Sayfa 158/416 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208258 ... SonSon
Arama sonucu : 3322 madde; 1,257 - 1,264 arası.

Konu: POLTK - Politeknik Metal

1.  Alıntı Originally Posted by mensuk Yazıyı Oku
    Bu kadar sığ hissede birkaç yüz lot çok... Ağır ağır çıkacaksın bu merdivenlerden... yani daha da ağır

GT-I9190 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ben tek kademede aldim bugun bir kismini. Pasifteydi geldi. Sonra biraz daha yazip bekledim gelmedi. Dusuncelere sevk etti beni. Tum gun oradan oraya dolanip sigara ictim. Yarin ola hayrola.
    ...

2.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Ben tek kademede aldim bugun bir kismini. Pasifteydi geldi. Sonra biraz daha yazip bekledim gelmedi. Dusuncelere sevk etti beni. Tum gun oradan oraya dolanip sigara ictim. Yarin ola hayrola.
    Sn JonaThAn, POLTK'te ilginizi çeken ne oldu peki?

3. Bence olmayan hacmi de bu forum yapıyor... en az 10-15 bin lot vardır buradakılerde. Günlük işlem hacminin de çoğu buradakiler yapıyordur.

Yani demem o ki, kağıt ölü gibi...hiç iyiye işaret değil...durduğu yerde duruyor, küçük orta boy kurumlardan kimsenin ilgisini çekmiyor mu?

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bence olmayan hacmi de bu forum yapıyor... en az 10-15 bin lot vardır buradakılerde. Günlük işlem hacminin de çoğu buradakiler yapıyordur.

Yani demem o ki, kağıt ölü gibi...hiç iyiye işaret değil...durduğu yerde duruyor, küçük orta boy kurumlardan kimsenin ilgisini çekmiyor mu?
    Eğer SPK, mevzuat vb kaynaklı bir giriş engeli yoksa araştırma kurumlarından hiç kimsenin dikkatini çekmiyor demek biraz rasyonellik dışı olur. Fakat ilgisini çekiyor olup başta söylediğim engeller veya hacimsizlikten dolayı girmeye çekiniyorlar da olabilir.

Zor bir soru bu, bu soruya cevap verebilmek piyasa tecrübesi gerektiriyor bence.

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bence olmayan hacmi de bu forum yapıyor... en az 10-15 bin lot vardır buradakılerde. Günlük işlem hacminin de çoğu buradakiler yapıyordur.

Kurumları bilmem ama benim çok ilgimi çekti. Gayet iyi yönetilen global bir firma oldu. Ilgilenen herkes benim gibi mezar vadeli alınca doğal olarak hacimsiz tatsız tutsuz bir durum oluyor.

Mal da mülk de yalan ama oyalanıyoruz işte...

6.  Alıntı Originally Posted by mensuk Yazıyı Oku
    Kurumları bilmem ama benim çok ilgimi çekti. Gayet iyi yönetilen global bir firma oldu. Ilgilenen herkes benim gibi mezar vadeli alınca doğal olarak hacimsiz tatsız tutsuz bir durum oluyor.

İyi de herkes uzun vade için alıyor ve satmıyorsa hisse neden yükselmiyor...1 yıldır yerinde sayıyıyor.

Piyasa kötü demeyin, bu piyasada bile fiyatını katlayan hisseler var.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    İyi de herkes uzun vade için alıyor ve satmıyorsa hisse neden yükselmiyor...1 yıldır yerinde sayıyıyor.

Piyasa kötü demeyin, bu piyasada bile fiyatını katlayan hisseler var.
    Bence temelde bu yükselişe sebep olacak bir gelişme olmadığı için. Yani daha karda ciddi bir artış göremedik ve zaten bir kısmının da fiyatın içinde olması muhtemel, 16 F/K var zira.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,186
    Bundan 100 yil once yasamis unlu borsacilardan birisinin ozlu bir lafi geldi aklima..
    Mealen soyle idi.
    "Bir ucak yerde ne kadar cok vakit gecirirse o kadar fazla yakit alir ve o kadar yuksege cikar."
    Bu nedenle bir hissenin uzun sure yatay gitmesi beni pek rahatsiz etmez.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 158/416 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208258 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •