Sayfa 103/416 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon
Arama sonucu : 3322 madde; 817 - 824 arası.

Konu: POLTK - Politeknik Metal

1. Bilançoda Coventya etkisinin daha kuvvetli hissedileceğini düşünüyorduk o nedenle beklenti yüksekti. Onu karşılamadı, yoksa dışarıdan bakan biri için iyi bilanço. Genel Kurul'da bir çok şey netliğe kavuşur herhalde.

Alıntı Originally Posted by aunsalg82 Yazıyı Oku
    Bilançoda Coventya etkisinin daha kuvvetli hissedileceğini düşünüyorduk o nedenle beklenti yüksekti. Onu karşılamadı, yoksa dışarıdan bakan biri için iyi bilanço. Genel Kurul'da bir çok şey netliğe kavuşur herhalde.
    İşin doğrusu bilanço benim de beklentimi tam karşılamadı.
    Satış rakamlarının yüzde 32 artması çok parlak değil. Yani Coventya olmasa da bu kadar artışı normal karşılardık.
    Artık daha çılgın artışlar bekliyoruz.
    İlk 6 Aylıkda 18.1 M. iken 2. altı ayllıkta 22,8 M.

2018 İlk çeyrekte 12 milyon civarı satış rakamı gelirse beklentimizi karşılamaz.
    Demek ki ancak yeni yatırım sonrası daha büyük rakamlar beklememiz gerekecek demektir.

Genel Kurulda yaldızlı laflar ediliyor ama Coventya etkisini hala göremiyoruz.

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    İşin doğrusu bilanço benim de beklentimi tam karşılamadı.
    Satış rakamlarının yüzde 32 artması çok parlak değil. Yani Coventya olmasa da bu kadar artışı normal karşılardık.
    Artık daha çılgın artışlar bekliyoruz.
    İlk 6 Aylıkda 18.1 M. iken 2. altı ayllıkta 22,8 M.

2018 İlk çeyrekte 12 milyon civarı satış rakamı gelirse beklentimizi karşılamaz.
    Demek ki ancak yeni yatırım sonrası daha büyük rakamlar beklememiz gerekecek demektir.

Genel Kurulda yaldızlı laflar ediliyor ama Coventya etkisini hala göremiyoruz.
    Coventya etkisini neden göremedik sorusuna cevap ararsak;

- Coventya'nın hedef pazarlarına uyum için gerekli arge ve sertifikasyonlar tamamlanmadı mı? Arge giderlerinde artış var ama çalışmalardan bihaberiz.

- Yurt içi pazardaki büyüme nereden kaynaklanmakta? Coventya sayesinde pazardan daha büyük mü pay alındı yoksa Türkiye pazarı mı büyüdü?

- Kapasite artışına neden ihtiyaç duyuldu? Kapasite artışı % kaç olacak? Şuanki kapasite kullanım oranı nedir?

- Arge süreçleri tamamlanınca sert bir şekilde hedef pazarlara girileceği için mi ilave kapasite ihtiyacı oldu?

Tüm bu sorulara cevap araştırmamız lazım... Bunları gk da öğrenmeye çalışacağız gibi...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Coventya etkisini neden göremedik sorusuna cevap ararsak;

- Coventya'nın hedef pazarlarına uyum için gerekli arge ve sertifikasyonlar tamamlanmadı mı? Arge giderlerinde artış var ama çalışmalardan bihaberiz.

- Yurt içi pazardaki büyüme nereden kaynaklanmakta? Coventya sayesinde pazardan daha büyük mü pay alındı yoksa Türkiye pazarı mı büyüdü?

- Kapasite artışına neden ihtiyaç duyuldu? Kapasite artışı % kaç olacak? Şuanki kapasite kullanım oranı nedir?

- Arge süreçleri tamamlanınca sert bir şekilde hedef pazarlara girileceği için mi ilave kapasite ihtiyacı oldu?

Tüm bu sorulara cevap araştırmamız lazım... Bunları gk da öğrenmeye çalışacağız gibi...
    Kapasite ile ilgili daha önce şöyle bir çıkarım yapmıştım .
    Yatırım yapılacak tutar 600 bin euro. Yani 3 milyon liraya yakın bir rakam.
    Bilançoya göre maddi duran varlıklar içindeki makina ve teçhizat bu rakamdan daha düşük .

Yani yeni makinaların daha sofistike olacağı söyleniyordu. Yeni makinaların üretim kapasiteleri de daha fazla olabilir.

Bir bilgi verilmediği için ancak zorlama yorum yapabiliyoruz.

Şirketin sorumlusunu aradım . Şubat'ta başlayacak dediniz. Mart geldi bildirim neden yok dedim. -Başlama ve bitiş tarihleri ayrıca bildirilecek yazıyor dedi.

Yav ne yapaydım, telefonda dilbilgisi mi tartişaydım hanımefendi ile.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bence buradaki herkes arasın sırayla şirketi.
    Kardeşim Şubat'ta başlayamadık, Mart Nisan ....
    Tarihte başlayacağız vs desinler de boşa beklemeyelim.

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Kapasite ile ilgili daha önce şöyle bir çıkarım yapmıştım .
    Yatırım yapılacak tutar 600 bin euro. Yani 3 milyon liraya yakın bir rakam.
    Bilançoya göre maddi duran varlıklar içindeki makina ve teçhizat bu rakamdan daha düşük .

Yani yeni makinaların daha sofistike olacağı söyleniyordu. Yeni makinaların üretim kapasiteleri de daha fazla olabilir.

Bir bilgi verilmediği için ancak zorlama yorum yapabiliyoruz.

Şirketin sorumlusunu aradım . Şubat'ta başlayacak dediniz. Mart geldi bildirim neden yok dedim. -Başlama ve bitiş tarihleri ayrıca bildirilecek yazıyor dedi.

Yav ne yapaydım, telefonda dilbilgisi mi tartişaydım hanımefendi ile.

o hanımefendi önce düzgün faaliyet raporu yayınlamayı öğrensin. 6 aylık ve yıl sonu yayınladıkları faaliyet raporlarında 31.12.2016 tarihinde fabrikada çalışan beyaz ve mavi yaka sayıları farklı. Biteli 1 yıl olmuş bir yılın personel sayıları nasıl değişebiliyor? Muhtemelen sehven hata yaptı ama topu topu 35-40 kişilik personel sayısını hatalı yazmamalıydı ...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Sekreter falandır o bence. Öyle bu konulara hakim biri olsa yatırım Şubat'ta başlayacak gibi kesin ifade yazmazdı zaten.
    Şubat'ta başlamayı planlıyoruz derdi.
    Şubatta başlayacak diye yazdiysan . Şubat bitmeden yeni bir bilgilendirme yazısı göndermen gerekirdi.
    Ben mi yanlış düşünüyorum .

Sayfa 103/416 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •