Sayfa 504/570 İlkİlk ... 4404454494502503504505506514554 ... SonSon
Arama sonucu : 4555 madde; 4,025 - 4,032 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1. Bu cografya da ki icecek soktorunde ki konumu, CCOLA, Bira (agirlikli yurtdisindan ciro geliyor) ve TR'de iktidara paralel meyve uretimi ve suyu alaninda yaptigi yatirim. CCOLA konusu NET, %50'si. Bira yurtdisi her yil iyilesiyor, TL'nin RUB'e gore deger kaybi USD ye gore deger kaybindan daha fazla. Yani yurtdisi etkisi daha da olumlu. ETAP yapti yatirimi, artik bicmeye baslayacak. Ben karina degil, nakit yaratimina bakarim. Kar vergiye tabii, ama temettu FCF'e. Ana ortakta temettu istiyor zaten. Iktidar degisirse, o zaman daha da arti, alkollu icecek oldugundan. Karar sizin

2.  Alıntı Originally Posted by Gezginadali Yazıyı Oku
    Bu cografya da ki icecek soktorunde ki konumu, CCOLA, Bira (agirlikli yurtdisindan ciro geliyor) ve TR'de iktidara paralel meyve uretimi ve suyu alaninda yaptigi yatirim. CCOLA konusu NET, %50'si. Bira yurtdisi her yil iyilesiyor, TL'nin RUB'e gore deger kaybi USD ye gore deger kaybindan daha fazla. Yani yurtdisi etkisi daha da olumlu. ETAP yapti yatirimi, artik bicmeye baslayacak. Ben karina degil, nakit yaratimina bakarim. Kar vergiye tabii, ama temettu FCF'e. Ana ortakta temettu istiyor zaten. Iktidar degisirse, o zaman daha da arti, alkollu icecek oldugundan. Karar sizin
    Ben de benzer düşünüyorum. Kısaca hızlıca göz attığım faaliyet raporunda 2020 pandemiden den dolayı Ruslar gelemedi Antalyaya Rusya da içtiler, Rusya da satışlar o yüzden epey arttı, TR de düştü gibi birşey yazmışlar gibi okudum. Rusya doğalgaz ve petrol dolayısıyla bir süre iyi ekonomisi olacak gibi.

3. Citi aefes satıyor ccola alıyor
    Satış biter tersine donerse

SM-A515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Gezginadali Yazıyı Oku
    Bu cografya da ki icecek soktorunde ki konumu, CCOLA, Bira (agirlikli yurtdisindan ciro geliyor) ve TR'de iktidara paralel meyve uretimi ve suyu alaninda yaptigi yatirim. CCOLA konusu NET, %50'si. Bira yurtdisi her yil iyilesiyor, TL'nin RUB'e gore deger kaybi USD ye gore deger kaybindan daha fazla. Yani yurtdisi etkisi daha da olumlu. ETAP yapti yatirimi, artik bicmeye baslayacak. Ben karina degil, nakit yaratimina bakarim. Kar vergiye tabii, ama temettu FCF'e. Ana ortakta temettu istiyor zaten. Iktidar degisirse, o zaman daha da arti, alkollu icecek oldugundan. Karar sizin
    AEFES'in Bira ve Cola yı düşünürsek %70 yurtdışından ciro yapıyor diyebilir miyiz?

5. AEFES'in FD/FAVÖK 3.19 gibi görüyorum. Bu doğru mu yoksa konsolidasyona tabi fakat azınlık payları olan ortaklıklar nedeniyle mi böyle çıkıyor? Bilen var mı acaba? Aynısı AGHOL'de daha da şiddetli olarak var
    Amatör bir yatırımcıyım, yatırım tavisyesi değildir. Kendi analizlerimi sizinle paylaşıyorum, siz de sorgulamadan kabul etmeyin lütfen.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
    Bir haber mi var acaba, böyle yüzde 3e yakın yükselişlere pek alışkın değil bu hisse...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Bomonti Filtresiz stoğu yapmak lazım ama miadlar hep 6 ay.

Sayfa 504/570 İlkİlk ... 4404454494502503504505506514554 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •