Sayfa 497/899 İlkİlk ... 397447487495496497498499507547597 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 3,969 - 3,976 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Alıntı Originally Posted by BARBA Yazıyı Oku
    Yanlız meclisten tasarı geçse dahi atladığınız bir konu var, hukukçular daha iyi bilir, hukuk geriye işlemez yani yonetim kurulu bu kararı (birlesme) meclis tasarısından önce aldı yakın zamanda değerleme fiyatı gelir ve ayrılma işlemlerine baslarlarsa bunlara hicbir etkisi olmaz

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Elbette hukuk geçmişe şamil olmaz ama süreç daha kesinleşmedi zaten yenilenecek
    Yönetmelikte geçerlilik maddesi olacaktır
    Yönetmelik yayınlanmadan birşey diyemeyiz.

Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Ozsermaye basli basina gercek deger hesabi icin elbette yetersiz kalir. Ama trakyayi bir suru yatirim firmasi cok ucuz degerliyor. Fk si yuksek olsa anlayacagim. Karliligida bilancosu da harika bir sirket. Dd sinin oldukca altinda olmasina ragmen neden bukadar dusuk degerleniyor. Ozsermayesi Soda dan buyuk.

Ayrica bu sirketlerin maddi duran varliklarinin hepsi 2018 yil sonu itibariyle yeniden degerlemeye tutulmus. Suanki degerli gercek degerlerine cok yakin. Nasil olurda bukadar karli bir sirket dd sinin altinda degerlmeye tabi tutulabilir. Bilmedigimiz goremedigimiz ne var. Ayrica 1 bucuk yildir da bekleyen bir degerlemesi mevcut. 17 yillik muhasebe ve finans 10 yillilta vergi uzmani biri olarak benim gormedigim ne tur bir olumsuzluk var bilancoda. Tek tek okudum bilancosunu. Tum borclarininin yarisini direk nakit olarak odeyebilecek kadar kasasi para dolu. Birlesmeye gore en ucuz olan trakya. Ama en degersis trakya gosteriliyor. Hic bir anlam veremiyorum bu ise.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Degerlemeyi forumdakilerin düşük bulmalarını pek önemi yok şirketlerin blancolari meydanda buna göre en avantajlı
    Trakya cam gozukuyort
    Ama tabiki şirketlerin bünyesinde maliyet değeriyle gözüken gayrimenkuller var ise bu biraz fark ettirir.
    Sodanin galiba gayrimenkulü varmış bu nedenle değerleme yapılmamışsa bu husus degerlemeye yansıtılır.
    Değerleme muhtemelen ay sonuna kadar yayınlanır ve oranlar açıklanır ve SPK.ya başvuru yapılır başka kurumların izni sozkonusu değildir.
    Temettü verilse dahi bu miktar değişim oranından düşüyor bu konunun fazla bir önemi yoktur.
    Sağlıkla kalin

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Dava açarım diyenler boşa uğraş diyenlere ; boşa uğraş diyenler de dava açarım diyenlere laf söyleyemese artık.
    Doğmamış çocuğa don biçtiğimiz yetmiyor gibi bir de hangi renk olsun diye kavgaya tutuşuyoruz .

Hayır hisseyi , parayı pulu geçtim. Eğer küçüksen hakkını aramaya bile hakkın yok imajı çizildi. İşin bu kısmından fevkalade rahatsız oldum . Pratikte böyle olsa bile , kabul edilmesi gereken bir doğruymuş gibi savunulması gerekmiyor. İsteyen istediğini yapar .

Ben kendi adıma filmin sonunu bekliyorum. Her durumda şikayet edeceğim.
    Değerleme raporu ayrı bir konu ama son 10 aylık sürede yasal açıklamalar olmasına rağmen art niyetli olarak yanlış yönlendirildim. Kandırıldım.

Burada birbirimizle sürtüşmenin anlamı da yok faydası da .süreci izleyelim.

4. Mahkemeye gitmek anlamsızdır, büyük sermaye zaten parasını korumaya çalışacak, mahkeme öngörülemez yerlere ulaşırsa maliyetinin altından küçük yatırımcı kalkamaz vs. hiç birine bir şey demiyorum, kendi içlerinde tutarlı yorumlar olabilir.

Olay şu ki bu hisse veya hisse.net deki herhangi bir hisse başlığı altında yazanların %95'i yatırımcı falan değil, günlük fiyat hareketlerinden kazanmaya çalışan oyuncular. Bunu yadırgamıyorum, isteyen istediği şekilde hareket eder, beni ilgilendirmez.

Ben 2016'dan beridir sürekli Soda'dayım, arada iki üç kez satıp daha sonra tekrar aldım. Şu an orjinal maliyetimin hesabını bilemem ama 3.xx tl civarlarıdır, belki bir ihtimal 3.00'ın çok az altı da olabilir. Son pozisyonumu iki parça halinde geçen sene Nisan (ya da Mayıs) ve Haziran aylarında aldım. Son pozisyonumun maliyeti 6.65 TL

Ve son pozisyonum 14 yıllık meslek hayatım boyunca yaptığım tüm birikimlerdi yani 14 yılda ne kazanmışsam herşey Soda hissesi idi. Burada görgüsüzlük olmasın diye pozisyonumu rakamsal olarak yazacak değilim ama muhtemelen Soda'daki en büyük küçük yatırımcılardan biriydim. Şu an %100 soda'da değilim, pozisyonum %48'e düştü ama halen elimde ciddi bir miktarda Soda hissesi var ve eğer birleşme olayı olmasaydı hayat boyu da (trend zirvelerinde satar sonra belli desteklere gelince geri alırım mantığıyla) Soda'da olacaktım.

Kısacası ben gerçekten Soda yatırımcısıyım. Kendi şirketimmiş gibi gören, şirketin başarılarından gurur duyan, yıllık faaliyet raporlarını okurken kendi geleceğimi okuyormuş gibi hisseden biriyim.

Şimdi kalkıp da birisi şirketini kapatıp başka bir şirketle birleştirmeye çalışırsa, bu sırada elindeki hisselere yeni şirketin adil olmayan bir oranını vermeye kalkarsa (şu an bilmiyoruz ama öyle olabilir) veya ölmüş eşek fiyatı olan bir rakamdan istersen ayrılabilirsin derse, elbette sesim gür çıkacak. Hoop arkadaş derim, yanıma kendim gibi düşünenleri toplamak isterim. Olabildiğince sosyal medyada bunu dillendirmeye, gerçek yatırımcılar olarak hakkımızın yenmemesi hususunda elimden geleni yapmayı çalışırım.

Sana göre bu anlamsız olabilir ama beni yadırgayamazsın ya da suçlayamazsın. Ha Şişe hissedarı olursun ya da Denizli Cam vs bu anlaşma sana faydalıdır. Bunu da anlarım ve seni suçlamam, sonuçta adam kendi menfaatini düşünüyor, benimkini düşünecek hali yok derim.

Ama Soda 'YATIRIMCISI' görünümü altında beni suçluyorsan, muhtemelen olmadığı insanmış gibi görünen, başkasının zararından zevk alan, hain ruhlu, varlığı yeryüzünde anlamsız bomboş bir adamsın gözümde. * Doğrudan birini kastederek yazmıyorum, genel anlamda.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Adamlar 6. Ayın sonunda Amerika 'da maden alıyoruz diyor; şu kadar para vereceğiz, şu yılda üretime geçecegiz, şu kadar nakit şu kadar borç olacak , şöyle ödeyeceğiz diye plan açıklıyor.

12. Ayın sonunda da Soda diye bir hisse kalmayacak aha birleşiyoruz diyor.

Ulan iyi aile çocukları gece rüyanızda mı gördünüz 6 ayda mi aklınıza geldi . Bana yalan söylüyorsunuz; gelecek hakkında plan yapıp geleceğe yatırım yaptırıp vazgeçiyorsunuz.

1 yıl sonra Soda diye bir hisse kalmayacağını önceden söylemiş olsanız bana ne lan sizin madeninizden.

Yasal demeyin allah aşkına, milletin şeyine koyacağız diyen adam da her şeyi yasal yapıyor. Vergiden KAÇINAN adam da her şeyi yasal yapıyor.

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Hayır hisseyi , parayı pulu geçtim. Eğer küçüksen hakkını aramaya bile hakkın yok imajı çizildi. İşin bu kısmından fevkalade rahatsız oldum .
    Insanlarin tecrubesi var, bazen tecrubesi olanlari da dinlemek gerekiyor. Bir sonuc cikmiyor iste. Isteyen gider istedigini yapar dedigin gibi. Ama isteyen de fikrini belirtmekte serbest.

Mantiksal olarak bunun niye luzumsuz birsey oldugu aciklandi. O aciklananlara itirazi olan karsi tezini sunar:

1. Senelerce vakit alan bir surec

2. Kene gibi 36 milyon lot almis yatirimcisi varken; bir ton fonlar varken, gereksiz bir islem. Cunku atilacak hukuki bir adimi onlar herkesden daha hazirlikli atar.

3. Daha onceki bazi vakalarda insanlar avukat diye paralarini kaptirdilar.

4. Sise bu sirketi bir hicten yaratirken itiraz etmeyip (Daha yeni 40 senelik Cam Elyafini soktu buraya, 300 milyon lira devletten tesvik aldi), simdi birlestiriyor diye itiraz etmek uygun degil.

5. Sirketler buyuk ortagin vizyonuna gore bu surecten gecebilirler. Burasi borsa, bu riskler hep var.

Ayrica "hak" konusu ucu acik bir konu. Neye gore hak mesela? Fiyatinin yuksek cikmasini istiyorsun ama piyasa da salak degil ki, ederi yuksekse goturur ederine eninde sonunda. Kaldi ki Cimentolardaki gibi %50 PD + %50 INA olarak hesaplanacaktir bunda da. Gercek degerini ogrenecegiz.

Evet, antin kuntin seylerde insanlar 2 ayda 3 kati 5 kati kazanirken, kazanan sirketlerin yaptirimcina kazandirmamasi moral bozucu.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Ben yine sinirlendim . Şu telefonu elimden bırakayım. Siz devam edin .

Sinirlenme bence. Zaten uzun suredir varsin, daha uzun sure de kalabilirsin. Ilerisi guzel olacak.

Sayfa 497/899 İlkİlk ... 397447487495496497498499507547597 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •