Sayfa 989/997 İlkİlk ... 489889939979987988989990991 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 7,905 - 7,912 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

Yolunu bulanlar tam gaz yolmaya devam ediyor. Bizlerde çene yoruyoruz.

2. VATANDASIN VERGILERI ILE BATMIŞ FUTBOL KLUPLERINI KURTARDILAR! :-)

DAHA ONCE AŞAĞIDAKİ YORUMU YAPMIŞTIM TEPKI GELMISTI, FARKETMEZ, TEKRARLIYORUM, İSTEYEN ALINSIN! APTAL OLAN LAFI YER.

TÜRKİYE DE BİREY OLARAK VERGİSİNİ TAM VERİP FUTBOL TAKIMLARINI ÜCRET VERİP VEYA ABONE OLUP SEYREDEN HERKES BENİM GÖZÜM DE SÜZME GERİZEKALIDIR!

=============================================

Aydın, futbol kulüplerinin borçlarının 12 banka ve 15 faktoring şirketi tarafından yapılandırıldığını belirtti.

Hüseyin Aydın konuyla ilgili konuşmasını şöyle sürdürdü:
    “Borç yapılandırmasını Trabzonspor, Beşiktaş ve Galatasaray ile yaptık. Fenerbahçe ile olumlu yönde görüşmelerimiz devam ediyor. Onların daha farklı bir durumu var. Konyaspor ve Kayserispor'la da yaptık. Reddettiğimiz kulüp olmadı.
    Biz verdiğimiz paranın geriye dönmesini istiyoruz. Bu para kazanma işinin de sürekli olmasını istiyoruz. Futbolun ne kayyumu, ne de IMF’si değiliz.â€

http://www.patronlardunyasi.com/habe...-farkli/227791

3. Türk olmaktan tiksinen Kürtçümüz, Göbels tarzında yalanı kırk kez yineliyor ki herkes inansın...
    Ekonomik krizin nedeni Akape/FETÖ/PKK elelele yürüttükleri Açılımın 2015de bitirilmesiymişmiş.!!
    Birincisi krizin nedeni 17 yıldır Akapenin yaptığı aşırı dışborçlanmayı ihracat sanayisine değil de inşaata yatırmasıydı ve kaçınılmazdı...
    İkincisi Akape Açılımı gönüllü bitirmedi bitirmek zorunda kaldı, onun için siz Kürtçüler eski ortağınıza fazla kızmayın!.. Akape, seçmenine Açılım masasında Kürdistan konuşulmuyor Kemalistler "Türk milleti Türk devleti Türk vatanı Türk bayrağı" dediği için müslüman Kürtler ayaklandı demişti. Biz şimdi müslüman şeriatçı bir iktidarız ve "Türk"ü çıkarıyoruz "Tek millet Tek devlet Tek vatan Tek bayrak" olacağız PKK da ayaklanmayı bırakacak teslim olacak diyordu. PKK'nın Habur zafer girişiyle masada Kürdistan konuşulduğu seçmene yalan söylendiği ortaya çıktı ve Açılım çöktü..
    Son düzenleme : METEPOSTA; 22-11-2019 saat: 07:00.

4. Hahaa...
    Bir anda cocukluk cagima dondum.

Tan gazetesi 1 saatte tukeniyordu. Millet sormak icin haci hocalara kosuyordu. Meyhaneciler abdest alip camiye gidiyorlardi..😀😀

5. bu kılıçdara saldıran öküz çubuklu inek hırsızı mazot calarken yakalanmış.Tabii metin külünk abisi araya girip serbest bırakılmış.Tweet atana 10 yıl veren ak yargı tabii ki sessiz.Onun elini öpen a.k partisi neferleri xxx.

6.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Katılıyorum size...
    Bir türlü millet olamadık gibi...
    Ortak bir amaca/geleceğe yönelmiş bir millet olamadık gibi...
    Ortak hayalleri olan,ortak sevinçleri olan,ortak kaygıları olan bir millet olamadık gibi...
    Boyacı küpü gibiyiz..
    O boyacı küpünde
    1)Laikler
    2)Siyasal İslamcılar
    3)Etnikçiler
    4)Liboşlar
    5)Avantacılar var...

Bunların birbirleriyle karışımından güzel bir renk çıkması imkansız gibi...

saygılar/başarılar
    Cok dogru bir tespit
    Yurekten katiliyorum size...

Sunu ilave edeyim. Insan dusuncesi eseri olan hic bir yonetim modeli mukemmel olamaz.... en kotusu, kotu, iyi yada en iyisi olabilir.

Mevcut yonetim seklimiz cumhuriyettir. Gorusume gore bu cagda ve one surulen alternatiflerine gore yinede en iyi yonetim modelidir. Ama mukemmel degildir. Cumhuriyet sistemimizi temel ilkelerini yok etmemek sartiyla cagimiz sartlarina uygun sekilde restore etmemiz sart........Cumhuriyet 2.0 versiyonuna basarili ve dogru bir gecis yapabilseydik devlet ve millet olarak gelecegimiz epey parlak olabilirdi.

Ama bu basarili gecisi yapabilecek ne iktidar nede muhalefet cephesinde bir olusum ve kadro goremiyorum.

Bu cok hassas ve kirilgan bir istir. Eger boyle bir gecis iyi/kotu niyetle hatali yapilirsa kirilan cam vazo misali gibi bir daha TC'nin iki yakasi bir araya gelmez.. Muhtemelen bir sure sonra dagilir ve parcalanir.

Toplumun buyuk bir kesiminde sanilanin aksine dini degilde beseri bir yonetim modeli olan halifelik hayalleri hala mevcuttur.

Yuce Allah Kuraanda kesinlikle ne belli siyasi bir yonetim modelinden bahsediyor nede oyle bir yonetim modelini emrediyor.

Ama Kuraani Kerim acikca uyulacak ve uygulanacak yonetim ilkelerinden bahsediyor ve emrediyor..
    istisare(ortak akil)
    Ehliyet ve Liyakat,
    Adalet
    Hakkaniyet
    Kamu Mali(Allahin Mali) vs gibi..

Halifelik sistemi miadini yuzlerce yil once tamamlamis beseri bir sistem idi. Ama kendi caginin en adil yonetim modeli idi....Halifelik Monarsiye karsi ehliyet ve liyakat ehli bir komisyonun toplanip kendi aralarinda en iyisini baskan olarak secmesidir. Gunumuz demokratik halk secimlerin bir kac versiyon asagidi...Ama ona ragmen Halifelik sistemi Hz Ebubekir ve Omer donemi disinda tam hakkiyla uygulanamadi....Hz Ali doneminde sistemin liyakati zarar gormeye basladi...Hz Osman doneminde sistem ekseninden cikti, yandascilik ve kabilecilige kaydi.

Emevi, Abbasi ve Osmanli donemlerinde ise kurum tamamen monarsiye hizmet eden bir arac haline getirilmisti...
    Osmanli imparatorlugu gerileme doneminden yikilincaya kadar zaten o sozde Halifelik sistemi ile yonetiliyordu. Dolayisiyla hala bu modelden medet ummak akil isi degildir.

Daha dogrusu hic bir beseri yonetim modeli her cag ve donem icin ilelebet tartismasiz en ideali degildir.

Islam dinini zehirlemek istiyorsaniz onu siyasallastirip ideolojilestirmeniz yeterli ..

Cep tel. ile yazdigim icin cumle ve kelime hatalarindan dolay af ola.

7. Döviz alımlarında uygulanan kambiyo vergisinin binde 1 den binde 2'ye çıkartılmasına karar verilmiş.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Döviz alımlarında uygulanan kambiyo vergisinin binde 1 den binde 2'ye çıkartılmasına karar verilmiş.
    Günaydın bilgi mi tahmin mi?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 989/997 İlkİlk ... 489889939979987988989990991 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •