Sayfa 555/739 İlkİlk ... 55455505545553554555556557565605655 ... SonSon
Arama sonucu : 5910 madde; 4,433 - 4,440 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    şunuda atayımda adam akıllı yorum gelsin sene başı pamuk fiyatı 115 dolar civarıydı stok bu rakama göre bilançoya işlendi. 9 aylıkta pamuk fiyatı 83 dolara civarına indi.. Pamuk fiyatı düşse de stok devasal arttı..

Pamuk fiyatları

https://tr.tradingeconomics.com/commodity/cotton
    pamuk fiyatının düşmesi karlılık için güzel gelişme değilmi
    burada yazdığım bilgi ve yorumlar kendi görüşümdür. kesinlikle yatırımcı tavsiyesi değildir. Y.T.D

2.  Alıntı Originally Posted by kamuranaliriza Yazıyı Oku
    Gelecek yıl artarsa evet

3.  Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    Gelecek yıl artarsa evet
    Amerika tüfe açıklandı dolar endeksi geriledi emtialar yukarı tırmanışına başladı

Alıntı Originally Posted by kamuranaliriza Yazıyı Oku
    Konuyu iyi bildiğinizi varsayarak soruyorum;

MNDRS pamuk ithal ediyor mu?
    Yurt içi pamuk alım dönemi ne zaman?
    yerli ve ithal pamuk kullanım oranı ne?

5.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Konuyu iyi bildiğinizi varsayarak soruyorum;

MNDRS pamuk ithal ediyor mu?
    Yurt içi pamuk alım dönemi ne zaman?
    yerli ve ithal pamuk kullanım oranı ne?
    gelecek yılın pamuk alım anlaşması bu yılın 4ç yapılıyor veya amerika borsasında emtia aşırı düşmüşsede yıl içide alım yapıyorlar. dışarı böyle bilgiyi vermezler.. çoğu büyük tekstil şirketi böyledir.. bildiğim kadarıyla mndrs pamuğu hindistandan ithal ediliyor.

yerli pamuk kullanmıyor. bu yıl değişir mi bilemem tabi.. bizim pamuk pahalı. giyimde kullanılıyor ağırlıklı
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

6. Menderes Tekstil, Akça RES, Baklacı JES ve Tosunlar HJES için YEKDEM başvurusunda bulundu #mndrs
    https://t.co/kwJuhdX04O https://t.co/nI9ssvtF6J

Aliağa RES sanırim 73 usd ile yekdeme satıyordu. Simdi onu serbest piyasaya verecek, daha yuksek fiyattan yekdem e satis yapan digerleri yine yekdem ile devam edecek.

Akıllıca bir hareket....

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. bizim telefonlara çıkmıyorlar ama twitterdan bir yatırımcıya cevap vermışler.

Bugün Menderes Tekstil yatırımcı ilişkilerinden Pelin Hanımla, maille sorduğum sorulara numaranızı verirseniz daha detaylı açıklama yapabiliriz yanıtı üzerine uzun bir görüşme gerçekleştirdim, sorularıma ayrıntılı cevaplar verdiği için öncelikle teşekkür ediyorum.

İlk olarak tekstil tarafında işten çıkarmalar olduğu, küçülmeye gidildiği ile ilgili iddialar ve son zamanlarda ihracatta azalma olmasını sordum, iddiaların doğru olmadığını yüzde 10'dan fazla çalışan çıkarıldığında bunun kapta ilan edilmesinin gerekli olduğunu belirtti

İhracat azalmasıyla ilgili olarak da son çeyreğin diğer çeyreklere göre zayıf geçtiğini tekstilde genel olarak her yılın son çeyreğinde satışlarda düşüş olduğunu söyledi, 2023 içinse ilk yarıda dünyada resesyon beklentisi olduğu için şimdiden bir şey söyleyemeyeceğini

Ancak pazar genişletme çalışmaları yaptıklarından ayrıca ürün gamını da arttırdıklarından, daha önce üretmedikleri ürünlerin üretimini yapmaya başladıklarından bahsetti

Tarımda 3.çeyrekte bir katkı olmadığını sorduğumda tarımda da 3.çeyreğin döngüsel olarak az katkı verdiğini, ayrıca gübre fide vs. fiyatları arttığı için tarımda bundan sonraki çeyreklerde bu kadar yüksek marjlarda devam edemeyebileceklerini belirtti

Enerji tarafındaysa zaten santrallerin üretime devam ettiğini söyledi, enerjinin halka arzını düşünüyor musunuz diye sordum santraller menderesin zaten halka açık menderes altında faaliyet gösteriyor diyerek güldü ama öneri olarak yönetime de sunabiliriz tabiki dedi

Defter değerinin çok düşük olduğunu sordum yüksek enflasyondan dolayı düşük kaldığını her yıl yeniden değerleme yaptıklarını bu yıl da yapacaklarını söyledi

En son herkesin sorduğu soruyu sordum patron neden bu fiyattan hisse sattı? patron satışlarının genelde hissenin fiyatının ederinden fazla diye düşünülüp yapıldığını söyleyince bu satışın bu şekilde algılanmaması gerektiğini

Hisse fiyatının pahalı olduğu için satışın yapılmış olmayabileceğini, satışı yapanın farklı bir şirket olduğunu finansal nedenlerden dolayı satış gerçekleştirmiş olabileceklerini belirtti

İşler yolunda gidiyor dedi

8. bu arada yatırım fonları 4.5 milyon lota çıkarmış pozisyonu

Sayfa 555/739 İlkİlk ... 55455505545553554555556557565605655 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •