Sayfa 649/741 İlkİlk ... 149549599639647648649650651659699 ... SonSon
Arama sonucu : 5924 madde; 5,185 - 5,192 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Ölümü gösterip sıtmaya razı etsinler yada razı olalım diyorsunuz

İşin sonunda ölene kadar mokoko çıkmasında

Cebinde parası varsa akça holdingin önce mendoya borcunu ödesin

Uyanık 1 taşla 2 kuş vurayım diyor

Alıntı Originally Posted by kalimuran Yazıyı Oku
    Sn tarik1234 hakli konuyu uzatıp daha fazla rezil olmayın bence. Cidden size 40m satis +bedelli müstahakda neyse.

[QUOTE=ssKaya;6420444]
     Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku

çocukken halı takılan otomatik tekerlekli arabalar gibisiniz tarık1234, takılınca saçmalıyorsunuz.

kirada eviniz var ise ben kira bedelinde satın almak isterim. ( nasılsa kira=favök, evin değeri fiktif bir şey )
    şirkete zaten değerleme eksik yapılıyor, adamlar 210 konutu 240M yazmışlar. onları saymadan karları ile birlikte 4 milyar Defter değeri var.

uzatmayın hatanızı kabul edin çok basit. bu erdemdir.
    Sayın ssKaya 210 konut iskan alınana kadar mevcut tamamlanmış inşaat maliyeti artı arsa değeri ile değerlenir.
    İskan alınına yani oturuma hazır hale gelince piyasa değeri üzerinden değerleme yapılır. Sanırım aralık 2023 tarihine kadar isken alınır ise 12 aylık bilançoda bu değeri görebiliriz

3. Sn.ssKaya affınıza sığınarak siz şirket 6 tl den 41,6 sahip olabilir demişsiniz.

Bunun olabilmesi için spk nın kararı bu yönde çıkması gerekiyor.

Bunca okuduğum anladığımdan 3 farklı kararın spk dan çıkabileceği oldu? Eksiğim varsa af ola.

1- Hissenin son fiyatı ( 10 gün, 30 gün , 90 gün vs.) dikkate alınarak verilebicek karar,
    2- Şirketin daha evvel elinden çıkardığı, satış yaptığı pay var ise (malum var) o fiyatın aşağısında olmamak üzere vereceği karar.
    3- Şirketin defter değeri ne ise onun altında olmamak üzere vereceği karar.

Bunların haricinde başka bir seçenek var mı bilmiyorum?

Çok bilgi sahibi de değilim umarım karşılaşacağımız sonucu doğru anlamışımdır.

Duhul
    Oct 2018
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    99
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by teo6741 Yazıyı Oku
    Sn.ssKaya affınıza sığınarak siz şirket 6 tl den 41,6 sahip olabilir demişsiniz.

Bunun olabilmesi için spk nın kararı bu yönde çıkması gerekiyor.

Bunca okuduğum anladığımdan 3 farklı kararın spk dan çıkabileceği oldu? Eksiğim varsa af ola.

1- Hissenin son fiyatı ( 10 gün, 30 gün , 90 gün vs.) dikkate alınarak verilebicek karar,
    2- Şirketin daha evvel elinden çıkardığı, satış yaptığı pay var ise (malum var) o fiyatın aşağısında olmamak üzere vereceği karar.
    3- Şirketin defter değeri ne ise onun altında olmamak üzere vereceği karar.

Bunların haricinde başka bir seçenek var mı bilmiyorum?

Çok bilgi sahibi de değilim umarım karşılaşacağımız sonucu doğru anlamışımdır.

bu 3 seçenek ve tamamen reddedilmesi ile 4 seçenek var.
    Benim istediğim şirketin defter değeri üzerinden olması. en kötü ihtimal ise son 10 gün fiyatı.
    İstediğimin sebebi de şu, adamlar zaten mndrs üzerinden 400M tl MB faizli kredi kullanıyor resmen.

para ödemiyorlar ki.
    denetimci bile sınırlı olumlu görüş verdi.
    Baş Ekonomi Yazarı @minikyolculuk
    Değer Yatırımcısı,VIOP Trader,SK007 Hisselerini takipçisi -

Duhul
    Oct 2018
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    99
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Adam yazdığımı kopyala yapıştır yapmış

Bir de kendi düşüncesi gibi ileri sürmüş.

Ayıptır !
    kadir bey sizi referans verse iyi olurmuş.
    ben 18.20 dünden beri sövdüğümden orjinal sövücüyüm.
    Baş Ekonomi Yazarı @minikyolculuk
    Değer Yatırımcısı,VIOP Trader,SK007 Hisselerini takipçisi -

6.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Adam yazdığımı kopyala yapıştır yapmış

Bir de kendi düşüncesi gibi ileri sürmüş.

Ayıptır !
    Bende bu Kadir Turok bizim forumdaki üç kırkbeş galiba diye düşünmeye başlamıştım.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. En kötü zamanında bile tahsisli ya da bedelli yapmayan menderes tekstilin en iyi zamanında, borçları artık sorun değilken, kar etmeye başlarken (geçen seneki 1 milyar tl kar), özkaynakları artarken böyle bir tahsisli sermaye artırımını kusura bakmayın iyi niyetli olarak algılayamıyorum. Önce 9 tl den kitlediği lotların parasını menderesin kasasına koysun, osman akça'dan olan borçlarını alsın, geçmiş karlarını kullansın. Bunlara rağmen hala paraya ihtiyacı varsa tahsisli yapsın. Bir önceki iptal ettiği pay satışlarını tekrardan yapmayacağının garantisi yok. Ayrıca tahsisli onaylanırsa velevki 10 tl den 25 milyon lot aldı, 1 sene satış yasağı geldi. Bu mendebur onları bile kaçtan satacağını şu anda hesaplamıştır. Yatırımcıların gındık güveni yok bu firmaya.
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi niteliğinde değildir.Herkes kendi kararını kendisi versin.

8. Birşey daha söyliyeyim

Tahsislide özkaynak yada özsermaye değeri şu olmalı diye bir kural yok.

vakıfbank ve halkbank ikisi de halka açık, ikisi de özsermaye değerinin altında işlem görürken tahsili yaptı

Evet kaynak aktarımıdır ama yapmazsın diye bir kural yok

ONUN İÇİN DİKKATE ALINACAK ŞEYLERİ TALEP EDELİM ( sattığı fiyat olur hatta üstüne faizi de koysun öyle tahsisli yapsın )

Sadece şu kural da var Borsa İstanbul'un belirlediği baz fiyata +/- 20 % marj koyabiliyor spk. Baz fiyat 10 ise 12 ile 8 arasında her hangi bir fiyata spk tahsisli yaptırabilir.

Sattığı fiyat ile +/- 20 % baz fiyattan hangisi yüksek ise onu tahsisli, fiyatı alması bana göre daha münasiptir
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

Sayfa 649/741 İlkİlk ... 149549599639647648649650651659699 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •