Special Days Image
Sayfa 617/930 İlkİlk ... 117517567607615616617618619627667717 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 4,929 - 4,936 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. mevduat faizi hala isyat temüttüsünden daha iyi bir alternatif..dışarda beklemeye devam.

2.  Alıntı Originally Posted by armag Yazıyı Oku
    mevduat faizi hala isyat temüttüsünden daha iyi bir alternatif..dışarda beklemeye devam.
    Tabiki mevduat faizinden fazla getirisi var. Şuan alım icin uygun zaman olmasa bile burdan alan bile mevduat üzerinde getiri sağlar. Nasıl mi?
    1.02 den aldın ve 1 ay sonra 18,7 temettu verdi. Maliyet .83. Seneye bu zamanlar tekrar 1.02 oldu diyelim %23 net kazanç. Mevduat karşılığı %27.
    Hangi banka %27 mevduat verir? Alımı Mayıs Haziran gibi yapınca bu oran %50 oluyor. Varın siz hesap edin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Tabiki mevduat faizinden fazla getirisi var. Şuan alım icin uygun zaman olmasa bile burdan alan bile mevduat üzerinde getiri sağlar. Nasıl mi?
    1.02 den aldın ve 1 ay sonra 18,7 temettu verdi. Maliyet .83. Seneye bu zamanlar tekrar 1.02 oldu diyelim %23 net kazanç. Mevduat karşılığı %27.
    Hangi banka %27 mevduat verir? Alımı Mayıs Haziran gibi yapınca bu oran %50 oluyor. Varın siz hesap edin.

Sn Serkan74 size bir konuyu danışmak istiyorum . Siz temettü sonrası satıp Ağustos-Eylül gibi tekrar mı dahil oluyorsunuz hisseye yoksa devamlı birikimden , hiçbir yere kıpırdamamaktan mı yanasınız ? Yanlış hatırlamıyorsam satıp faize geçip Ağustos-Eylül gibi dip noktalardan almaya çalışıyorsunuz . Sizce bu hareketi çok saçma değil mi ? Neden reel olarak 12 aya bölünmüş bir yükseliş yaşamıyorda 6 ay yataya bağlayıp sonraki 6 ayda çıkış yapıyor ? Hisseyi kimse elinde tutmasın o zaman ama vergi de vermek gerekecek o şekilde yaptığımızda . Farzedelim ki portföy istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor bu hisse yine de Ağustos-Eylül’den önce herhangi bir ilerleme kaydedemeyip hep yatay mı hareket eder ? Satmayıp elde tutup , hareket etmeden , biriktirmek çok mu mantıksız kalıyor ? Ya da bunun tek bir cevabı mı var Piyasa Değeri/Defter Değerinin dip yaptığı ve en uygun alım yerinin Ağustos-Eylül’de oluştuğunu mu anlamalıyız . Ben bu durum için çok ikilemde kaldım , yardımcı olabilir misiniz ? Başka arkadaşlarda yorum yapabilir tabii ki .

Saygılar , sevgiler .

4.  Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    Sn Serkan74 size bir konuyu danışmak istiyorum . Siz temettü sonrası satıp AÄŸustos-Eylül gibi tekrar mı dahil oluyorsunuz hisseye yoksa devamlı birikimden , hiçbir yere kıpırdamamaktan mı yanasınız ? Yanlış hatırlamıyorsam satıp faize geçip AÄŸustos-Eylül gibi dip noktalardan almaya çalışıyorsunuz . Sizce bu hareketi çok saçma deÄŸil mi ? Neden reel olarak 12 aya bölünmüş bir yükseliÅŸ yaÅŸamıyorda 6 ay yataya baÄŸlayıp sonraki 6 ayda çıkış yapıyor ? Hisseyi kimse elinde tutmasın o zaman ama vergi de vermek gerekecek o ÅŸekilde yaptığımızda . Farzedelim ki portföy istikrarlı bir ÅŸekilde büyümeye devam ediyor bu hisse yine de AÄŸustos-Eylül’den önce herhangi bir ilerleme kaydedemeyip hep yatay mı hareket eder ? Satmayıp elde tutup , hareket etmeden , biriktirmek çok mu mantıksız kalıyor ? Ya da bunun tek bir cevabı mı var Piyasa DeÄŸeri/Defter DeÄŸerinin dip yaptığı ve en uygun alım yerinin AÄŸustos-Eylül’de oluÅŸtuÄŸunu mu anlamalıyız . Ben bu durum için çok ikilemde kaldım , yardımcı olabilir misiniz ? BaÅŸka arkadaÅŸlarda yorum yapabilir tabii ki .

Saygılar , sevgiler .
    2018 Mart da .87 den tümünü çıktım. Kademeli olarak Haziran’da alıma geçtim. Ufak ufak aldım hep. .81 den başladım alıma.
    almayı planladığım miktarı 10 a böldüm. 2 haftada bir parça alım yaptım. Toplam 5 ayda alım tamamlanacaktı. Temettüye bu şekilde 10 parça alımla girecektim. 7. Parçayı .74 den aldım. 8. Parça alıma geldiğinde fiyat .72 olmuştu ve ortalamam .78 civarıydı. Ciddi zarar vardı ve zararın artmasından korkup planı bozdum 8. Alımı yapmadım. Sonra fiyat yükseldiğinde .87 ve .85 den çıktım. %10 kar fena değil. Elimde 4 parça kaldı. Maliyet .78.
    Şimdi temettü bekliyorum. Temettü sonrası .88 satarsam sadece .10 kuruş icin pay bası .01 kr stopaj ödeyeceğim. Bu da makul. Alım satım karı hesaplanırken temettü geliri hesaba dahil edilmiyor.
    Hisse icin strateji belirlemek sizin isiniz. Geçen yıl böyle oldu diye her yıl ayni şey geçerli olmaz. Belki de en iyi alım yeri Nisan olabilir.
    Benim stratejim kademeli alım ve toplu satım şeklindedir. Alımı 4-5 aylık süreye yayarım böylece ortalama bir fiyattan alım yapmış olurum. Ne çok iyi olur ne de çok kötü olur. Düşük risk makul kazanç almayı tercih ederim.

5.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    ...Belki de en iyi alım yeri Nisan olabilir.
    cımbızla cektim...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku

altına imzalık...katılıyorum.
    7 senelik tecrübemle mevduattan çok daha iyi olduğunu teyit ederim. Dönemsel olarak mevduatla kafa kafaya gelse bile kümülatifte öne geçer.
    syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7. Herhangi bir devalüasyon şeklinde oluşacak kur hareketinde bu hissenin durumu ne olacaktır ? Eurobond ve tahvillerin çok büyük eksi yazması ile beraber hem hisse fiyatı düşecektir buna ilave olarak bide döviz bazında yerle bir olacaktır . Bütün portföyü ISYAT olan birisi var ise aramızda bu riski nasıl hedge ediyor acaba ?

8.  Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    Herhangi bir devalüasyon şeklinde oluşacak kur hareketinde bu hissenin durumu ne olacaktır ? Eurobond ve tahvillerin çok büyük eksi yazması ile beraber hem hisse fiyatı düşecektir buna ilave olarak bide döviz bazında yerle bir olacaktır . Bütün portföyü ISYAT olan birisi var ise aramızda bu riski nasıl hedge ediyor acaba ?
    Bu anlattığınız ağustos ayındaki durumu özetliyor. Fiyat .72kr olmuştu.
    Hedge olarak ben bir miktar vadeli dolar pozisyonu tutuyorum. Daha iyi yöntemler olabilir tabiki.

Sayfa 617/930 İlkİlk ... 117517567607615616617618619627667717 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •