Sayfa 367/992 İlkİlk ... 267317357365366367368369377417467867 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 2,929 - 2,936 arası.

Konu: Viop - XVIII

1. gelen bilançolar berbat...

yarısı zarar...

spot ikinci dip yapmaya yani 82.000 lere tekrar giderse şaşırmam...

2. 04.05.2020 Bakan Albayrak: Yerel parayla ticaret için 1-2 aya adım atacağız.

05.05.2020 Bankaların yurtdışındaki bankalarla yapabileceği Türk Lirası işlemleri sınırlandırıldı..

yorum yok...

3. Bakın uluslar arası piyasalarda abuk subuk fiyatlamalar oluyor.
    Petrol şokunu gördük.
    ero sallanıyor, birlikte çatırdama sesleri var.
    itali egzit, spain egzit cümleleri telaffuz edildiğinde eroyu yerin dibine gömerler.
    Ayın ortasında ikinci petrol dalgası gelebilir.

Yani bizim ekonomimizin sağlam olması yeterli değil.
    Yurdışından gelen tusunami bizi de sürükler.
    Londra swap kanalını açıp, faiz arttırmak, imf ile swap anlaşması yapmak
    ve bunları çok kısa sürede yapmamız lazım.
    He bunlar olursa benim dolar longlar patlar ama merkez patlamaz en azından.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

4. Covid aşısı konusunda tam bir dünya savaşı mevcut AB-ABD-Çin bakalım neler olacak ?

5. Yarin acilisa etkisi ne olur bu kararin

6. bu yazıyı bu topikten not almışım ama kime ait olduğunu hatırlayamadım...

+++adamlar dolar/tl longlayabilmek için swap faiziyle tl borçlanıyor. borç aldıgı tl yi de dolar almak için kullanıyor. sonra aldıgı tl borcu ödemekte zorlanıyor tl bulamadıgı için. hesabında tl mafiş yazıyor. baktıki hesabında garan var 2 milyon, akbnk var 1 milyon vs. gidiyor bunları satıyor bistte ve tl si oluyor hesabında. ama yetmiyor çünkü dolar degeri milyarlarca dolar/tl longlamış. garanla akbnk la olur mu ?. olmuyor. sonunda en başta longladıgı dolar/tl lerini short yaparak kapatıyor. ama bunu öngören mb ve diger kurumlar ondan önce başlıyor shortlamaya. sonunda kur başladıgından da geriye geliyor nerdeyse. allah bilir daha kaç milyon açıgı var jp ve digerlerinin. devamı var mı bilmiyoruz yani bu filmin. borsaya ve tahvillere satış devam edebilir ama birileri de yeter deyip her satışı karşılayıp yukarı sürebilir aniden.

7.  Alıntı Originally Posted by emektar Yazıyı Oku
    bu yazıyı bu topikten not almışım ama kime ait olduğunu hatırlayamadım...

+++adamlar dolar/tl longlayabilmek için swap faiziyle tl borçlanıyor. borç aldıgı tl yi de dolar almak için kullanıyor. sonra aldıgı tl borcu ödemekte zorlanıyor tl bulamadıgı için. hesabında tl mafiş yazıyor. baktıki hesabında garan var 2 milyon, akbnk var 1 milyon vs. gidiyor bunları satıyor bistte ve tl si oluyor hesabında. ama yetmiyor çünkü dolar degeri milyarlarca dolar/tl longlamış. garanla akbnk la olur mu ?. olmuyor. sonunda en başta longladıgı dolar/tl lerini short yaparak kapatıyor. ama bunu öngören mb ve diger kurumlar ondan önce başlıyor shortlamaya. sonunda kur başladıgından da geriye geliyor nerdeyse. allah bilir daha kaç milyon açıgı var jp ve digerlerinin. devamı var mı bilmiyoruz yani bu filmin. borsaya ve tahvillere satış devam edebilir ama birileri de yeter deyip her satışı karşılayıp yukarı sürebilir aniden.
    Kim olduğunu hatırlarsan söyle de red listeme koyayım.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

8. Corona istatistikleri:
    Dünyada günlük yeni vaka 71 bin olmuş. Kabaca 100 bin de 1 kadar, ölüm oranı ise milyonda 0,65.

Zirve görüp sonra bu seviyelerin de altına inmeyen ülkeler bence hala riskli.

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 367/992 İlkİlk ... 267317357365366367368369377417467867 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •