Sayfa 67/272 İlkİlk ... 1757656667686977117167 ... SonSon
Arama sonucu : 2172 madde; 529 - 536 arası.

Konu: Ortaya Karışık II

1.  Alıntı Originally Posted by ONDOKUZ19 Yazıyı Oku
    Deniz bey grafik lerde log mu liner mi kullanıyorsunuz öğrenmek için soruyorum.dolar bazlı grafiklerde liner kullanmak daha sağlıklı okumuştum
    FİYAT SCALASININ GÖSTERİLİŞ BİÇİMİ LİN VE LOG.
    *Fiyatların esit adamlarla yükseldiği scalaya linear denir. Yani 1TL den 2 Tl ye ordan da 3tl ye giderken scala aralıkları hep eşittir.
    *log. scalada ise fiyat aralıkları % olarak büyümektedir. Yani 1tl den 2tl ye yükselirken ki mesafe; 2tl den 3tl yükselirken ki değil, 4tl yükselirken ki mesafeye eşittir. Fiyatın 1 den 2 ye cıkmasıyla 10 dan 11 e cıkmasını hatta 100 den 101 çıkmasını aynı gören linear scala mantığı aslında pek makul değil.
    aslında her periyotta log kullanılmalı. Bende zaman zaman grafiklerde lin kaldıgı için göz ardı ediliyor. her daim bence log kullanılmalı

2.  Alıntı Originally Posted by denizkiraz42 Yazıyı Oku
    FİYAT SCALASININ GÖSTERİLİŞ BİÇİMİ LİN VE LOG.
    *Fiyatların esit adamlarla yükseldiği scalaya linear denir. Yani 1TL den 2 Tl ye ordan da 3tl ye giderken scala aralıkları hep eşittir.
    *log. scalada ise fiyat aralıkları % olarak büyümektedir. Yani 1tl den 2tl ye yükselirken ki mesafe; 2tl den 3tl yükselirken ki değil, 4tl yükselirken ki mesafeye eşittir. Fiyatın 1 den 2 ye cıkmasıyla 10 dan 11 e cıkmasını hatta 100 den 101 çıkmasını aynı gören linear scala mantığı aslında pek makul değil.
    aslında her periyotta log kullanılmalı. Bende zaman zaman grafiklerde lin kaldıgı için göz ardı ediliyor. her daim bence log kullanılmalı
    petkim için düşünceniz nedir Hocam

3. Deniz hocam sormuştum bugün tavan yaptı. Şimdi tavanda bekleyen alislar var bunda onaya gelmesini bekleyeceğim. Ne dersiniz

4.  Alıntı Originally Posted by yelkenci Yazıyı Oku
    Hocam bir süredir teknik analiz öğreniyorum. Takibimde olan hisse var doğru ve yanlışlarım nelerdir?

Deniz hocam sormuştum bugün tavan yaptı. Şimdi tavanda bekleyen alislar var bunda onaya gelmesini bekleyeceğim. Ne dersiniz

5. Deniz hocam bir YKBNK yorumu alabilirmiyim

6.  Alıntı Originally Posted by denizkiraz42 Yazıyı Oku
    31.50 ustu pozitif. 40tl hedefi var.
    31.50 alti 25 e kadar cekilme potansiyeli var.
    Cuma kapanisi tuaf oldu. Icime sinmedi

BORSA55 said:
    20-06-2020 20:19
    Hocam 110 bin güçlü demiştiniz.. orayı bile kırdı geçti ..bu yükseliş nasıl bisey hocam boyle..hic düzeltme olmayacakmı bu borsada ??

7. deniz hocam karsan rica etsem

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by armada467 Yazıyı Oku
    petkim için düşünceniz nedir Hocam
    1 sayfa ya da 2 sayfa geride var grafik. 4 üstü+++++
    onaya gelmeli 4 e saglıklı yükselişler için

Sayfa 67/272 İlkİlk ... 1757656667686977117167 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız