Sayfa 318/337 İlkİlk ... 218268308316317318319320328 ... SonSon
Arama sonucu : 2693 madde; 2,537 - 2,544 arası.

Konu: TMPOL - Temapol Polimer Plastik

1. son blançoya göre,PEG olarak 0.29 lardan başladığımız yolculukta 0.40 lara ulaştık...Makul bir beklentiyle 0.50-0,55 lere ulasılabileceğini düşünüyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by zalim123 Yazıyı Oku
    son blançoya göre,PEG olarak 0.29 lardan başladığımız yolculukta 0.40 lara ulaştık...Makul bir beklentiyle 0.50-0,55 lere ulasılabileceğini düşünüyorum.
    Yıl içerisinde gördüğü 25,46 yı görür müyüz bilmiyorum ama, seneyi 20 üstünde kapatır diye umut ediyorum. Zira teknik ve temel olarak buna engel hiç bir durumu yok. Hissedeki görüntü pozitif.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

selam.
    şirketin bağlı iştirakleri alanında yine organize sanayi içerisinde bulunan centerglass firması satın alınmış görünüyor.
    ben bu satın alma ile ilgili bilgi bulamadım.
    ne zaman satın alındı?
    bilançolara yansıyor mu veya ne zaman yansımaya başlayacak bilgisi olan var mıdır?
    ''dokuz ayrı kadınla ilişkiye girerek, bir ayda çocuk sahibi olamazsınız''
    ''yazdıklarım yatırım tavsiyesi değilidir.Acemi lafıyla iş yapmayın''

4.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    selam.
    şirketin bağlı iştirakleri alanında yine organize sanayi içerisinde bulunan centerglass firması satın alınmış görünüyor.
    ben bu satın alma ile ilgili bilgi bulamadım.
    ne zaman satın alındı?
    bilançolara yansıyor mu veya ne zaman yansımaya başlayacak bilgisi olan var mıdır?
    Şirketin web sayfasında rastgeldim.

"Kasım 2014- Center Glass A.Ş. nin yüzde elli hissesi alınarak, iştirak edinimi gerçekleştirildi" şeklinde açıklama var.

http://www.temapol.com.tr/tr/i-8/tarihce/tarihce
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

5. Termoplastik levha üretim endüstrisinin öncülerinden olan Temapol, ürettiği yüksek kalitedeki ekstrüde levhalar ile kısa sürede ülkemizde ve dünya çapında aranan bir çözüm ortağı olmuştur. Türkiyede bulunan 25.000 m2 lik üretim tesisimiz modern ve en yeni teknolojiye sahip makineler ile donatılmıştır. Bu makineler sayesinde fabrikamızın üretim kapasitesi yıllık 9.000 ton dur.

Mobilya, sıhhi tesisat, inşaat, otomotiv, beyaz eşya, reklam, ve medikal sektörleri dahil olmak üzere birçok sektörün başarılı çözüm ortağı ve yarı mamul tedarikçisiyiz. Kısa bir süre içerisinde toplam kalite anlayışı ve müşteri odaklı çözümlerimiz ile tüm dünyada iş ortakları kazanmayı başardık. Şu anda ürünlerimiz 30 dan fazla ülkede kullanılmakta ve beğenilmektedir.

http://www.temapol.com.tr/tr/i-2/hakkimizda/hakkimizda

2020 yıl sonu faaliyet raporlarında 2019'dan itibaren centerglass satın alınmış.
    Şirketin camdan ne kadar gelir elde ettiğini borfinde bulamadım. Çok da ustası değilim bu işlerin.
    Ancak centerglass ayrı bir şirket olarak devam ediyor.
    Direkt temapol bünyesine katmamışlar.
    Bu açıkçası çok hoşuma gitmedi.
    Büyüme için avantaj gibi görünse de yarın bir gün centerglassı borsaya açmalarının önünde bir engel yok sanırım.
    Tabi yanlış bilgi de vermek istemiyorum.
    Düzeltenler olacaktır takipteyim.
    Portföyümde büyüme hissesi olarak bir kaç hisse ile birlikte yer alıyor.
    Ancak çok daha iyi karlar açıklaması lazım.
    Bu karlar yetersiz. Bir de şirketin döviz olarak bir sıkıntısı yok olarak görünüyor.
    Ama bu son kur atağından sonra karlılık ne durumda olacak o da önemli.
    Uzun vadede beklemeye devam edeceğim.
    Bakalım zaman ne gösterecek.
    Bol kazançlar

7.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    2020 yıl sonu faaliyet raporlarında 2019'dan itibaren centerglass satın alınmış.
    Şirketin camdan ne kadar gelir elde ettiğini borfinde bulamadım. Çok da ustası değilim bu işlerin.
    Ancak centerglass ayrı bir şirket olarak devam ediyor.
    Direkt temapol bünyesine katmamışlar.
    Bu açıkçası çok hoşuma gitmedi.
    Büyüme için avantaj gibi görünse de yarın bir gün centerglassı borsaya açmalarının önünde bir engel yok sanırım.
    Tabi yanlış bilgi de vermek istemiyorum.
    Düzeltenler olacaktır takipteyim.
    Portföyümde büyüme hissesi olarak bir kaç hisse ile birlikte yer alıyor.
    Ancak çok daha iyi karlar açıklaması lazım.
    Bu karlar yetersiz. Bir de şirketin döviz olarak bir sıkıntısı yok olarak görünüyor.
    Ama bu son kur atağından sonra karlılık ne durumda olacak o da önemli.
    Uzun vadede beklemeye devam edeceğim.
    Bakalım zaman ne gösterecek.
    Bol kazançlar
    2021 faaliyet raporunun ilk sayfasında hemen şöyle bir cümle geçiyor.
    "Şirketin %100 pay ile sahibi olduğu Center Glass Cam Mobilya Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.
    temperli cam ürünleriyle ilgili muhtelif sektörlere hizmet vermektedir.

Anladığım kadarıyla 2014 yılında bu şirketin % 50 hissesini zaten almış. Bunu şirket web sayfasının tarihçe kısmında açıklıyor. Sonraki yıllarda da kalan % 50 yi alarak tamamen kendi bünyesine katmış. Ama şirket % 100 iştiraki olarak ayrı bir kuruluş olarak duruyor. Bana göre bunda çekince duyulacak bir durum yok. Borsa'da bu şekilde iştirakleri olan çok şirket var.

Eyvallah sağolasın 👍

Sayfa 318/337 İlkİlk ... 218268308316317318319320328 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •