Sayfa 96/96 İlkİlk ... 4686949596
Arama sonucu : 764 madde; 761 - 764 arası.

Konu: YKSLN - Yükselen Çelik A.Ş.

Şirketimiz ile "DRT Kurumsal Finans Danışmanlık Hizmetleri AŞ" ("Deloitte") arasında 18 Mart 2024 tarihinde "Genel Hizmet Sunumu Sözleşmesi" imzalanmıştır.

Bu kapsamda; Şirketimizin orta/uzun vadede yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli ihracat pazarlarında daha kuvvetli bir sermaye yapısıyla sürdürülebilir bir büyüme elde etmesi amacıyla "Yükselen Çelik AŞ" nin; bir kısım üçüncü tüzel kişilerin ortaklık yapısına dahil olması söz konusu olabileceği gibi; Şirketin mevcut ortaklarına ait paylarının kısmen veya tamamen satışı veya sermaye artışı yoluyla yeni ortakların ortaklık yapısına dahil edilmesi ve/veya stratejik başka türlü iş birliklerinin tesis edilmesi opsiyonlarının değerlendirilmesi adına Şirketimize danışmanlık yapmak ve gerekli durumlarda Şirketimizi temsil etmek veya tanıtmak amacıyla ("Deloitte") ile 18 Mart 2024 - 31 Aralık 2024 dönemi için finansal danışmanlık hizmeti anlaşması yapılmıştır.

Şirketimizin yurtiçinde ve/veya yurtdışında pazar payının büyümesi; satış miktarlarının artması, üretim maliyetlerinin düşmesi; daha güçlü bir mali yapıya kavuşması, yeni pazarlara ve iş alanlarına girilmesi ile mevcut faaliyetlerinde verimlilik ve başarının artması adına çeşitli uluslararası ortaklıklar ile bağlayıcı olmayan görüşmeler yapılmasına karar verilmiştir. Şirketimiz potansiyel yatırımcılar ve stratejik ortaklar ile görüşülerek alternatiflerin değerlendirilmesi amacıyla piyasa araştırmalarına başlanmasına karar vermiştir.

İleride konuya ilişkin önemli gelişmeler söz konusu olması halinde ivedilikle kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Bilanco gondermeyi unutmazlar umarim

2023 Bilanco Analizi ve kendimce hissenin potansiyeli:

Oncelikler yazdiklarim kesinlikle yatirim tavsiyesi degildir. Yanilma payim azimsanmayacak kadar yuksektir.

Sirket 2021 yilinda 55.169 Ton, 2022 yilinda 57.698 Ton ve 2023 yilinda 32.189 Ton satis gerceklestirmistir. 2023 2. ceyrek gercekten sektorun neredeyse durma noktasina geldigi bir ceyrekti(3.458 Ton). 2023 yili 4. ceyrege kadar sektorde iyilesme gozlenmekte. Muhtemeldir ki 2024 ilk ceyrek 11-12 bin tonun uzerinde satis gerceklesecektir.

SUnu da belirtmekte fayda var. Sirketin Dilovasi'nda yapmis oldugu yatirimlar ile uretim kapasitesi 200 bin tona cikarildi. SU an icin uretim kapasitesi 125 Bin ton. Olasi talep artisi vs soz konusu oldugunda, bu rakam yeni makine alimlari ile 200 bin tona cikabilmekte. Ama biz yine de sirketin mevcut kapasitesinin 125 bin ton oldugunu varsayalim.

*** 2024 yili satis hacmini muhafazakar bir sekilde 60 bin ton varsayiyorum: Sirket 2021 ve 2022 yillarinda sirasiyla 55.2 ve 57.7 bin ton satis gerceklestirdi. Son ceyrekteki buyume ile birlikte ortalama ceyrek basina 15 bin ton satis varsayiyorum.

https://eksiup.com/p/4q671833ayni

Sirket sattigi ton basina 2021 yilinda 320.3$, 2022 yilinda 291.9$ ve 2023 yilinda 178.3$ FAVOK uretti. 2023 son ceyrek bu rakam 262.5$ Sirket katma degerli celik satisi yaptigi icin, ton basina diger demir celi ksirketlerine gore daha iyi bir FAVOK uretmekte.

*** 2024 yili icin 310$/Ton EBITDA varsayiyorum.Celik fiyatlarinda artis soz konusu olabilir diye dusunuyorum.
    https://eksiup.com/p/x7671834i43s

Sirketin hali hazirda 19.5 milyon $ net borcu var.

Asagidaki varsayimlarla:

60bin ton satis hacmi + 310$ ton basina FAVOK + 21.5 milyon$ net borc(10% artis varsaydim) + 18.6 milyon$ FAVOK uretimi + 12xFAVOK fiyatlama ile

Sirketin ederini 201.7 milyon dolar olarak hesapladim. Bu rakam 127.4% potansiyel sunmakta.
    https://eksiup.com/p/hc671835gehw

Ayrica duyarlilik adina FAVOK uretiminin ve 12 yerine farkli carpanlarla getirinin ne olabilecegini iceren bir tablo da sizinle paylasiyorum.
    https://eksiup.com/p/zi671836idbq

Basta soyledigim gibi, kesinlikle yatirim tavsiyesi degildir. Burada gormus oldugunuz rakamlar, enflasyon muhasebesi uygulanmamis rakamlardir. Bu sebeple farkli rakamlar gorebilirsiniz baska yerlerde.

Olasi vasifli cleik sektorune talebin geri gelmesi ile, 200 bin ton uretim kapasiteli bir sirketin (su an satis 32.189 ton), 300-500 milyon dolarlara rahatca gidebilecegini dusunuyorum. Ozellikle Amerika ve Avrupa'da kurulan yeni sirketler vasitasiyla, ihracatin payi her gecen gun artacaktir. Henuz buralardan yeterince talep yok.

Sunu da eklemek isterim. Sirkette yatirimim mevcuttur. Pazartesi - acilir diye tahmin ediyorum.

SU an elimde naktim fazla yok, ama asagi hareket devam ederse o seviyelerden ekleme yapmak isterim.

Sayfa 96/96 İlkİlk ... 4686949596

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •