Sayfa 123/241 İlkİlk ... 2373113121122123124125133173223 ... SonSon
Arama sonucu : 1925 madde; 977 - 984 arası.

Konu: VIOP Spekülasyonu

1. Kontrat dövize karşı çok duyarlı tamamen döviz yönlendirmeye başladı. Döviz kuvvetlendiğinden piyasa zayıfladı.

2. Sabah dışarıdaydım, şimdi piyasaya bakabildim.

Bugün genel olarak yukarıya oynamak gerektiğini prensip olarak söyleyebilirim.

144.250 seviyesini pivot olarak belirledim. Bu seviyeye kadar geri çekilme söz konusu olursa makul karşılayacağım.

3. Bugün 145.000 - 145.750 bandı oluşmuş durumdadır.

4. Bugün negatif kapatırsak yarın düşüş beklentimiz olacak.

5. Sürekli kazanmak çok zor. İhtimal dışı değil, fakat gerçekten zor.

Daima cazip seviyeleri kollamak gerekiyor. Üstelik sabırla. Sabır önemli bir nokta.

Reaksiyonlar konusunda seçici ve dikkatli olmak lazım. Yanlış işlem başlatılabilir.

Alış yaparken boğaların yeterince güç topladıklarını gözlemlemek lazım. Satış yaparken ayıların ağırlık koymakta olduklarını fark etmek.

Yeterince bilgi sahibi olunabilir, fakat bilgiyi sahada uygulamak da önemli nokta. Soğukkanlılık burada devreye giriyor.

Herkese başarı ve bol kazanç diliyorum.

Bir de ikazım var. Kendinize fazla güvenmeyin. Paranız çok olsa dahi düşük sayıda kontrat ile trading deneyin. Düzenli kazanç elde edilebildiğinde kontrat sayısını artırabilirsiniz.

6. Bugün belirsiz bir gün. Yukarıya hareket soluklanıyor, aşağıya reaksiyon ihtimali gündeme giriyor.

Yine de yukarıya güçsüz denemeler göreceğimizi düşünüyorum.

Haberlerle dövize olan talep durumu da kontratı bugün daha fazla etkileyebilir.

Yön belli olmadan önce 145.000 altı alış, 146.000 üzeri satış bölgesi olabilir.

7. Hafta sonu riski dolayısıyla piyasa aşağıya doğru yönünü belirledi. Gelen haberler belirsizlik yaratıp gerilimi artırıyor.

8. Pazartesi günü olması ve hafta sonu gelişmeleri dolayısıyla henüz yön net değil.

Kısa mesafeli hareketlerden yararlanma imkanı bulursak iyi.

Sayfa 123/241 İlkİlk ... 2373113121122123124125133173223 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •