Sayfa 153/444 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253 ... SonSon
Arama sonucu : 3550 madde; 1,217 - 1,224 arası.

Konu: CEMTS - Cemtaş Çelik Makina

1. sanayi şirketleri çok istikrarlı ne kadar çok kar edersen o kadar sert düşüyorsun, umarım bir sonrakinde zarar açıklarız da 2-3 tavan peş peşe gelir..

Alıntı Originally Posted by NoMoreBets Yazıyı Oku
    sanayi şirketleri çok istikrarlı ne kadar çok kar edersen o kadar sert düşüyorsun, umarım bir sonrakinde zarar açıklarız da 2-3 tavan peş peşe gelir..
    Zarar açıklamaz bu şirket.
    Önemli değil bassınlar. Hayalciyimdir. Arcelor mittal ın sayfasına girdim, kuzey amerika, güney amerika fabtikaları var, eee tabi euro bölgesindede. Neyse yıkladık ki o ne, tomarla avrupa ülkesinde üretim tesisi var. Bu hintliler 72 milyon ton üretim yapıyor. Bi ara ereğli ile çok ilgilendiler, baktılarki olacağı yok, çıktılar. Verhasıl var bi kuyruk acıları. Zaten otomotiv içinde üretim yapıyorlar. Hazır elektirkli arabalar gündemde iken, hazır az çok bi fabrika varken, hazır daha sönmemiş türkiyede fabrika olamamanın kuyruk acısı varken, ulan ereğli olmadı ama nerdeyse sıfırdan cemtaş olsun deyip ismail tarmana reddedeneyeceği bi teklif götürüyomuş. Oda oyak çimento toplar. Bizde mutlu mesut oluruz, dedim ya hayal bu ya. İstediğini bas orman çocukları. Milyon milyon lotlarla düşmedi, teneke lotlarlada çıkarsın

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    KARŞIYAKA
    Gönderi
    885
    Mızrak çuvala sığmıyor ama, İ.T bey sığdıracağım diye direniyor.

Dikkat ette, Çuvala sığmayan fazlalık bi' tarafına girmesin ağa.

İki senedir uğraşıyorum bu tahtayla...

Tamamen aynı kişiler tarafından, Aynı hareketler yaptırılıyor tahtaya.

Tahtada Sipek yapılanması yok, Tahminimce.

Hiç bir Spek bunca zaman boşa kürek çekmez tahtada.

Sanki birisiyle inatlaşıyorlar, ver malları diye.

%1....%2 aşağı, yukarıyla mal toplanmaz bu tahtada.

Götürmemek için inat var tahtada...Kar yazıyor, beş gün kırmızı kapatıyor.

YTD....

Garanti'yi verip Çemtaş'a ilave alım yaptım.

Borsa hayatımın ilk senedi 2016'dan bu yana sabrettiğim her işlemde kazandırdı.

Boş kazançlar

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ne Olursan Ol Önce İYİ İNSAN Ol

Üfff gedik marbaş info. Sıktınız be. Bi aralar devada idim. Dövizi var ama kredileri de vardı. En sevdiğim şirket kredisi olmadan dövizi nakiti olan şirkettir. Cemto bi tanesin sen. Bende seni anca böyle yönetirdim. Net nakit pozisyonu olan şirkete bayılırım.
    Kralsın üret haddeleri, dingilleri goccum.yapıştır kaliteyi mercedese.

Sanki etiyopya borsasında işlem görüyor. Mal tıkandı.

7. Bugun galiba goturmeye niyetleri vardi endeks bozunca vazgectiler.
    Bu arada rlc44 hocam hangi hisseyi toplasam sen zaten ordasin.

Yatirim tavsiyesi degildir.

Alıntı Originally Posted by lamuerte Yazıyı Oku
    Bugun galiba goturmeye niyetleri vardi endeks bozunca vazgectiler.
    Bu arada rlc44 hocam hangi hisseyi toplasam sen zaten ordasin.

Yatirim tavsiyesi degildir.

Aynende öyle oldu ortağım götürmek istemediler.
    Aklın yolu bir ortağım. Ben iyi bilanço okur, geleceğini sezerim bi şirketin.maşallah diyelim ikimizede.
    Tabiki şirketler açısından farklılık olmakla birlikte cemtası parsan ile kıyasladığımdaki cirolarda benzer ama biz bi %13 fazlayız, sermaye ve net karları bazladığımda cemtaşı parsana göre bizim ederimiz 19.8 tl dir. Parsan her gittikce bizim katsayımız yükselir. Lakin cemtaş daha daha iyi bir şirket çünkü üretim kapasiteleri, özellikle net borç seviyesi kıyaslanamaz bile. Parsan bu fiyatsa cemtas herhalde 50 tl etmeli, ama tabiki borsa böyle fiyatlıyor, yapacak bişey yok. Canı sağolsun cemtasın,gideninde yolu açık olsun, bizimkide elbet ederini bulur.

Sayfa 153/444 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •