Sayfa 795/803 İlkİlk ... 295695745785793794795796797 ... SonSon
Arama sonucu : 6420 madde; 6,353 - 6,360 arası.

Konu: Günlük viop ticarethanesi

1.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Bist-TÜM, Dolar Bazlı

Düşüş zigzag görünüyor, çıkış da olası ikili bir zigzag'ın X tepki dalgası gibi, kendi içinde ikili zigzag da sayılır, tek zigzag da...

Diğer endeksleri vermiştim, değişen bir şey yok, en fazla ilave %3 gibi daha yukarı hareketle tepkinin sonlanması ağırlıklı ihtimal...

Yok, burası (Bist-TÜM) bir üçlü zigzagla (triple zigzag, W-X-Y-X-Z) flata (zirveye) kalkarsa, vay anasını sayın seyirciler der, bir yaşıma daha girerim. YTD

abicim;S&P ile sana destek atayım Achiles abey

Achiles; dan cevap
    Bir iki farkla o şekilde takip ediyorum evet...az daha zıbıtırsa, aşağıda ED 2 yaptığını farz ve kabul edeceğim, açıkçası beklediğim bir yapı değildi.

Aslında DJIA takip etmek daha kolay...kabak gibi bir zigzag yapıyor olmalı...bu aralar onu takip ediyorum. NASDAQ ve SPX yordu beni.

abicim;bir de dax a bak abey o da destekatacak mı ne

ynı..biraz daha giderse ED bakmalı..

Achiles;DJIA...biraz daha devam ederse tüm bildiklerimi unutacam...bu kadar kısa ED 2 olur mu?

Pala yaparsa olur diyecez...

2. abicim; eline sağlık abey genişleyen üçgenle 4 ü tamamlamasını beklerken bir senaryomda ED Expanding Flat te vardı ve Emlak abeye o yüzden vob30 için 9.020 kırılmadan fışkırtmaktan vazgeçmez dedim. sen mutluluğun resmini de yapabilir misin Achiles abey:

Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    XU100

Mavi olması gereken/tahayyül ettiğimiz,
    Kırmızı Pala' nın çizdiği, bir bacak noksan halihazırda bu kalıpla.

Yeşil ve Mor da, Pala' nın kafasındaki Çakallar...acaba diye düşünüyor, dolar bazlı zirveye tekabül eder (bi gıdım altı), olur mu, olur yani 2 nci dalga 1 nci dalganın neredeyse tamamını bile geri çekebilir(ya dolar bazlı nolacaka cevaben), az da doları itekleyiverirsiniz 30,5 ye, bitti gitti.

Unutmuşum, göstermeyi, diğer hedef de 9090 diyelim kabaca...Genişleyen flat..

İdeal hedef şimdilik çakallara kanmazsa 8710, veya 8780, aynen kırmızı yapıyla ilerlerse...

THY var, ALARK var, SAHOL var, altta SİŞE var, TÜPRŞ var....bir ıkınırsa bunlarla yeşil ve mor ihtimallerin çalışması işten bile değil...

Gelecek ön görülemez, Bistte Pala'nın gücü her şeye yeter, Amen.

Achiles;
    Valla bakın, mavi benim çizdiğim, ne kadar yakışıklı...bi de Pala'nın çizdiğine bakın...vermem diye inat etti 7700'e...peh..

O bakımdan....Pala' nın çizeceği ED Expanding de (olursa) o biçim olur, kalp krizi tetikleyebilir...

VİOP'ta bu işler çok zor, hatta imkansız...tabi kaldıraç oranıyla alakalı ve pozisyon yönetme becerisi...robotlar fena...

Bazen 'yeter' demeyi de bilmek lazım...Dibi etiketlemiştik, 7200 den bu yana %18...daha ne olsun yaw...ED Expanding de onun olsun...

3. Elliottwave ye göre; Bugün'ün STOP'u 8.448'dir.
    Buranın aşağı geçilmesi ile 7202'den başlayan çıkış dalgası tamamlanmış olabilir.
    İlk ideal geri alım seviyesi (%62) 7.726'dır. DENİLMİŞ

Alıntı Originally Posted by Vallis Yazıyı Oku

4. Bir kaç gün önce deniliyor ki: Elliottwave Kısada hedefimiz 8.805 olabilir.
    Buradan sert satış yiyebiliriz.

Size bir kılçık atayım.

Kendini bir halt zanneden elliotisyenlere, kusursuz bir impulse gösterilip, sonra da nasıl manipüle edilerek paspasın altındaki 'anektarlara' talip olunur, isimli çalışma....

Sağolsun SP500 Palası ücretsiz eğitim vererek öğretti.

Palaya aykırı gidilmez, Pala Bistte on kaplan gücündedir, Palanın gücü herşeye yeter amen.

Mesela yani

p.s.: Şimdi şu anda 'Kelebek Etkisini' başlattım. Bakalım at şeyine konmayız umarım. Hayır, böyle de bir şey var yani, ne dalgası, ne dubarası. Adam çiziyor, biz de resmediyoruz altı üstü, bir şey tahmin ettiğimiz yok.

Hem EWP homojen piyasada yapılır çalışır diyeceksin, hem piyasanın homojen olmadığını kabul edeceksin, hem de salt EWP yapacaksın. Hadi leyn... Kaçenzi

Soru şu; Hafize Ablaya neden yol verdiler.

Bir politika değişikliği?

Ya da en azından yerel seçimler öncesi kısa bir 'es' ?

Gidenle, gelenin farkı ne?

Belki de tamamen şahsi meseleler, yani aile meselelerini kastetmiyorum, Abla belki de MB ye biraz sert dalmış olabilir, bu da kurumsal yapıda dalgalanmalar yaratmış, dışarıdan gelene tepkiler yaratmış olabilir. Gerisi 'teferruat'...Tabi teferruat falan da, bir yandan da kullandıkları 'taktik' çok tanıdık geldi.

Zamanlama, ayrıca manidar. Bizim zigzag tam tamamlandı, akşamına(?). Tesadüftür, tesadüf.
    Topik değişmiş, hayırlı olsun.

Ben hisse diye buna derim...marjlara bakın...bi çeyrekte KCHOL piyasa değeri kadar kar ediyor...peh..

2 Şubat 2024 haftası ağırlıklı ihtimaller...YTD

Allahın izniyle burayı yıkacaz arkadaşlar....

Koy oğlum Mehter kasedini...böyle piyasa değeri mi olur leyn, Apple+Amazon un piyasa değeri tüm Avrupa borsalarının toplamından büyükmüş...

Microsoft

5. teknikçiyim diyorsan bunu görüp söyleyeceksin, Negatif uyumsuzluktur.

Bence kritik yer 8830...

Log skalada eşitliğe giderse, yani 8920 ye, genişleyen flat sınırlarına girmiş oluyor....yani sonrası daha da sakat...minik dalgalar da pek bu hedefle uyumlu değil..

Ya 8830 da standart bir flat B veya double three X çiziyor, ya da koşan flata kalkacak, yani double zigzag yapacak, bunun için de X dalgasını bayağı aşağıya doğru derin çekmeli...

Ağırlıklı ihtimal regular yani düz standart bir flat gibi burası şimdilik...gelişmelere göre diğer seçeneklere bakılacak...

ZK lara faiz verilecekmiş...

XUSIN ralliye kalktığında XBANK dipte alçak sürünmeye devam ediyordu, ulan 1-2 FK ya banka olur mu deniyordu, ama yine de kalkmıyordu, çünkü XUSIN' ın fışkırması için paranın bölünmemesi gerekiyordu. Sonra Akdere bir daldı buraya, oyunu bozdu, fışkırttı, öyle ki vadeli piyasalar ve aracı kurumlar sallandı şöyle bir...kurallar değişti...kendi kuyruğundan beslenen yılanı keşfetmişti Akdere..

Şimdi o dolar bazlı beğenmedikleri bir türlü Akdere gelene kadar kaldırmadıkları XBANK o seviyeye göre dolar bazında %190 lık seviyede, bu sefer de XBANK güzellemesi yapılıyor, niye XUSIN ve rallide desteğine verdikleri hisseler patates oldu ihtiyaçları var endeks için...

Yani.. maldalarsa her şey güllük gülistanlık, yok XUSIN da iseler 1-2 FK da olsa XBANK tü kaka..

Oyunu bozan Akdere'yi de bi güzelce bozdular elbette, şimdilerde nerde bu devlet, nerde SPK, diye BOFA nın robotlarına sektiriyor.

Haklı haksız yok...güçlü güçsüz var...

Ucuz pahalı da yok....onlar maldaysa ucuz...değilseler her şey pahalı...kısaca Titanizm ilkeleri...Titan titana...

ED ye dönmeden kapanışa kalmadan çizeydi şunu bir...YTD

XU030

Görüntü ürkütücü arkadaşlar...en azından yardırmaya devamla 9715 e ulaşmalı...buralarda (9480) biterse sonrası pek hayırlı değil.

Bir yatırım istediğim alım noktasına ulaştığında, öncelikle

Teknik İndikatörler

RSI(14)
    NötrSTOCH(9,6)
    NötrSTOCHRSI(14)
    MACD(12,26)
    AlADX(14)
    Williams %R
    CCI(14)
    ATR(14)
    HareketliHighs/Lows(14)
    Ultimate Oscillator
    ROC
    Bull/Bear Power(13)

Hareketli Ortalama
    MA5
    MA10
    MA20
    MA50
    MA100
    MA200

Destek Noktası olarakta,
    Fibonacci ve Woodie

Ve En önemlisi Hacim ve Alım-satım dataları

Bu yöntemi uzun yıllardır kullandığım basit bir yazılım aracılığıyla yapıyorum. ve başarılı sonuçlar elde ediyorum. Bu basit yazılımla hepsine tek tek bakmak yerine, kısa zamanda sonuç çıkarabiliyorum.

Ancak, sizlere defalarca uyarıda bulunmamın sebebi şu: Bir mal istediğiniz noktaya geldiğinde hemen almanız her zaman mantıklı olmayabilir.
    Belki de o nokta sizi senelerce içerde tutacaktır.
    Daha incelenmesi gereken onlarca faktör bulunmaktadır.
    Son düzenleme : rosense; 05-02-2024 saat: 21:44.

6. Bu zatı muhteremin gönderileri çok değerli olduğu için elimden geldiğince kaybolup gitmemesine özen gösteriyorum ...

Ocak ayı enflasyonunu sadece %6.7 gösterebilmek için, gıda ve konutun ağırlığını düşürmüşler, giyim/ayakkabı aylık enflasyonunu da eksi %1.6 kabul etmişler.

Verilen zammın, daha bir çoğunun eline geçmeden en az %10 unu geri aldılar.

Üstelik Sadık Abiden de olduk....Sadık Abi TÜİK'e gireydi, iyidi. Manhattan'la Sadık Abi, ablayı ipe götürdü.

New York' taki yabancı yatırımcıların da hevesi kursaklarında kaldı tüh (?)
    Bir taraf Hanyaya...bir taraf Konyaya...vay arkadaş...

5 sene önce bizim hocanın muayene ücreti 500 TL idi, şimdi 2500 TL...nerdeymiş %31..peh

5 yılda kadın giyim sadece %118, bebek giyim sadece %99 artmış....yok artık..

Telefon ve ekipmanı sadece %126 artmış....5 senede..vay vay vay

Dışarda yemek daha da artmaz galiba diye, gıda ve konutun hesaplamadaki ağırlığını düşürüp, bunu arttırmışlar...sabah akşam bu işlere kafa yoruyorlar galiba.

https://twitter.com/mmkubilay/status...02667483328982

Michelin yıldızlı Türk restauratında yemek, dolar/euro bazında Avrupa'daki aynı kalitedekine göre iki katıymış. Bu ne -flasyonu oluyor acaba, skimflasyonun tam tersi bir durum.

TÜFE Bazında Bist-100

Hemen herkesin doğruluğundan kuşku duyduğu TÜFE yi bir an doğru kabul edersek,

TÜFE bazında 9 Ağustos'tan bu yana %26 reel anlamda düşmüşüz, sonra da dipten 'Ocak ayı etkisi de var', %11 tepmişiz.

Dolar deseniz, doğru değil aşırı baskılanmış, TÜFE deseniz bildiğiniz gibi...ne bazında bakacağız bu endekse reel anlamda ne oluyor ne bitiyoru anlayabilmek için.

XU100/TÜFE Rasyosu

Yıldırım İTO düzgün hesaplıyor dedi Temmuz'dan bu yana beraber hareket ediyormuş.
    Yani direk /TRPPI deyin...

Ama bununla ilgili, yani ÜFE bazında bakmak biraz vicdansızlık olur şirketler açısından diyorlar.

Şöyle

7. bist 50 İçerisinde yer alan şirketlerden en yüksek Bedelsiz bölünme potansiyeline sahip ilk 30 şirket.

Sayfa 795/803 İlkİlk ... 295695745785793794795796797 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •