Sayfa 645/740 İlkİlk ... 145545595635643644645646647655695 ... SonSon
Arama sonucu : 5918 madde; 5,153 - 5,160 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    1 ) dünyada pamuk talebi çok düşmüştü. Ben dövizin düşük olması sebebiyle rekabet avantajımızı kaybettiğimizi düşünüyordum asıl iş sadece o değilmiş

Pamuk raporlarını okuyunca eksik düşündüğümü farkettim.

Tekstil sadece biz de değil dünyada da sıkıntılı.

Neyse uzatmamayım almanya çarşaf ithalatı

Bunu geç fark etmişim. Yazılan raporda umut vadediyor. bir ara paylaşırım.

Tekstilde Dibi gördük
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

2.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Mahkemeden önce spk ya yazalim sayin mdal. Spk bu gibi durumlari dikkate aliyor son donemlerde.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    kesinlikle sn balıkadam.. bütün yatırımcıları duyurudur yukarıdaki metnimi benzer şekilde spk ya başvuru yaparak iletelim.. öz sermayenin altı ve tarımdan alacağımız gelmeden onay verilmememli..
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

Duhul
    Oct 2018
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    99
    Blog Entries
    3
    Alttaki dilekçe ile şikayetimi ilettim bile bu sabah lütfen siz de yapın.

TARİH: 16.05.2023

SERMAYE PİYASASI KURULUNA
    ANKARA

Borsa İstanbul’da işlem gören MNDRS kodlu, MENDERES TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 15.05.2023 tarihinde yayınladığı KAP açıklamasına istinaden “Tahsisli Sermaye Artırım†başvurusu yapacağı görülmüştür.
    Tahsisli sermaye artırımında kalan tüm yatırımcılar dışarıda bırakılarak sadece Akça Holding’in Rüçhan hakkı istenmiştir.
    Kendim de bir yatırımcısı olarak, MENDERES TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş. tekstilin yapılacak olan tahsisli sermaye artırım başvurusunun reddedilmesini alttaki sebeplere istinaden talep ediyorum.

1) Akça holding şirketin hâkim ortağı geçtiğimiz yıl hissede satış gerçekleştirmiştir, bu satış gerçekleşmesinin sebebi olarak Menderes Tekstil’in sermayesinin güçlendirilmesini öne sürmüştür; buna yönelik hiçbir çalışma içinde bulunmamış. Hissenin özkaynakları güçlenip, piyasa değeri düştüğünde tahsisli sermaye artırımını bir fırsatçılık olarak yapmaktadırlar.

2) Menderes Tekstil’in yapacağı 100 MW’lık santral için kullanacağı 250M TL’lik kaynağa ihtiyacı yoktur. Zira 2022 yılında 1 milyar TL’den fazla kar etmiş, borcunu azaltmış ve özkaynaklarını katlamıştır. Kaynaklarını kendisi serbest piyasadan rahatlıkla temin edebilecek güçte bir firmadır. Ayrıca, 100 MW’lık bir santralin kurulum maliyeti 80-100 milyon Euro arasında olduğu için bu tutar, gereken miktarın 8’de 1’i kadar bile değildir.

3) Tahsisli sermaye artırımında Akça Holding’den gelecek olan para, holding sahiplerinin iştirakler yolu ile uzun zamandır Menderes Tekstilden aldıkları borca istinaden ödemedikleri tutardan daha azdır. Ortak sahipleri Menderes Tekstil’e olan borçlarını zamanında öderler ise böyle bir kaynak ihtiyacı yoktur. Şirkete ödenmeyen borçların faiz farkları dahi 100 M TL mertebesini geçmiştir. (İşletilen faiz ile serbest piyasa faiz farkı)

4) 2023 yılı 1.çeyrek raporunda 25.2 maddesinde bulunan “diğer satışların maliyeti†kısmı geçmiş son 10 çeyreğe göre çok yüksek miktar da artmıştır. Burada harcanan ek 150M TL’nin harcandığı yer açıklanmaya muhtaçtır.

Özetle, 2023 1.çeyreğinde hissenin Akça holding tarafından yüksek fiyattan satılmasını sağlayıp; hissenin düşmesinden sonra serbest piyasadan geri almak yerine; Akça Holding adına “Tahsisli sermaye artışı†talep eden Menderes Tekstil’in diğer ortaklarını zarara uğratmak pahasına yapacağı bu başvurunun reddini talep ediyorum. Eğer kabul edilecekse tüm ortaklara açık şekilde rüçhan hakkının verilmesini aynı zamanda harcanacak fon tutarının bir zaman planında yatırımlar için harcanmasını talep ediyorum. Onay verileceği son durumda ise kurulunuzun 02.12.2021 tarihli bültende MEGAP için verdiği örnek kararını baz alarak; satış yapıldığı fiyattan az olmamak kaydı ile onaylanmasını rica ediyorum.

Aksi halde, bu işlemin sermaye piyasalarının kullanımı ve iştirakler üzerinden sermaye transferi olarak nitelendirilebileceği, küçük yatırımcının haklarının gasp yöntemi ile ellerinden alınacağı filli durumunun oluşacağını düşünüyorum. Kurulunuzun bizim gibi yatırımcıların hakkını koruyacağını düşünüyorum. Saygılarımla arz ederim.
    Baş Ekonomi Yazarı @minikyolculuk
    Değer Yatırımcısı,VIOP Trader,SK007 Hisselerini takipçisi -

4.  Alıntı Originally Posted by sskaya Yazıyı Oku
    alttaki dilekçe ile şikayetimi ilettim bile bu sabah lütfen siz de yapın.

Tarih: 16.05.2023

sermaye piyasası kuruluna
    ankara

borsa istanbulâ€â•da işlem gören mndrs kodlu, menderes tekstil sanayi ve ticaret a.ş. 15.05.2023 tarihinde yayınladığı kap açıklamasına istinaden â€å“tahsisli sermaye artırım†başvurusu yapacağı görülmüştür.
    Tahsisli sermaye artırımında kalan tüm yatırımcılar dışarıda bırakılarak sadece akça holdingâ€â•in rüçhan hakkı istenmiştir.
    Kendim de bir yatırımcısı olarak, menderes tekstil sanayi ve ticaret a.ş. Tekstilin yapılacak olan tahsisli sermaye artırım başvurusunun reddedilmesini alttaki sebeplere istinaden talep ediyorum.

1) akça holding şirketin hâkim ortağı geçtiğimiz yıl hissede satış gerçekleştirmiştir, bu satış gerçekleşmesinin sebebi olarak menderes tekstilâ€â•in sermayesinin güçlendirilmesini öne sürmüştür; buna yönelik hiçbir çalışma içinde bulunmamış. Hissenin özkaynakları güçlenip, piyasa değeri düştüğünde tahsisli sermaye artırımını bir fırsatçılık olarak yapmaktadırlar.

2) menderes tekstilâ€â•in yapacağı 100 mwâ€â•lık santral için kullanacağı 250m tlâ€â•lik kaynağa ihtiyacı yoktur. Zira 2022 yılında 1 milyar tlâ€â•den fazla kar etmiş, borcunu azaltmış ve özkaynaklarını katlamıştır. Kaynaklarını kendisi serbest piyasadan rahatlıkla temin edebilecek güçte bir firmadır. Ayrıca, 100 mwâ€â•lık bir santralin kurulum maliyeti 80-100 milyon euro arasında olduğu için bu tutar, gereken miktarın 8â€â•de 1â€â•i kadar bile değildir.

3) tahsisli sermaye artırımında akça holdingâ€â•den gelecek olan para, holding sahiplerinin iştirakler yolu ile uzun zamandır menderes tekstilden aldıkları borca istinaden ödemedikleri tutardan daha azdır. Ortak sahipleri menderes tekstilâ€â•e olan borçlarını zamanında öderler ise böyle bir kaynak ihtiyacı yoktur. şirkete ödenmeyen borçların faiz farkları dahi 100 m tl mertebesini geçmiştir. (işletilen faiz ile serbest piyasa faiz farkı)

4) 2023 yılı 1.çeyrek raporunda 25.2 maddesinde bulunan â€å“diğer satışların maliyeti†kısmı geçmiş son 10 çeyreğe göre çok yüksek miktar da artmıştır. Burada harcanan ek 150m tlâ€â•nin harcandığı yer açıklanmaya muhtaçtır.

özetle, 2023 1.çeyreğinde hissenin akça holding tarafından yüksek fiyattan satılmasını sağlayıp; hissenin düşmesinden sonra serbest piyasadan geri almak yerine; akça holding adına â€å“tahsisli sermaye artışı†talep eden menderes tekstilâ€â•in diğer ortaklarını zarara uğratmak pahasına yapacağı bu başvurunun reddini talep ediyorum. Eğer kabul edilecekse tüm ortaklara açık şekilde rüçhan hakkının verilmesini aynı zamanda harcanacak fon tutarının bir zaman planında yatırımlar için harcanmasını talep ediyorum. Onay verileceği son durumda ise kurulunuzun 02.12.2021 tarihli bültende megap için verdiği örnek kararını baz alarak; satış yapıldığı fiyattan az olmamak kaydı ile onaylanmasını rica ediyorum.

Aksi halde, bu işlemin sermaye piyasalarının kullanımı ve iştirakler üzerinden sermaye transferi olarak nitelendirilebileceği, küçük yatırımcının haklarının gasp yöntemi ile ellerinden alınacağı filli durumunun oluşacağını düşünüyorum. Kurulunuzun bizim gibi yatırımcıların hakkını koruyacağını düşünüyorum. Saygılarımla arz ederim.
    sizingibi harika yatırımcılar olduğu sürece hisse fiyatını baskılama , düşürmek için spekülatöre patrona vs ihtiyaç yok tebrik ediyorum BEN AKÇA YERİNDE OLSAM 2 MİLYAR BEDELLİ AÇIKLARIM DERİMKİ 200 MW SANTRAL YAPACAĞIM HERKES KENDİ PAYINA ŞİRKETE ÖDESİN SENİNDE 50.000 HİSSEN OLSUN 400.000 TL BEDELLİDE PARA ÖDEMEK ZORUNDA KALIRSIN O BEDELLİ AÇIKLANINCA HİSSE FİYATI NE OLUR TİCARİ ALACAK AYRI BİŞEY SERMAYE ARTIŞI AYRI BİŞEY
    ŞAKA YAPMIYORUM BEN PATRON OLSAM BUNLARI OKUSAM DEVEYİ DİKEN DİYE BAŞLARIM SONRADA GÜZEL BİR BEDELLİ AÇIKLARIM
    ADAM YATIRIMCI İLE BARIŞMAYA ÇALIŞIYOR HİSSENİN EN BÜYÜK SIKINTISI BUYDU GÜVENSŞİZ PATRON AMA YARANILMAZ BU MİLLETE HERKES BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ

5.  Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    kesinlikle sn balıkadam.. bütün yatırımcıları duyurudur yukarıdaki metnimi benzer şekilde spk ya başvuru yaparak iletelim.. öz sermayenin altı ve tarımdan alacağımız gelmeden onay verilmememli..
    Sen yenisin galiba borsada...Allahım birde özsermayenin altına onay vermesin demiş bilmiş bilmiş. birde önder olmya kalkmısss .... hissenet kimlere kaldı !!!. özsermaye ile bunun ne alksı var.....Hayatımda ilkkes ticari alacagını almadan tahsisliye onay verilmesin diyen birini görüyorum. ..birazs kitap oku

6. Herkez borçda borç diyor.. menderesin alacagı neymisana ortak yada patrondan bi diyin hele.

7.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    sizingibi harika yatırımcılar olduğu sürece hisse fiyatını baskılama , düşürmek için spekülatöre patrona vs ihtiyaç yok tebrik ediyorum BEN AKÇA YERİNDE OLSAM 2 MİLYAR BEDELLİ AÇIKLARIM DERİMKİ 200 MW SANTRAL YAPACAĞIM HERKES KENDİ PAYINA ŞİRKETE ÖDESİN SENİNDE 50.000 HİSSEN OLSUN 400.000 TL BEDELLİDE PARA ÖDEMEK ZORUNDA KALIRSIN O BEDELLİ AÇIKLANINCA HİSSE FİYATI NE OLUR TİCARİ ALACAK AYRI BİŞEY SERMAYE ARTIŞI AYRI BİŞEY
    ŞAKA YAPMIYORUM BEN PATRON OLSAM BUNLARI OKUSAM DEVEYİ DİKEN DİYE BAŞLARIM SONRADA GÜZEL BİR BEDELLİ AÇIKLARIM
    ADAM YATIRIMCI İLE BARIŞMAYA ÇALIŞIYOR HİSSENİN EN BÜYÜK SIKINTISI BUYDU GÜVENSŞİZ PATRON AMA YARANILMAZ BU MİLLETE HERKES BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ
    Sayın Tarık, açıkçası spk yapılan itiraz benimde içimi acıttı, fakat burada küçük yatırımcının da düşündüğü yılların birikimi, acaba yine mi bir bit yeniği var düşüncesi.
    Şirketin bence bir haber kanalına çıkıp yaptığı ve yapacağı yatırımları anlatması, bundan sonrası için şirketi gerçek değerine taşınmasına yararı olacağını ve şuan ki ortakları olan bizlere güven sağlayacağını düşünüyorum.

Duhul
    Oct 2018
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    99
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    maalesef bilginiz çok zayıf biraz okuma yapmanızı rica ederim
    Baş Ekonomi Yazarı @minikyolculuk
    Değer Yatırımcısı,VIOP Trader,SK007 Hisselerini takipçisi -

Sayfa 645/740 İlkİlk ... 145545595635643644645646647655695 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •