Sayfa 596/741 İlkİlk ... 96496546586594595596597598606646696 ... SonSon
Arama sonucu : 5924 madde; 4,761 - 4,768 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by Ordinaryus Yazıyı Oku
    Hisseler çok dağıldı kydeyken 1 patrondayken 5 olur fiyatlama,lağım faresi haysiyetsiz bir sahibi var maalesef
    bos bos yorumlar. Bosa yer kalabalığı.

Yazmada diger onemli yorumları rahat okuyabilelim
    Son düzenleme : Çiçek.Abbas; 08-03-2023 saat: 21:12.

2.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Bilançoda en çok beğendiğim şey stokların normale dönmesi oldu. Stoka para gerekmediği için para borç azaltmaya gitti ve sonuç ortada

Hayırlı olsun paydaşlara
    2 dakika da hemen kendini övmeye başlıyosun

3.  Alıntı Originally Posted by Çiçek.Abbas Yazıyı Oku
    2 dakika da hemen kendini övmeye başlıyosun
    Yukarida başka birisine boş konuşuyorsun demişsiniz ama sizin şu yaziniz ondan daha boş inanın.

Sn Üc kırkbeş bu forumun en faydali uyelerinin başinda gelir. Araştırıp burada paylaştığı bilgiler altın değerinde bence. Ve yazdığı yazida kendini övme gibi bir durumda yok.
    Insanlara biraz daha saygılı olmayi ogrenseniz iyi olur.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Konuya şöyle müdahil olayım stok konusunda önemli olan stok artış hızı yavaşlama yada artışının nedenidir yani covit etkisi geçti ben istediğim zaman hammadde bulabiliyorum bu sebeple yüksek stok tutmama gerek kalmadı bu bir neden diğer nedende 2023 de kapasite kullanım oranım düşecek sipariş azalacak bu sebeple yüksek stok tutmamın manası yok Buda bir neden umarım 1. Nedenden dolayı yönetim bu kararı almıştır yüksek stok : yüksek borç yüksek finansman gideri çok da mübah bişey sayılmaz

5.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Konuya şöyle müdahil olayım stok konusunda önemli olan stok artış hızı yavaşlama yada artışının nedenidir yani covit etkisi geçti ben istediğim zaman hammadde bulabiliyorum bu sebeple yüksek stok tutmama gerek kalmadı bu bir neden diğer nedende 2023 de kapasite kullanım oranım düşecek sipariş azalacak bu sebeple yüksek stok tutmamın manası yok Buda bir neden umarım 1. Nedenden dolayı yönetim bu kararı almıştır yüksek stok : yüksek borç yüksek finansman gideri çok da mübah bişey sayılmaz
    sn tarık aynı şekilde bu çeyrek stoğun neden böyle yüksek olduğuna anlam veremedim. tekstilde ciro beklentimin altında kaldı. fazla hammadde fazla mamul fiktif mi. yoksa bi olasılık halk banktan düşük çekilen kredi için pamuk ve mala mı yatırdılar demeden edemedim kendime. malum kurdu herkes yukarı atak bekliyor
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

6. şu kagıdı bu karla yatırımlarla buralarda baskılaması cok komık gelıyor fırsat verdıkce almaya çalışıyorum.patronda bır yere kadar olmalı

7.  Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    sn tarık aynı şekilde bu çeyrek stoğun neden böyle yüksek olduğuna anlam veremedim. tekstilde ciro beklentimin altında kaldı. fazla hammadde fazla mamul fiktif mi. yoksa bi olasılık halk banktan düşük çekilen kredi için pamuk ve mala mı yatırdılar demeden edemedim kendime. malum kurdu herkes yukarı atak bekliyor
    haklısınız özellikle tekstil stoğunun gerçeği yansıtdığını pek düşünmüyorum

tesktil bölümünün 747.288.781 tl mamul üretmiş bunları ocak-şubatta gönderecek görünüyor da hiç inandırıcı değil
    2022 ciro tesktilde 2,7 milyar , aylık yapar 250 milyon menderes 3 aylık üretimini stoğa yapmış gibi bir durum var

bence tekstil stoğunun yarısı varmış gibi hesap yapılmalı

ne olursa olsun değeri buralar değil tabi

tek sıkıntı akça tarım bize para ödemiyor mendereste bu ödemeyi hisse satarak kapatıyordu şartlı görüşün nedenlerinden biri

bize para ödemesin araç muayenenin bir kısmını satsın en iyi yol bizim için bu

para ödeme = patron hisse satışı maalesef

31 Aralık 2021 tarihinde sona eren döneme ait Bağımsız Denetçi Raporunda da yer aldığı üzere 31.12.2021 tarihi itibariyle Osman Akça Tar. Ürün. İth. İhr. San. ve Tic. A.Ş. ("Osman Akça Tarım")'nin Şirketimize Aktur Araç Muayene İstasyonları İşletmeciliği A.Ş.'nin hisselerinin devri ile ilgili olarak 129.889.774 TL tutarında vadesi geçmiş borcu bulunmaktaydı.

Son iki yıldır tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını başta sağlık krizi gibi görünse de etkileri itibarıyla küresel bir ekonomik krize dönüşmesi sonucunda piyasa ve dolayısıyla şirketleri olumsuz etkilemiştir. Osman Akça Tarım da bu krizden olumsuz etkilenmiş ve bu nedenle borcu için bir erteleme talep etmiştir. Her iki Şirket tarafından yapılan değerlendirme neticesinde erteleme uygun bulunmuş ve borcun vadesi 31.12.2022 tarihine kadar vade farkı eklenmek suretiyle uzatılmıştır. Yeniden vade uzatımı yapılmayacak olup borç 31.12.2022 tarihinde kapatılacaktır.

Söz konusu borcun 42.157.741,15 TL'lik kısmı 29.04.2022 tarihi (bugün) itibariyle ödenmiştir.

8.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    haklısınız özellikle tekstil stoğunun gerçeği yansıtdığını pek düşünmüyorum

tesktil bölümünün 747.288.781 tl mamul üretmiş bunları ocak-şubatta gönderecek görünüyor da hiç inandırıcı değil
    2022 ciro tesktilde 2,7 milyar , aylık yapar 250 milyon menderes 3 aylık üretimini stoğa yapmış gibi bir durum var

bence tekstil stoğunun yarısı varmış gibi hesap yapılmalı

ne olursa olsun değeri buralar değil tabi

tek sıkıntı akça tarım bize para ödemiyor mendereste bu ödemeyi hisse satarak kapatıyordu şartlı görüşün nedenlerinden biri

bize para ödemesin araç muayenenin bir kısmını satsın en iyi yol bizim için bu

para ödeme = patron hisse satışı maalesef

31 Aralık 2021 tarihinde sona eren döneme ait Bağımsız Denetçi Raporunda da yer aldığı üzere 31.12.2021 tarihi itibariyle Osman Akça Tar. Ürün. İth. İhr. San. ve Tic. A.Ş. ("Osman Akça Tarım")'nin Şirketimize Aktur Araç Muayene İstasyonları İşletmeciliği A.Ş.'nin hisselerinin devri ile ilgili olarak 129.889.774 TL tutarında vadesi geçmiş borcu bulunmaktaydı.

Son iki yıldır tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını başta sağlık krizi gibi görünse de etkileri itibarıyla küresel bir ekonomik krize dönüşmesi sonucunda piyasa ve dolayısıyla şirketleri olumsuz etkilemiştir. Osman Akça Tarım da bu krizden olumsuz etkilenmiş ve bu nedenle borcu için bir erteleme talep etmiştir. Her iki Şirket tarafından yapılan değerlendirme neticesinde erteleme uygun bulunmuş ve borcun vadesi 31.12.2022 tarihine kadar vade farkı eklenmek suretiyle uzatılmıştır. Yeniden vade uzatımı yapılmayacak olup borç 31.12.2022 tarihinde kapatılacaktır.

Söz konusu borcun 42.157.741,15 TL'lik kısmı 29.04.2022 tarihi (bugün) itibariyle ödenmiştir.
    Bornova'da ki 630 konut,30 dükkandan bir satır laf yok...ne derseniz...bu sene sonu teslim...

Sayfa 596/741 İlkİlk ... 96496546586594595596597598606646696 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •