Sayfa 212/367 İlkİlk ... 112162202210211212213214222262312 ... SonSon
Arama sonucu : 2933 madde; 1,689 - 1,696 arası.

Konu: Tarihte bugün ve viop

1. kuzu

ele edecegim....susacagım.....DÜŞMANLARIMI YOKEDECEGİM.....UZUNCAGATAY gibi....tımarhaneye tıktıracagım..
    casaubon**

Nasılsın kuzu?
    Nasil olcek...Delirmis, deli gomlegini geydirmisler, timarhaneden yaziyor...

Akideş gulmekten olecem...
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    10 bin tanesini 1.000 TL ye almıştım...Şimdi elimde 200 bin tane var, satsam 20 bin TL...Ama satmayacağım, 2 milyon yapacağım bu sayıyı, sonra ayda 3 ton organik gübre ...Kilosu 2,5-3 TL den gidiyor abi...Biraderi koydum işin başına, hammadde de beleş 20 tane inek vardı zaten...Sayı fazlalaştığı zaman ( 25 günde en az 2 kat artıyor) tavuk alaceğin ve İstanbul sosyotesine organik yımta göndereceğin... Yesinler çocuklar...

Al sana para...Bankalara haber salın, geliyom...

Yetkisiz abi, kuzu'yu sakin okuma...Siradan geydirmis, listede sen de varsin.

3. Biz onları çoktan aştık ayvacığım...Elleme, döksün içini...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

yetkisiz abi;

her şey iyi hoş da bu solucan nüfusunu nasıl sayıyorsun?
    pek çözemedim.

hele milyon olunca bea ?

zeki alasyanın altinlari sayması gibi mi ?
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

5. Değil abi yaw...5 lt.lik kaplar var, onun içine dolduruyorsun hayvancıkları, onun yaklaşık bir rakamı var öyle hesaplıyorsun yani...3-5 tane eksik fazla farketmiyor netekim...Teknik kısımla birader ilgileniyor zaten...Benimkisi maddi manevi destek...Sırf bu iş için çoluğu çocuğu alıp İstanbul'dan ayrıldı köye gitti geçen sene...Mal melal vardı zaten azcık, ufak ufak başladık deyim...Daha ticari durumda değiliz...Birde konu ülke genelinde henüz çok yeni, dernek felan kurduk ama herkes işin daha başında...Nasıl olacak neyle olacak diye birbirimize bakıyoruz...

Gelecek tarımda abi...Bu gübreyi kullandığı tarladan dönüm başına 7,5-8 ton çilek aldığını iddia edenler var...Hal fiyatı 4 TL...Full artı full organik...Tek bir kimyasal gübre kullanmadan...Para çok bu işte...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

6. coin moin ne yaw, bırakın şu gavur işlerini a.q....Nüfus akmış büyükşehirlere, tarlalar bomboş Anadolu'da...8 dönüm yere 250 TL icar parası verdik yaw...1 yıla 250 TL...Hemde su kanalı tarlanın hemen yanı başından geçiyor...Ne işiniz var bu psikomanyak piyasayla...Ah ulen gençlik...Yardırırdım yeminle o eski günlerim olsa...

Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    coin moin ne yaw, bırakın şu gavur işlerini a.q....Nüfus akmış büyükşehirlere, tarlalar bomboş Anadolu'da...8 dönüm yere 250 TL icar parası verdik yaw...1 yıla 250 TL...Hemde su kanalı tarlanın hemen yanı başından geçiyor...Ne işiniz var bu psikomanyak piyasayla...Ah ulen gençlik...Yardırırdım yeminle o eski günlerim olsa...
    Gecen kış bir köye yolum düştü. Akşama doğru 5kg.süt alayim da istanbula eve getireyim dedim.
    Koyde 5 kg. sut bulamadim.
    Köylu kisın ilceye, ile gidiyor. Cocuğun okulu pesine, hayvancilik bitik.

Tez köy ilkokulları açılmalı.
    Taşımalı egitim sökmedi.

Aile hayvan işletmeciliği bitti.
    Ne tavuk var köylüde ne inek.

Köylü sütü yumurtayı tereyağını peyniri BIM'den alıyor.

Araziler verimsiz işletiliyor.
    Al sana tüketim toplumu.

Aycagobüs avciyin diyor , koyden, koyluden habarı yok. Olsa olsa Vanikoy'ludur o.
    Son düzenleme : 0101; 09-05-2018 saat: 15:20.
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

8. Bu gübreyi kullandığı tarladan dönüm başına 7,5-8 ton çilek aldığını iddia edenler var...Hal fiyatı 4 TL...Full artı full organik...Tek bir kimyasal gübre kullanmadan...Para çok bu işte...
    Hevesinizi kirmak istemiyon, o yuzden yazmacen...Yaptiginiz isin bir zerari yok, sincilik tabi...

Yaliniz bakanlik bir kural getirdi, uretilen solucan gubresini 70 derecenin uzerine isitmak ve belli bir sure orada tutmak zorundasin, tabii sincilik dinleyen yok. Bunun sebebini de yazmayen, korkasiniz felan.

Ikincisi gubre gubredir. Kimyasal gubre, kimyasal olmayan gubre olmaz. Aynen organik, organik olmayan gida gibin. Gidalarin hepicigi organiktir. Elde ettigin gubrenin kimyasal bilesimini bilmen gerekiyor. Bunun icinde ufaktan bir laboratuvar kurmaniz lazim. Solucan'in sindirim sistemini ve bunyesinde meydana gelen kimyasal reaksiyonlari cok iyi bileceksin. Solucana verdigin o heyvan pohu var ya, sadece hayvan pohu olmaz, aynen biogaz reaktoru yuklemek gibidir. Cunku, elde edecegin gubre, tamamen yuklediklerine baglidir.

Yaptiginiz is, hic basit bir is degildir. Kimya, Biyoloji, Matematik, Olcme daha pek cok konuda bilgi lazimdir.

Yaptiginiz iste yogun bakteri faaliyetleri sozkonusudur. Buradaki tehlikeleri yazmiyon, hevesiniz kacmasin.

Neticede uretilen bu gubre topraga atilacak. Oyle her onune geleni topraga ataman, topraga sadece eksik olan mineralleri koyabilirsin.

Neyse, calisin bakem kurabiyeler...Takildiginiz yerde sorun, cuvaplayem...

Calisin, calisin...Hade bakem...

Sayfa 212/367 İlkİlk ... 112162202210211212213214222262312 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •