Sayfa 83/848 İlkİlk ... 3373818283848593133183583 ... SonSon
Arama sonucu : 6780 madde; 657 - 664 arası.

Konu: KARTN - Kartonsan

1.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    geçen ay 12 aylık bilanço geldiğinde dipnotlarda önemli bir bilgi vardı
    ancak haftalar geçmesine rağmen kimse bunu fark etmedi
    çünkü oluşturulan psikoloji ile insanlar bilanço falan bakmıyordu
    oysa ne hazineler var
    neyse hazinenin birini sahneye alalım
    biliyorsunuz kanal istanbul yapım süreci başladı
    güzergah üzerinde ki tarla ve arsalara imarlar verildi
    kartonsanın da kanal istanbul güzergahının en değerli yerinde geçmişte aldığı bir arsası vardı
    yıllardır imarı dahi olmadığı için 223 bin lira üzerinden bilançoda değerleniyordu
    evet bu arsaya şirket ocak ayında tskb gayrimenkule ilk değerlemesini yaptırarak kanal istanbul projesine hazırlık için adımını atmış
    bunu bilanço dipnotlarını dikkatli okuyanların görmemesi imkansızdı
    ama dedik ya bu ülkede okuyan adam ne gezsin
    sizler burada küfür kıyamet söverken ben geceleri bu dipnotları okuyordum
    neyse konuyu dağıtmayalım
    şirket kanal istanbul için harekete geçmiş
    proje ilerledikçe arsaya değerleme yaptıracaklar
    proje bittiğinde bu arsanın milyarlık bir arsa olacağını söylemek kehanet olmayacak
    kartonsan öyle bir şirket ki adeta hazine dairesi
    mevcut fabrika arsasının 400 küsür dönüm arazisi 23 milyondan değerlemesi yıllardır değişmiyor mesela
    yanında ki boş arsanın dönümü 1,5 milyondan satılıyor falan filan pek çok değer var yıllardır hissede oluşturulan baskılarla bunlar hep unutturuldu
    neyse ki cin şişeden çıktı

konu dağılmasın özetle
    ilk çeyrek bilançoda esas faaliyet, kambiyo karlarına birde 7,5 milyon değerleme karını şimdiden ekleyin

Şirketin sermayesi o kadar komik kaldı ki yapılan bir arsa değerlemesi bile sermayesinin 3 katına yakın oluşuyor. 3 aylık bilanço da 7,5 milyon TL net kara artı etki edecek.

Faaliyet karlarının da hızla artacağı aşikar, bunun dışında gerek ülkemizde gerek dünya da karton vr kağıt fiyatları tüketicilerin ambalajlı gıdaya taleplerinin tavan yapması ile hızlı bir artış trendine girdi. Buna birde ülkemizde ki kur artışlarının yaşanması ile şirketin bu artışları birebir satış fiyatına yansıttığını düşünürsek gerçekten manzara Kartonsan için çok güzel bir hal almış durumda.

Bunun dışında şirket net yabancı para pozisyonunun net kara yansıyacak kambiyo etkiside de aşağıda ki şekilde;

Avro kurunun ortalama %10 değişmesi halinde: 4.087.012
    ABD Doları kurunun ortalama %10 değişmesi halinde: 2.018.442
    Diğer döviz varlıkları net etkisi: 184.158
    Toplam: 6.289.612

Şirket 3 aylık bilançoda esas faaliyet karına ilave olarak 7,5 milyon arsa değerlemesi ve kurların ilk çeyrek performansı ile 6 milyon kambiyo karı yazacak.

Benim ilk çeyrek esas faaliyet karı beklentim 30 milyon civarında
    Net kar beklentim ise 45 milyon civarı kabaca
    Geçen sene 12 aylık net karın 81 milyon olduğunu düşünürsek sadece ilk çeyrekte bunun yarısı kadar kara ulaşmış olacak!
    İçinde bulunduğumuz ve önümüzde ki çeyreklerde şirketin artan satış fiyatı ve tam kapasite çalışması yanında 133 milyonluk stoktan satış yapmasının kuvvetli ihtimalini de hesaba katarsak 170-200 milyon TL arası 2020 karı beklentim dahilinde.

2. Vay vay beni çok şaşırttınız bu kadar Bilgili şirketi araştırıp donanımlı insanların bu hissede olduğunu daha doğrusu uzun zamandır kaldığını bilmek inanın çok şaşırdım.İlk bu hisseyi alırken üşenmeden geçmiş yıllardaki yorumları okudum inanın şu son iki günde yazılanların bedelsiz dönemi yazılanlardan hiçbir farkı yok.Arsa hikayesi yıllardır ayni terane 7 milyon kara yazılsa ne olur zarar eden bir şirket değil ki zaten yüzde 5 etkisi olur oda oldu zaten..Sonuç şirket zaten iyi bir şirket işleri tıkırında ama son söz patronda üzgünüm ama yazdıklarınız bu hisse için boş bomboş patron ne derse o oluyor

3. https://hizliresim.com/WybRmk

Sermaye enflasyon duzeltmesı farklarının hangı yıllardan geldıgı ektekı lınktedır. Ekseriyetle 1997 yılı oncesınden ve 2000'li yılların basındakı enflasyonıst ortamda enflasyon muhasebesı uygulanan yıllardan gelmektedır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,124
     Alıntı Originally Posted by lalezar Yazıyı Oku
    Vay vay beni çok şaşırttınız bu kadar Bilgili şirketi araştırıp donanımlı insanların bu hissede olduğunu daha doğrusu uzun zamandır kaldığını bilmek inanın çok şaşırdım.İlk bu hisseyi alırken üşenmeden geçmiş yıllardaki yorumları okudum inanın şu son iki günde yazılanların bedelsiz dönemi yazılanlardan hiçbir farkı yok.Arsa hikayesi yıllardır ayni terane 7 milyon kara yazılsa ne olur zarar eden bir şirket değil ki zaten yüzde 5 etkisi olur oda oldu zaten..Sonuç şirket zaten iyi bir şirket işleri tıkırında ama son söz patronda üzgünüm ama yazdıklarınız bu hisse için boş bomboş patron ne derse o oluyor
    nerede bir patron hissesi varsa Hepsi de kan emici değil mi konya kartn egeen üçü de çük kadar sermaye ile zenbil gibi hisseyi taşıyamıyorya da öncelik özsermayeyi güçlendirmek deyip yatırımcıyı düdükleyip duruyor!Bazıları da bu işte alışılmış çaresizlik deyip hem kendini hem de etrafındakilerin umudunu kırıyor sonuç olarak bu kafayaa bu patronlar her dönemde bizi düdüklemeye devam ederler!
    son bir not 117.31 tarihi karton zirvesi tıpkı egeendeki 118.82 dolar tarihi zirve olmadan bu kadar kynin ahını çıkmaz onu da belirtmek isterim
    http://share.matriksdata.com/share.a...04261357065701
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

5. Sayın filozof sonuna kadar haklısınız lakin egeeni bunların dışında tutalım adamın hakkını verin..İlk hisseyi alırkende bahsettim şu tabloda en önemli beklentisi bedelsiz kağıdı sadece bedelsiz götürür onun dışında aşağıdan al yukardan sat devam eder.Ama bu yazılanların analizlerin sonucu aslında bedelsiz verdikten sonra hisse derinlik kazandıktan sonra geçerli.Hiçbir kurumsal fon bu kağıdı bu sığlıkta almaz alamaz kuralları var..Ez cümle kartonsan süper bir şirket ama patron ŞİRKETİ yıllardır da bunu İSPATLIYOR

Bist 30 bist 100 endeksi ağırlık sınirlanmali %25 nedir arkadaşlar hisselerin %10 marjı deģil degilmi endeksimi ilgilendiriyor yoksa hisselerde dahil mi bu yüzdeye, yarından itibaren uygulanacakmıs. Okuduğumu anlamayacak seviyeye geldim sanırım. Selamlar.

SM-J810F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Şirketin sermayesi o kadar komik kaldı ki yapılan bir arsa değerlemesi bile sermayesinin 3 katına yakın oluşuyor. 3 aylık bilanço da 7,5 milyon TL net kara artı etki edecek.
    Kara etkisi falan olmayacak...
    Ancak satılırsa, bir defalık yatırım faaliyetleri karı olarak yazılır...
    O kadar kolay olsa kar etmek,
    Şirket yıllardır üzerinde kurulduğu arsayı 24 milyon gösteriyor bilançoda...
    Yanında ki emsal arsanın dönüm değeri 1 milyon lira üstü..
    420 dönüm araziye değerleme yapsa,
    400 milyon kar mı yazacak...
    Bu tür değerlemeler duran varlıklar içindedir...
    Öz sermayeyi değiştirir..
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

Sayfa 83/848 İlkİlk ... 3373818283848593133183583 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •