Sayfa 179/272 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229 ... SonSon
Arama sonucu : 2173 madde; 1,425 - 1,432 arası.

Konu: PSDTC - Pergamon Dış Ticaret

1.  Alıntı Originally Posted by sabuncu Yazıyı Oku
    temettu dagitiminin ikiye bolunmus olmasi aslinda benim arzu ettigim sekle biraz daha yakin bir sonuc oldu. Eger dagitilmayip icerde tutulacak ikinci taksit, ki temettunun cogunlugu ikinci taksitte, yatirima yonlendirilirse karliliga iyi yonde etki edebilir. Bu teknik olarak yapilabilir durumda su anda, yaparlar mi, yaparlarsa ne kadar basarili olurlar bilemiyoruz. Aslinda otoritenin aldigi temettu karari zorlayici olmak yerinde bir secenek olarak sunulsaydi piyasalar icin daha olumlu olabilirdi. Yani temettu dagitma kararini almis ama olaganustu durum sebebiyle bu karari esnetmek isteyebilecek sirketlere bir imkan taninmasi seklinde tasarlanabilirdi. Neyse, ben her iste bir hayir vardir diyorum. Temettuyu topluca alip tekrar dusmus borsada yatirima dondurme planim vardi ama insallah hisse performansi bu acigi kapatir diyelim. Huzurla temettuyu beklemeye devam...
    Hayırlısı temettü hesabınıza yattı mı hocam
    (Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi değildir. Sadece kendi düşüncelerimdir)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,829
    PSDTC de yatırım olmaz Temettü olur Yada bedelsiz .
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

3. https://www.dunya.com/ihracat/ege-ih...-haberi-469464

Eskinazi: Yılın ikinci yarısından umutluyuz

Egeli ihracatçıların Nisan ayında Türkiye ortalamasına göre daha başarılı bir ihracat grafiği ortaya koyduğuna işaret eden Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, Ege Bölgesi'nin ihracatında tarım ve gıda sektörlerinin ağırlığının bu sonucu doğurduğunu kaydetti.

4. AKBNK topiginden kopyaladim.

O zaman sana ve diger yatırımcı Arkadaslara bir profesyonel olarak anlatayım. Bankalarda Yabancılar 126 bin endex den beri satıs yonundeler haklısın. Bugune kadar sattıkları rakam da 2.4 milyar USD e yakın.Borsada tüm hisselerdeki rakam bu.

Petrol de 35 USD dan beri alımları korkunc bir düzeyde. Long pozisyonlarındaki teminatlarına sürekli nakit aktarımları oldu. Bizde de en cok hızlı ve yuksek cıkacakları hisseler Bankalardı.Ayrıca Ocak ayınıda endex gelmiş 126 bin , Usd: 5.90 -80 arası sürünüyordu.Tüm Analizler SAT diyordu. Stoch günlerce 80-100 arası geziyordu. Yani ozaman Sat dogru hamle idi, Usd deki yerli mevduatlar da 190 milyar usd idi. Ve ısrarla cozülmeyip duruyordu.

Bu Hükümet ve Maliye Bakanının hataları, üstüne şimdiye kadar Hiç görmedigimiz Corona virus olayı patladı borsa güm.

Şimdi; neden prim yapmadı Bankalar? Cünkü piyasada 3-4 Robot , Banka hisselerini yabancı fonların olmadıgını da görünce hergün çalkalama yaparak günlük trade peşine düstüler.Zaten terse de gelmeleri mümkün degil. Cünkü mal cok ellerinde arada da kalan kucuk yatırımcı da eziliyor.

Zararda olmanı anlıyorum. Bende zarardayım.Ama şu bir gercekki ; Petrol 45 usd a gelmeden hiç bir fon buraya gelmez.

Bugünkü çalkalama ile hadlerini aştılar. Ben ve Kurumum REKABET Kurumuna, Bist yöt. Krl'na. CİMER'e ciddi delillerle başvuru kararı aldık. Rekabet kurumu bunlara okkalı bir ceza verebilir. Eski Başkanına anlattım bugün.Prof. Dr. Ayaydın, (ilk Başkanı idi).

Sizlerin emirlerini engelleme bile yapıyorlar. Sizin sıralamada ani alış ve satışlarda önünüze geçiyorlar. Ayrıca tahtadaki tüm emirleri rek tek inceleyebiliyorlar. Bu ayrıcalıklar kimsede yok.

Bunlar'ın kim oldugunu da belirtecegiz.Delilleri hazırlıyoruz.Ptesi yada Salı günü başvuruları yapıp. İnceleme &Denetleme isteyecegiz.Netice alamazsak Savcılıga Nitelikli Dokandırıcılık dan şikayetci olacagız.

Türkiyede ilk olacagı için; Basın a da bildiriler gönderecegiz. Bakalım sonra neler olacak görecegiz. Bunlar kesinlikle yasaklanmalı.

Ayrıca dikkat ediyorum bunlar da Acıga satış yasagına da uyma yok.Bıst Başkanı bunlara göz yumuyor. Onunda başı yanacak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,829
    Sn Tınaz ; Petrol 45 Dolar 6 ay sonra belki olur ama bize yatırım gelmesi yani
    Buraya Yatırım gelmesi petrole bağlı değil bence . Yatırımın Gelişmiş ülkelerden
    çıkışı Dolara bağlı olabilir ama bize gelmesi . Mali ve hukuki düzenlemeler ile olur.
    Maç başladıktan sonra oyun sırasında kuralları değişen hatta kuralların rafa kalktığı
    bir ekonomiye yabancı yatırım yapmaz .
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

tr.investte psdtc forumu altına reklamcılar dolmuş, hayırdır inşallah.

7.  Alıntı Originally Posted by bufalu Yazıyı Oku
    tr.investte psdtc forumu altına reklamcılar dolmuş, hayırdır inşallah.
    Sayın bufalu link ki buraya ekler misin. investte linkini ben bulamadim.

Sayfa 179/272 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •