Sayfa 983/1001 İlkİlk ... 483883933973981982983984985993 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 7,857 - 7,864 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Gerçekten anlayamıyorum. değişken fonsun. Adın değişken, değişsene. Benim gibi düşüşe yakalanıp, benim gibi çıkarken kazanacaksan senin farkın ne. Profesyonel yatırım firmasının benden farkı ne. Endeks 3 çıkarken 1 çık, 3 düşerken 1 düş. endeks 5 yıl sonra aynı yerde, sen de aynı yerde.
    Aklıma şu fıkra geliyor.
    -- Ağa ile marabası yürüyerek şehre giderlerken, ağa yolda bok görüyor, marabaya dönüp diyor ki şu boku yersen sana 100 lira.
    maraba düşünüyor ulen ne kaybederim yiyivereyim diyip yiyor . 100 lirayı cebine koyuyor.
    Sonra devam ediyorlar. yolda bu kez maraba bok görüyor, ulen diyor şu ağaya bir sorayım bakalım o yiyecek mi, dönüp ağaya, ağam şu boku yersen benden de sana tam 100 lira..
    ağa düşünüyor, ''ulen durduk yerde 100 lira kazanıcam yiyivereyim''diyip yiyor alıyor 100 lirayı..
    şehre vardıklarında, ağa diyor ki , '' ulen ben hala ağa , sen maraba, bende aynı 100 lira , sende yok, biz bunca boku niye yedik ? ''----

Azıcık aktif olun, viop denen bir piyasa var, kaldıraçlı çift yönlü işlemler var, türev var. İki gün önce ne hisse taşıyorsan, bugün de onu taşırsan senin anlamın ne ? Benden farkın ne ? Ben demiyorum ki endeks düşerken çık. Ama endeks 3 düşerken 3 düşme bir zahmet. Relatifin olsun bir nebze, farkın olsun piyasa ortalamasından.
    pıfff
    Cok haklisin

ASUS_X007D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by gogoman Yazıyı Oku
    Trust GMA tercihindeki sebep nedir acaba?

VKY-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Mac +2 yanlislik var 4.8 olmasi lazim
    Kurumu ara sor ilerki saatlerde duzelebilirde

3.  Alıntı Originally Posted by MfA Yazıyı Oku
    tcd'den pazartesi tepeden çıkmıştım, t+2sinin bitmesini bekliyorum bugün. bugün de hisse yoğun ve opb'den çıkıldı. ktm kaldı elimde bir tek. çıkılanları nzorda taşıcayağım bir süre. bu bilançolarla, döviz durumuyla büyük risk görüyorum açıkcası. umarım yanılırım daha kötü olmayız. ytd.
    Senin yaptigini p.tesi ben yapamadim
    Degiskenleri dun sattim dususten zararla gitti. Tcd hala duruyor satip satmamakta
    Karar veremedim ya biraz topluycaz yada
    Kulliyen zarara gidicem
    Daha 45 dakkam var

4.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Degiskenleri dun sattim dususten zararla gitti. Tcd hala duruyor satip satmamakta
    Kulliyen zarara gidicem
    Daha 45 dakkam var

Bugun satis verseniz para bayramdan sonra gelecek degil mi ? O sure zarfinda paranin ppf de nemalanma ihtimali yok degil mi ? Satislarda nemalanma olmuyor bildigim kadariyla.

5.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    bende ziraat bankası hesabı var. buradan satış yapmazlar herhalde. doğrudan hedef portföyle mi temasa geçmeliyim üstat ne dersiniz? isimleri pek güven vermedi o başka da getirileri yüksek
    TEFAS'ta işlem görmüyor bu fonlar
    Mecburen sahibinden alacaksınız

6.  Alıntı Originally Posted by Pestilence Yazıyı Oku
    Üstad dediğiniz gibi agresifler zarar yazdı.
    Maalesef kur artışı da kurtaramamış onları.

Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Kulliyen zarara gidicem
    Daha 45 dakkam var

Konudaki üstadların dedikleri bana mantıklı geldi, daha da TCD'ye bulaşmam. değişken tutup %10 vergi vereceğime, hisse yoğun GMR, MAC, MPS taşırım daha iyi. risk aynı risk, en azından %10 cebimde kalır. YTD.

8.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    TCD nin yerine bugün gma, mps ve mac aldım.
    yanlız gma ve mps valör olarak 4 ağustosu verdi.
    Mac yarını verdi.
    Sebebini bilen var mı acaba?
    Teşekkürler...
    mps katılım fonu olduğu için nemalandırma yapmıyor. 4 ağustosa kadar para boşta duracak, hatırlatmak istedim.

Sayfa 983/1001 İlkİlk ... 483883933973981982983984985993 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •