Sayfa 138/570 İlkİlk ... 3888128136137138139140148188238 ... SonSon
Arama sonucu : 4555 madde; 1,097 - 1,104 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

Burası çok kalabalık oldu bu lokomotife bu yük fazla görünüyor....

Yarın ben kaçar...Biraz trübünden izleyelim....

2.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    28 usd hedef veren mi var ? muhremelen.matematik ile arasi iyi degildir.

Ben bir hedef uzerine konusuyorum ve yaptigim analize karsi teorisi olan herkesin de fikrini dinlemeye faydalanmaya hazirim.

Ben bu sirketin kriz doneminde dahi (yani şu anda) piyasa fiyatinin Min. 4 milyar usd olmasi fikrinde israrciyim. Konuya iliskin detayli aciklamalari da açık ve net bir bicimde rakamlar ile ustte anlattim.

Bugun 4 milyar usd 45-50 liraya tekabul eder. Bu 4 milyara min. dememin sebebi ise sadece %100'üne sahip olunan EBI ve %50 ortagi olunan Cola'nin degeridir. ikisini toplarsaniz 4 milyar usd yapar. diger yurtici operasyonlari da kriz iskontomuz olsun.

Simdi benim anlamadigim da sudur ! 10-12 yil boyunca bu devasa buyumeye karsi usd bazinda niye en dipteyiz ya da TLbazinda niye hic fiyat degisimi saglayamamisiza sasirmiyoruz bunu sorgulayan yazilar yazip bu neden boyle dedigimizde insanlar sasiriyor.

bende buna sasiriyorum.

konusma ile degil varsa rakamlar ile desteklediginiz her turlu farkli dusunceye ve teoriye acigim ! birbirimizi fikirsel olarak tamamlayarak yol alabiliriz

yatırım tavsiyesi degildir
    Sevgili hayek; başından sonuna kadar haklısınız. Emin olun bu hesapları ben de daha evvel yaptım ve işin içinden cikamadim. Kağıt uzerinde değerli görülen bir firmayı piyasa değerinde fiyatlamiyor. Yani borsa dışında sizden bu kağıdı almak lstesem siz 100 lira istersiniz , buna mukabil ben de sizden ama borsada değeri 18 lira. Bu hesabı goren geliyor zaten bu kağıda sonra topukluyarak kaçıyor ve tekrar başa dönüyoruz. Yine böyle bir fasit dairenin içine girdik.

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by enkahramanrıdvan Yazıyı Oku
    Sevgili hayek; başından sonuna kadar haklısınız. Emin olun bu hesapları ben de daha evvel yaptım ve işin içinden cikamadim. Kağıt uzerinde değerli görülen bir firmayı piyasa değerinde fiyatlamiyor. Yani borsa dışında sizden bu kağıdı almak lstesem siz 100 lira istersiniz , buna mukabil ben de sizden ama borsada değeri 18 lira. Bu hesabı goren geliyor zaten bu kağıda sonra topukluyarak kaçıyor ve tekrar başa dönüyoruz. Yine böyle bir fasit dairenin içine girdik.

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2020'de komple burdayim belki de 2020/12 finansallarini da bekleyebilirim sn.enkahramanridvan.

%50 portfoyum ile burdayim (%50'de srvgy'deyiz uzun suredir ordaki pozisyonu kapattigim anda ordakini de buraya getirecegim nasipse)

bu yil o yil olacagina inaniyorum, bu yil fasit daireyi kiracagiz ! 10 yillik zinciri kiracagiz, biraz sancili olabilir ama yatirim yapiyorsak bedeli olabilir.

fon satisi bitince belki biraz daha asagi salabilirlerdr son bir dokme yapmak icin ama hic onemli degil. "kisa vadeli dusunenler icin hic uygun bir tahta olmayacagini daha once ifade etmistim."

ama tkrr ifade ediyorum pozitif dusunuyorum rakamlar ortada ! once 35 sonra 70'lere bir yol alabiliriz. Sartlar her sekilde musait bu yil

bekleyip gorecegiz nasip !

(bir arkadas yabanciya hulk diyor sanirim onu yeni anladim yabanci satarken yatirim tavsiyesi verir araci kurumlar demis ama neredeyse tum aefes oneren aracilar bu hisseyi model portfoylerinden cikardilar !!! ama sunu not edin 30 lira olunca hepsi model portfoylerine alacaklar ! o gunleri gorursek bunu hatirlatacagim)

4. Persembe gunu butun bedelsiz beklentisi olanlar tavan yapti. Bu hafta devam edevek gibi. Aefes de %4000 bedelsiz potansiyeli var ipucu size

SM-G570F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. çeyrek bilançoda USD nin TL karşısında %9 değer kazanması kur farkı gideri olarak şirkete 181 milyon tl yük getirmesi bekleniyormuş....
    bu salgının şirketin üç aylık satışlarına etkisi nedir bilmiyoruz....aracı kurum raporlarına göre 150 milyon zarar bekleniyor...
    demekki satışlar kur farkını ancak kapatabiliyor...

150 milyonun altı olumlu üstü olumsuz etkiler gibi bir sonuç çıkıyor..

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,389
    temel analizi pek anlamam tüm enerjimi T\A üzerine yoğunlaştırdım uzun süredir. Bugün bir önceki postta da belirttim. tam 11 işlem günü günlük grafikte 21 günlük basit ortalama üzerimde kayak yapıyor sürtünyor resmen , son işlem günü de güzel bir hacim yaptı. 21 sma nın altında 2 gün kapanış yaparsa fişi çekerler fakat son iki işlem günü 21 sma nın üstünde kapattık. ;-)

eğer malda olsaydım ( 1 lotum dahi yoktur) mavinin üstünde tutmaya devam ederlerse malıma sahip çıkarım, mavi altındaki ilk gün kapanışta % 50 lotumu satarım ikinci günde mavi altında kalırsa kalanı da satarım. mavi üstüne çıkana kadar da 1 lot almam

başka da sözüm yoktur hakim bey..
    Yazıp çizdiklerim kesinlikle yatırım tavsiyesi kapsamında değildir.
    melih_2005 twitter ( @maden_cevheri )

Alıntı Originally Posted by Melih_2005 Yazıyı Oku
    temel analizi pek anlamam tüm enerjimi T\A üzerine yoğunlaştırdım uzun süredir. Bugün bir önceki postta da belirttim. tam 11 işlem günü günlük grafikte 21 günlük basit ortalama üzerimde kayak yapıyor sürtünyor resmen , son işlem günü de güzel bir hacim yaptı. 21 sma nın altında 2 gün kapanış yaparsa fişi çekerler fakat son iki işlem günü 21 sma nın üstünde kapattık. ;-)

eğer malda olsaydım ( 1 lotum dahi yoktur) mavinin üstünde tutmaya devam ederlerse malıma sahip çıkarım, mavi altındaki ilk gün kapanışta % 50 lotumu satarım ikinci günde mavi altında kalırsa kalanı da satarım. mavi üstüne çıkana kadar da 1 lot almam

başka da sözüm yoktur hakim bey..
    bu tonajda bir satis varsa teknik analize asla güvenmem !

bahsi gecen rakam 38 milyon lot satisi gerceklestirilen kabataslak 14 milyon lot !

bugun 38 milyon lot takribi 700 milyon TL'ye tekabul ediyor. Ortalama islem adedi herkesce malum olan bir tahtaya bu tonajda bir satis iniyorsa ve bunun 14 milyon lotu reel olarak gerceklesmisse burda teknik analiz kesin olarak ikinci planda kalir.

kaymalar her zaman olur sn. melih 2005

kisa vade icin dusunenler icin kesinlikle ideal olmayan bir hisse durumunda su an !

8. hisseyi yeni takibe alanlara nacizane tavsiyem.....
    grafik olarak aşağıda kırabilir yukarıda..malum hassas bir dönemden geçiyoruz.
    bir anda trendler tersine döner, zarara uğrayabilirsiniz...
    yön belli olunca karar versinler...

Sayfa 138/570 İlkİlk ... 3888128136137138139140148188238 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •