Sayfa 3/23 İlkİlk 1234513 ... SonSon
Arama sonucu : 180 madde; 17 - 24 arası.

Konu: 2018 krizi için YASTIK ALTI ne tutulmalı ?

1. DOLARIN yükselmesi ancak az yükselmesi iyi olabilir!

Bu arada Grafiklerde bir TRICK var !
    DOLARIN belli bir seviyenin üstüne çıkması Borsayı destekler ancak aşırıya gitmesi grafikteki 11 cent seviyesine gelmemize sebep olur.
    MATEMATİĞİNE GÜVENEN GELSİN!
    şuan Borsamız yaklaşık 24,5cent mi? itirazı olan var mı?
    endeks 91000 mi ?
    borsanın 15 cent e düşmesi dolar bazında 91000endks sabit kalırsa DOLARIN kaç TL olması gerekli?
    evet şuan birileri hemen kafasından hesaplıyor oran-orantı ile
    HESAPLAMA KISA YOLDAN : (24,5/15)=1,633333 katsayısını verir
    dogru mu?
    TL DOLAR KURU kaç 3,7 TL diyelim yaklaşık
    1,633333 x 3,7 TL = 6,04333 TL ye ulaşırız.dogru mu?
    bakın endeks halen 91000 yani kaybetmiyorsunuz.
    peki DOLAR 6 ,04 TL olmasın 5 TL olsun bu durumda HEDEF dip seviye için Endeksin ne olması gerekli?

#: 6,04333/5 = 1,20866 katsayısını verir dogru mu?

91000/1,20866 = 75289 endeksi verir yani yüzde %20 kayıp yazmamız gerekli ki TL bazında GRAFİKLERDE aşırı düşük seviyeler gelmesin

aynı şekilde 4 TL olan dolar kurunda
    endeks ne olur?

BU soru matematiği kuvvetli eski borsacı okurlara gelsin.?

### Şuan SIFIR kilometre araçlarda aynı beyaz eşya ve mobilya gibi vergi sIFIRlanması dedikodusu var bu sebepten arac alacaktım almıyorum bilgisi olan özelden yazarsa sevinirim ###

Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    KUZU nedir?

evet burada şöylede birşey düşünebiliriz ? neden böyle düşünüyorum neden bu düşüncelerimi böyle yazıyorum ne amacım var?

veya aynı şekilde her bir hissenin sayfasında birileri neden şöyle iyi böyle kopacak böyle kaçacak diye yazar.

2008 bana çok iyi bir ders verdi aslında geleceği görebilmek için Geçmişe bakacaksınız,bir atasözü vardı hayvan her zaman karpuz yemez diye
    birileride bizleri geçmişe bakıp değil ondan önceki geçmişe göre hareket etmememizi istiyor yani şuan bizler dip dip bekliyorken aslında amaçları yavaşça yükselte alşalta düşürmek olabilir.

KANIT : logaritmik olarak DOLAR ile XU100 grafiği

KANITIM: dolar ve Xu100 normal grafik

bu grafikler TL bazlı unutmadan yazayım!

şimdi ben şunu söylemek istiyorum biz küçükler son 2 haftadır SATTIK MI satmadık mı? hangisi daha ağır basıyor sizin mantığınızda?

ben sattığımızı düşünüyorum ve hemen piyasayı çektiler ancak kırdıkları direnci geçirtmiyorlar,

peki satmadığımızı varsayalım:
    #1 : o halde neden böyle bir 3 günlük bir ralli yaşandı
    yoksa bizlere para kazandırmak mı istiyorlar??

#2 : bize para kazandırdılar diyelim şuan ekstra mal alablirmiydik?

ben mantık kurarak diyorum ki biz küçükler geçen hafta sattık şuan ise birileri bize GEL_GEL_GEL yapıyor,ve kafamıza kafamıza vuracaklar

ister EVET ister HAYIR çıksın sonuçta grafikler Hiç Yalan söylemez ,diyelim ki ben burada birilerine yarayacak işler yapıyorum kime yarar şuan benim yazdıklarım?

ve yazdıklarım kimleri sinir eder?

#: sprekleri ve para babalarını mı?
    # : yoksa küçük yatırımcıyı mı?

kimse bizlere bedava para kazandırmaz kazandırmak istemez
    bir laf vardır youtube da ahmet diye bir hayat koçundan öğrendiğim

"BEDAVA PEYNİR FARE KAPANINDA OLUR" diye
    şuan biz o bedava peynir için koşuyor muyuz?

2. Özelden yazmaya gerek YOk dostum, sıfır km araçlarda otv indirimi yapılacak dedikodusu var evet doğru iste bu spekülasyon!!! Boyle olacağı zaten biliniyordu, amaç 2016 model araçların stoklarının eritilmesi için ötv zammı gelecek dedikodusu yayıldı 2016 ekim kasım gibi ve herkes araç aldi ve geçici olaraktan otv yükseltildi ve stoklar eridi!!!
    Ama buseferde 2017 araçlar satılmıyor!! Cozum otv indirimi, inmezse ne mi olur krizin ağbabasi olur, mayıs Haziran'a kalmadan ben bekliyorum şahsen,
    Devletim işini bilir Hamd olsun, otomotiv sektörü takip edilebilir!!!
    Fikir alışverişidir ytd değildir

3. :) iyi iyi %45 ÖTV sıfır olsa 2008 krizi gibi süper olur

şekilde ki GRAFİK te anlatılmak istenen nedir?

#1 : TEPE noktalarındaki Haftalık SERT hareketler nasıl olur
    #2 : Şişen balonun daha da şişmesi
    #3 : Tepe noktalarında daima SERT yukarı kandırma hareketleri olur
    #4 : Hepsi
    #5 : HİÇbiri

## iiyi iyi insin bakalım Vergi sıfır araç alacam 3'te 2'si verdiğim miktarın ne diye satıcıya çatmıştım##
     Alıntı Originally Posted by Fıght clup Yazıyı Oku
    Özelden yazmaya gerek YOk dostum, sıfır km araçlarda otv indirimi yapılacak dedikodusu var evet doğru iste bu spekülasyon!!! Boyle olacağı zaten biliniyordu, amaç 2016 model araçların stoklarının eritilmesi için ötv zammı gelecek dedikodusu yayıldı 2016 ekim kasım gibi ve herkes araç aldi ve geçici olaraktan otv yükseltildi ve stoklar eridi!!!
    Ama buseferde 2017 araçlar satılmıyor!! Cozum otv indirimi, inmezse ne mi olur krizin ağbabasi olur, mayıs Haziran'a kalmadan ben bekliyorum şahsen,
    Devletim işini bilir Hamd olsun, otomotiv sektörü takip edilebilir!!!
    Fikir alışverişidir ytd değildir

4. 2015 verdiğim senaryo şu idi.

Tüm dünya endeksleri yeni zirve yapacak .. bu son ve nihai çıkış olacak (kastım dax dj ve biz.)

O tiviti attıpım gün dj -10 ve 15 bindi dax ise 8 bin biz 69 lardaydık

Geldiğim noktada dj 22 dax 12 biz 90 lardayız.

Peki sonra ne olacak? Yani bu zirveler sonrası.. bunuda belirtmiştim tivitte.

Son ve nihai çıkış zirveler sonrası büyük bir kriz.. öyle 2008 filan gibi değil büyük çöküş.

Son olarak : 2015 de dediğim gibi ALTIN KRALDIR.

5. Bu sebeple arkadaşıma katılıyorum.

Ancak bu tahminlerimi ben 2015 yılında yaptım ve kriz için 2018-2019 verdim.

Tek katılmadığım nokta tepe 95 değil 105-115 de bitecek ve dip 5xx lerde değil daha aşağıda olacak.

Svg

6.  Alıntı Originally Posted by Pin Yazıyı Oku
    Bu sebeple arkadaşıma katılıyorum.

Ancak bu tahminlerimi ben 2015 yılında yaptım ve kriz için 2018-2019 verdim.

Tek katılmadığım nokta tepe 95 değil 105-115 de bitecek ve dip 5xx lerde değil daha aşağıda olacak.

Svg
    Tam bizim 90 binimiz beklenen zirve değil yazıyordum ki 2. mesajı gördüm.Eğer buralardan dönerse sadece doların güçlenmesi ve hisselerin ucuzlaması sonucu tepki alımları gelmiş diyebiliriz.Bence hala pahalı değiliz.
    18-19 kriz beklentisini oldukça rasyonel buluyorum ancak karşılaşılacak dip konusunda sanki bir senaryo netleştiremedim.

Altını evvelden beri önde tuttuğunuzu hatırlıyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir.

7. ALMANYA XETRA DAX:

kriz habercisi Endexte TAVANLARDA

8. Dolar, Euro, Altın, Bitcoin, makarna/bakliyat; in

Beton, hisse, mevduat, kredi; out

Sayfa 3/23 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz