyat ucuz dememiştir, sanmıyorum.

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Doğru menkul gayrimenkul birleşik oluyor

Fakat en altta 14.sayfada mevduat faiz geliri tutarı ne olursa olsun beyan dışı denmiş.

Biraz karışık anlatmışlar. Yinede teyit etmek lazım muhasebecilerden.
    Faiz hesaba katılır faizin vergisi yok ama total gelirin 30 bini geçmesine neden olabilir.Benim anladığım o.

Sayfa 296/930 İlkİlk ... 196246286294295296297298306346396796 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •