Sayfa 2/23 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 180 madde; 9 - 16 arası.

Konu: 2018 krizi için YASTIK ALTI ne tutulmalı ?

1. 2015 KASIM 8
    seçim sonuçlarından sonra ne oldu 5 Ay boyunca Hep küçüklerin aldıkları ellerinde kaldı..aynı olayı şimdi referandum sonrasında bekliyorum
    çünkü makro ekonomik gelişmeler hiç iç açıcı değil

2. İzninizle bir kitap önereyim....

http://www.idefix.com/Kitap/Guvende-...=0000000442014

3. her malın bir degeri var Asl olan, alınan varlığın degerinin ne oldugunu fiziksel varlıklarla karşılaştırarak tespit edebilmek. tabi degeri tespit etmek öyle hiç de kolay degil karşılaştırılacak ölçü birimi dolar mı, tl mi, altın mı,emlak mı ya da başka bir varlık mı? işte bütün mesele burada. Tabi aşırı hırslı olmak da genelde hatalı karar almaya sebep olmaktadır. Dogal kural bir varlıgın kar getirme kapasitesi normal şartlarda %8 ve üzerinde ise, bu varlık degerindedir.(sıfır enflasyon şartlarında) ben bukaral çerçevesinde yatırım yapıyorum genelde de üzülmüyorum çünkü beklentim makul oldug için genelde gerçekleşiyor

4. Ne zaman büyük bır yükseliş başlayacak olsa.bir kuzu gelir şortcu toplar.7000 beklerler,45000 beklerler.yabancı 3900 den doları çaktı 125000 den bankacılık endeksine geçti.12 den repo yaptı

5. KUZU nedir?

evet burada şöylede birşey düşünebiliriz ? neden böyle düşünüyorum neden bu düşüncelerimi böyle yazıyorum ne amacım var?

veya aynı şekilde her bir hissenin sayfasında birileri neden şöyle iyi böyle kopacak böyle kaçacak diye yazar.

2008 bana çok iyi bir ders verdi aslında geleceği görebilmek için Geçmişe bakacaksınız,bir atasözü vardı hayvan her zaman karpuz yemez diye
    birileride bizleri geçmişe bakıp değil ondan önceki geçmişe göre hareket etmememizi istiyor yani şuan bizler dip dip bekliyorken aslında amaçları yavaşça yükselte alşalta düşürmek olabilir.

KANIT : logaritmik olarak DOLAR ile XU100 grafiği

KANITIM: dolar ve Xu100 normal grafik

bu grafikler TL bazlı unutmadan yazayım!

şimdi ben şunu söylemek istiyorum biz küçükler son 2 haftadır SATTIK MI satmadık mı? hangisi daha ağır basıyor sizin mantığınızda?

ben sattığımızı düşünüyorum ve hemen piyasayı çektiler ancak kırdıkları direnci geçirtmiyorlar,

peki satmadığımızı varsayalım:
    #1 : o halde neden böyle bir 3 günlük bir ralli yaşandı
    yoksa bizlere para kazandırmak mı istiyorlar??

#2 : bize para kazandırdılar diyelim şuan ekstra mal alablirmiydik?

ben mantık kurarak diyorum ki biz küçükler geçen hafta sattık şuan ise birileri bize GEL_GEL_GEL yapıyor,ve kafamıza kafamıza vuracaklar

ister EVET ister HAYIR çıksın sonuçta grafikler Hiç Yalan söylemez ,diyelim ki ben burada birilerine yarayacak işler yapıyorum kime yarar şuan benim yazdıklarım?

ve yazdıklarım kimleri sinir eder?

#: sprekleri ve para babalarını mı?
    # : yoksa küçük yatırımcıyı mı?

kimse bizlere bedava para kazandırmaz kazandırmak istemez
    bir laf vardır youtube da ahmet diye bir hayat koçundan öğrendiğim

"BEDAVA PEYNİR FARE KAPANINDA OLUR" diye
    şuan biz o bedava peynir için koşuyor muyuz?

6. Sn Ersoydelta borsada 13. Senem ve teknikten aldığım en büyük ders iyi bir tahta yapıcı yada spek adini ne koyarsak koyalim son 3 yıldır ozelllikle geçmiş fiyat hareketlerine bakarak tahta yapmıyorlar!!!!
    Kesinlikle yapmıyorla, forumda bir sürü teknikci geçinen şahıs var ve forumlarinda geçmiş fiyat hareketleri ile hisse yakalama peşindeler veya short long, ele vermekten başka birşey değil!!!
    Demem o ki o kara günü biz bilemeyiz bir sabah bir kalkarız kapkara, sat verirsin alan olmaz, yaşamadık mi yaşadık, bilemeyiz yani,
    % 50 nakit % 50 hisse işine gelen alir satar gerisi zaten bakar veya batar çok normal, buyuk balık küçük baligi hap yapar,
    Çok üzerinde düşünmeye gerek YOk, burası borsa cesaretin var mı aşka

7. Videoları izledim
    şu internet sitesinide okudum adam psikolog ancak kazanıyor sağlam çok güzel

düşüncelerimizi yakan beynimize kısa devre yaptıran filmler vardır hani izledikten sonra beyin ....sı geçirirz
    aynı öyle yazdıkların,belki bunları anlayabilmek için daha çok gelişmemiz lazım belki de sağlam bir şok geçirtecek kadar para kaybetmemiz gerekecek.
    ancak mantıklı mı yazılanlar çok mantıklı düşünce tarzı çok ilginç ve ileri seviye.
    1500 'lü yıllarda ki LALE çılgınlığı videolarını izleyin birde bir LALE için ev veriyorlarmış sonra BALON patlamış ve millet evini barkını kaybetmiş,
    dogrudur kimileri işin mantığını anlamaz herkes borsaya girdikçe yükseliyor diye düşünürler ancak durum öyle değil
    kendi sattığını kendisi alan bir borsa söz konusu.adam 100milyara sattığını yine aynı miktar ile alıyor bizde Hayal izliyoruz
    tıpkı şu internet sitesi gibi eklediğiniz dunyabirmasaldir ç com gibi.
    şimdi ki düşüncelerimiz bilgi birikimimiz ile 500 lü yıllara 600'lü yıllara gitseydik ve insanlara birşeyleri anlatmak isteseydik emin olun bizleri anlamazlar bizleri Linç etmek,öldürmek,asmak,cadı ilan etmek gibi psikolojik yadsımalara başlarlardı.
    aynı şekilde 1500'lü yıllardaki LALE çılgınlığında insanlara $ durun siz ne yapıyorsunuz aklınızı mı kaçırdınız diye söylesek
    kesinlikle bizlere İdam cezası,şeytan ilan etmek gibi suçlamalarla üstümüze gelirlerdi.
    yani siz boşverin insanları her koyun kendi bacağından asılır,? yanlış mıyım?

ancak mantık güzel 2018 i bekle her şey dipteyken topla sonra arkana Yaslan ve 3-4 sene bekle %1000 kar yaz çünkü bu sefer
    1500'lü yıllardaki LALE çılgınlığının Dip yönündeki senaryosu olacaktır
    bu sefer de insanlara durun siz ne yapıyorsunuz deseniz
    bu seferde sizi Spekülatör ilan ederler yanlış mıyım?
    en iyisini yapmışsınız.
    KALIN sağlıcakla ilk ve son olacak yazdığım yazı olacaktır.

Sayfa 2/23 İlkİlk 123412 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •