Sayfa 211/741 İlkİlk ... 111161201209210211212213221261311711 ... SonSon
Arama sonucu : 5924 madde; 1,681 - 1,688 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. 29 .04. tarihinde 42 milyonluk alacak tahsil etmiş , Bornova'da ki kat karşılığı anlaşmadan gelecek nakit hikaye yazmasına sebep olabilir..

2.  Alıntı Originally Posted by Frqn21 Yazıyı Oku
    Çok olur, ne yapacak o kadar karı

Ben hesabımı 880m civarı ciroya göre yaptım, satışların maliyetini 570m koydum geçtim, esas faal gel/gid, finansal giderler falan filan derken kafam rahat taşıyacağım net kar rakamını veriyor fıstık gibi, üstünde olursa kremalı olur. Senin yazdığın olursa Rıza beyefendi demen lazım bundan sonra
    geçen çeyrekten güzel stok vardı onlar ciroya dönse dediğiniz rakamı aşarız sanki
    akçadan muayene istasyonu takasından olan alacağın bir kısmı da tahsil edildi.. ülkenin tekstil ihracat verileri güzel geliyor..

siz 310m brüt kar dediniz anladığım kadarıyla enerji ve tarımdaki marjlar güzel, tekstilin marjları düşük.. 310m brüt kar olsa dediğiniz gibi 150-160m ıvır zıvıra gitse çeyreklik 150-160m kar olursa itiraz etmem

3.  Alıntı Originally Posted by ukc Yazıyı Oku
    29 .04. tarihinde 42 milyonluk alacak tahsil etmiş , Bornova'da ki kat karşılığı anlaşmadan gelecek nakit hikaye yazmasına sebep olabilir..
    İzmir'de konut sıkıntısı var ,Yaşar ve Ege üniversitesine çok yakın değerli bir yerde konut yapılan yer.

4.  Alıntı Originally Posted by ukc Yazıyı Oku
    İzmir'de konut sıkıntısı var ,Yaşar ve Ege üniversitesine çok yakın değerli bir yerde konut yapılan yer.
    evet.. arsa stoğu yok ve talep çok fazlaymış izmirde.. arkadaşım yaşıyor..

5. yıllıklandırılmışta 81m zarardayız.. bu rakamın üzerinde gelecek net kar artık fk hesaplanmasına yol açacak

150m net kar gelse hisse 11.5 fk
    200m net kar gelse hisse 6.70 fk

6.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    emeğinize sağlık.. ben 30 yaşımı geçtim yaşlandım excel kullanamıyorum..

kabaca bakmıştım.. sizin çalışmanız detaylı..

doğalgaz tarafındaki maliyetleti ve santralin verimliliğini bilmediğimiz için net tutar belirtmek zor.. iç tüketime bir miktar gidiyor evet.. ama iç tüketim de vardiya sayısına göre değişiyor.. ama jes ve res tarafı biraz daha net.. yekdem satış fiyatı ile üretim miktarları şeffaf..

hisseyi toplasınlar, bilanço da iyileşsin o zaman alarko aksen gibi bir çok twitter yazarı çizeri burda da hesap yapmaya başlar

tekrar teşekkürler
    Hahahahhaha, biz kırkı geçtik genciz diyoruz.

7.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    geçen çeyrekten güzel stok vardı onlar ciroya dönse dediğiniz rakamı aşarız sanki
    akçadan muayene istasyonu takasından olan alacağın bir kısmı da tahsil edildi.. ülkenin tekstil ihracat verileri güzel geliyor..

siz 310m brüt kar dediniz anladığım kadarıyla enerji ve tarımdaki marjlar güzel, tekstilin marjları düşük.. 310m brüt kar olsa dediğiniz gibi 150-160m ıvır zıvıra gitse çeyreklik 150-160m kar olursa itiraz etmem
    2ç özelinde 80m üstü net kara sevinirim, bana yeter. 100m üstü müthiş olur. İlk çeyrek marjlarını korursa yazdığınız rakamlara gelir ama ben beklentimi marjların düşmesi üzerine kurayım beklentimi yüksek tutmayayım dedim.

8.  Alıntı Originally Posted by Frqn21 Yazıyı Oku
    2ç özelinde 80m üstü net kara sevinirim, bana yeter. 100m üstü müthiş olur. İlk çeyrek marjlarını korursa yazdığınız rakamlara gelir ama ben beklentimi marjların düşmesi üzerine kurayım beklentimi yüksek tutmayayım dedim.
    ilk çeyrekte maliyetler gerçekten düşük kalmış.. demekki kapasite kullanımında sağlam artış olmuş..

bir nevresim yerine 10 ürettiyseniz, bazı giderlereniz sabit.. makina, işçilik, enerjinin bir kısmı.. bundan dolayı brüt karlılık çok güzel geldi..

dediğiniz gibi 9haneli kar benim için de müthiş olur bakalım piyasa ne yapacak..
    patron itibarını düzeltebilecek mi yoksa geçen yıl işlem görürü tipe dönüştürdüğü lotları satması çok zor

Sayfa 211/741 İlkİlk ... 111161201209210211212213221261311711 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •