Sayfa 373/1000 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423473873 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 2,977 - 2,984 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Fonların yapılarını incelemedim. Tahminim bu fonların içindeki hisseler endeksden bağımsız hareket eden hisseler olabilir. yani endeks düşerken artı, endeks yükselirken de eksi yazan hisseler olabilir. Genelde düşük işlem hacımıne sahip olabilirler
    Tbey35 üstadım hisselerin betalarına bakınız.
    Oradan anlarsınız.
    Ne demişler beta candır.
    Tabii biz Webster üstadın öğrencisiyiz.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

2.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Yıllık kazancı %64.45 hayrani üstad.
    PPF'ler %20'lerde.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.
    hani endeks yükselirken bu nal topluyor diye isyan ediyoruz ya, acc alırken üstümüzdeki bu kısa vadeye takılma piskolojisini atalım diye böyle yazdım. yükselişlerde diğer fonumdan yararlanırım, varsın acc, endeks yükselirken en kötü ppf kadar getirsin ki fazlasıyla getirir, vah endeks yükseldi de acc niye böyle oldu falan demeyip diğer fonlarımdan nasiplenirim, beklenmedik durumlarda da buradan yüzüm güler. yani yatırımcı psikolojime ayar verme de diyebilirsiniz yazdıklarıma

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    hani endeks yükselirken bu nal topluyor diye isyan ediyoruz ya, acc alırken üstümüzdeki bu kısa vadeye takılma piskolojisini atalım diye böyle yazdım. yükselişlerde diğer fonumdan yararlanırım, varsın acc, endeks yükselirken en kötü ppf kadar getirsin ki fazlasıyla getirir, vah endeks yükseldi de acc niye böyle oldu falan demeyip diğer fonlarımdan nasiplenirim, beklenmedik durumlarda da buradan yüzüm güler. yani yatırımcı psikolojime ayar verme de diyebilirsiniz yazdıklarıma
    hayrani üstadım ilk günden beri yazdıklarınızı beğeni ile izliyorum. Yatırım algınız çok yüksek nazar değmesin.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

4. Bugun qnb den tot fon almak istedim olmadi.fiyat guncel degil dedi...lakin alternetifbanktan aldim .boyle bir durum olabilir mi acaba ? Syg

5. ACTUS PORTFÖY HİSSE SENEDİ FONU (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)

Hisse senedi yoğun fon, tüm yatırımcılar tarafından TEFAS dahil olmak üzere çeşitli platformlardan satın alınabilir. Portföyünün %80’i devamlı olarak BIST’te işlem gören hisse senetlerinden oluşur. Aktif hedging ve leverage teknikleri kullanılarak fon portföyünün hisse senedi piyasalarına olan riski, piyasalardaki dalgalanmalara gore %0-%160 arasında ayarlanır.

dostlar, actus sayfasından yaptığım alıntının son cümlesini yorumlamanız mümkün mü? %0-%160 arasında ayarlanır derken tam olarak ne anlatılmak isteniyor?

6.  Alıntı Originally Posted by sevinen Yazıyı Oku
    bist de obo oluşumu var gibi. Yarın ki görüşme umarım olumlu geçer ve 104500 ü geçer. Yoksa sert bir düşüş yaşabiliriz. RSI da üst bantdaki dirence yaklaşmış. Uyumsuzluklara dikkat edilmesi gerekiyor. Çünkü geçen sefer ki soluksuz 93 düşüşünde çok net uyumsuzluk oluşmuş.

https://i.hizliresim.com/gP0nJ5.jpg
    12 kasımda paylaşmış olduğum grafik yukarıdaki gibi. Son demlerini 106xxx olarak görüp paylaşmışım, ama yanılmışım 108xxx lere kadar gitti. En azından çok yolu yoktu diye kendimi teselli edebilirim.) RSI için uyumsuzluktan bahsetmiştim ve alçalan trende de çarpıp aşağı dönmüş. 1-2 gün erken çıkmış oldum ben. Şimdi güncellenmiş yeni grafik aşağıdaki gibi; Teknik derki 0.618'e kadar gelmesi gerekir o da 98xxx tekabül ediyor. Bu süre zarfı içerisinde ben ACC,EIB ve YSU da kaldım. YSU tam bir düş kırıklığı oldu benim için. Şüphesiz en büyük sürpriz EID oldu ayrıca. Bakalım düşüş devam ederse bu performansı sürdürebilecekler mi? Lafın kısası hisse fonları tekrardan doldurmak için beklemeye devam ediyoruz. Herkese bol kazançlar dilerim.

https://i.hizliresim.com/8679Vk.jpg

7.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    hayrani üstadım ilk günden beri yazdıklarınızı beğeni ile izliyorum. Yatırım algınız çok yüksek nazar değmesin.
    çok teşekkür ederim, hatalarımı anlayıp kendi algılarımı yine kendim düzeltmeye çalışıyorum, bol kazançlar dileğiyle

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Bugun qnb den tot fon almak istedim olmadi.fiyat guncel degil dedi...lakin alternetifbanktan aldim .boyle bir durum olabilir mi acaba ? Syg
    İnşallah merdiven yapar da kazanırsınız. Ben de TOT aldım bakalım. Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 373/1000 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423473873 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •