Sayfa 21/23 İlkİlk ... 111920212223 SonSon
Arama sonucu : 180 madde; 161 - 168 arası.

Konu: 2018 krizi için YASTIK ALTI ne tutulmalı ?

S.A. hayırlı bayramlar. Forumu iyi t..muhabbeti kısmı etmeyelim.Burası fikir alışverişi yeri.kaç yıl öğretim görevliliği yaptım kaç yaşımdan sonra teknik temel analiz öğrenmeye başladım.eskiden olsa televizyonlar ne derse yapardım ve yapardık,föy ile hisse alıp sattığım yılları hatırlarım.burası borsa koskoca imkb30 şirketinin batışını izledim üstelik tüm sahipleri küçük yatırımcıydı.tek bildiğim,büyükler zarar etmiyor.fibonacci seviyesi yükselen kanalı kırılmak üzere bunu bende okuyorum siz profesyoneller okuyorsunuz,bu saatten sonra birileri uçup kaçmaktan vazgeçmiyor dillendiriyorsa bu sözlerin tek hakkı kötektir,sayfa sahibi bizleri koruyor hakkını yemeyelim,o kadar hisse söyledi içinden cımbızla çekip alt tarafı yüzde 20-30 yükselmiş bir hisse buluyorsunuz emeklerine saygısızlık ediyorsunuz,bu yaşımda burada bunları yazıyorsam haksızlığa karşı olduğumdan yazıyorum.forumu ilk günden okuyorum,adamın amacı pazarlanmadan korumak küçük yatırımcıyı anlayın bunu.onun söylediği yüzde 50-60 getirmiş hisselerde var.düşününce bu piyasanın daha yukarısı için zorlandığı çok açık anlatılan gibi kaldır vur hareketi başladığı zaman kenardan izlemek sabırla açığa satıp beklemek veya sadece izlemek en az 6 ay çok mantıklı bir hareket.Viop için ne yapalım buradan alalım mı satalım mı peki sizce olasılık nedir? tamam buraya kadar kumar olayına dökmeden viopta satmak fibonacci seviyesinden mantıksız mı? nedenleri ile yazın hak verelim buradaki her fikir bir beyin fırtınasıdır eğitimci olarak fikirlerin değerine inanırım.fakat başkalarını karalayanların amaçları sadece pazarlama olabilir başka bir düşünce gelemez aklımıza. kalın salıcakla forumu kirletmeyin

S.A. ekonomi kanalı karşımda televizyon ne anlatıyor sabah 08:30'dan bu saate? 1-borsa bu haberleri dinlemedi demekte aradan vakit geçiyor VIOP %1 düşüyor 2-almanya Türkiyeye ambargo koyacak mı? 31ağustosta 1 adet viop30 satsak 10bin Tl ile şuan 1000TL iki günde cepteydi. Görünen köy klavuz istemiyor. adam bizi uyardı hep ne söyledi ; "batmayacak şekilde ani bir yükseliş olursa açık pozisyonlarınızı otomatik sistem kapatmasın" dedi her zaman VIOP için batmamak gerekiyorsa 1 lot satıyorsanız en az 2 lot karşılığı daha hesabınızda olmalı. 1lot karşılığı 10bin TL ise borsa yüzde 1 düşüyorsa 1000TL kazandırıyor satmış olsaydık.110 000 endeksin 100bin endekse inmesi bize 3 lot satsak 30 000TL karşılığında ve hesabımızda minimum bunun 3 misli olması gerekli batmamak için buna göre bize bırakacağı düşüşten kar miktarı yaklaşık 30 000TL olacaktır.fakat şuan endeks bizler açığa satarsak diye bizi terse yatırmak için ani bir yükseliş yapabilir bütün küçük yatırımcılar sadece 1 lot her 1000puan artışta açığa satarsa sayfa sahibinin dediği gibi bunun riskini buraya kadar borsayı taşıyanlar alamazlar ve küçük yatırımcı zengin olur,haberlere bakınca anlaşılmıyormu medyanın daha pazarlama isteğini iştahını kaybetmeden devam ettirmesinden?sayfa sahibinin dediği gibi Faiz yüzde 15 her 100 000TL lik borsa hissesi taşıdığınızda aylık 920-940TL faiz kaybınız oluyor,şuan borsayı taşıyanlar örnek 1 000 000 000TL tutarında hisse taşıyorsa aylık 9200000-9400000TL faiz zararları oluyor ve piyasayı satmak için pazarlama hilelerine başvuyorlar,forumlarda hisse pazarlıyorlar,televizyonlar pazarlıyorlar,gazeteler,dergiler ve sosyal medya üzerinde hisse pazarlıyorlar ve küçük yatırımcı oltaya geliyor,benim tüm bunları öğrenmem son 3-5 yıl içinde oldu,öncesinde bende ne denilirse onu yapan her habere inanan birisiydim,ancak nasıl dünya ekonomik sistemi insanlar bilinçlendikçe çökecekse,borsalar ve devletlerde çökecek askeri gücü en güçlü devletler kendi halklarını dahil gözünün yaşına bakmadan toplu katliam ile nüfuslarını azaltacaklar çünkü dünyayı yöneten gruplar onlara çalışan bir sistem çöksün isteyecek değiller.sistem kölesi olmaktansa özgürlük benim tercihim olacaktır.buralarda paylaşılan fikirler çok değerli çok para ediyor ve çokça özgürlük ağırlıklı bu yüzden piyasanın tetikçileri ve pazarlamacıları buraları sevmiyor.bu yüzden bu fikirlerin değerini iyi düşünün.Fazla yazmak için vaktim olmuyor takip etmek için ise haftada 2 gün ayırabiliyorum.kalın salıcakla.

3. 2 tane soru sorduğumuz zaman beni neye benzettiler?
    hayırdır dikkat çekmek için yazı karakterleri ile oynayıp mavi-siyah renkli yazamayacak mıyız?
    iki üç tane eskiden eklenmiş videoyu yeniden ekledik diye adamın mantığa bakın yaw!!
    bende teknik analiz çalışıyorum sadece benimkiler biraz farklı yakında eklemeye başlarım.

4. 2018 krizi için YASTIK ALTI ne tutulmalı

paylaşımın için teşekkür ederim cadıcım.kalp krizi ölümleri artık yaş sınırı olarak çok aşağılarda çok riskli .benimde dedem de hiçbir şeyi yokken bir anda kalp krizi geçirdi ama dedem çok şanslıydı erken müdahaleyle krizi atlattı ama herkes bu konuda şanslı olamayabiliyor.çok dikkat etmemiz gerek.en ufak şikayetimizde hemen hastaneye başvurmamız gerek.çünkü kalp ihmale gelmiyor geri dönüşü yok....
    Men's power - I recommend

5. UZUN zamandır buraya yazmamıştım,
    Öncelikle
    "
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=4804
    "
    forumumdaki 162. mesaj ve devamını ve mümkünse bu başlığı baştan zaman ayırıp okumanız size çok özellik katacaktır

####
    faizler DOLAR artarsa artar neden derseniz
    DOLAR artınca bizim YABANCI finansman maliyetlerimiz yükseliyor###

ENFLASYON 13,5 YILIN zirvesinde?

iyi birşey mi?
    maaşların ödemeleri ve devletin KDV iadeleri ödenemiyor haberleri izliyor musunuz?
    gelir kalemleri yok çünkü

ÜLKE olarak AŞIRI tasarruf moduna GEÇMEMİZ gerekli HER sene cEP tlf u almaya son HER 3 yılda bir ARAÇ değiştirmeye son
    satamayınca mutlaka üreticiler fiyat düşürecek bayiiler indirme gidecek
    DEVLET ÖTV yi düşürecek

konut konut diye herkes yatırımı konuta yaptı yıllarca KİRACI bulamayınca konutlatın değerleri düşmeyecek mi zannediyor bizim millet?

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ne eziyet ediyonuz kendinze alın doları alın euroyu yatın aşağı
     Alıntı Originally Posted by Ahmet Buğra Yazıyı Oku
    En düz mantık işte bu.
    Yalnız doğru mantık
    Katılıyorum.
    aklın yolu bir.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

.

Neye yatırım yapacağınıza bir karar verebildiniz mi?

.
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Sayfa 21/23 İlkİlk ... 111920212223 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •