Sayfa 535/550 İlkİlk ... 35435485525533534535536537545 ... SonSon
Arama sonucu : 4399 madde; 4,273 - 4,280 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. uzun vade

ecilc/kchol

ecilc/sahol

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2. Thumbs up

Alıntı Originally Posted by Salih Karakaya Yazıyı Oku
    Sayın Desidero; Tutarsızlıklarımı tekrar açıklayayım. Bazı devrik cümlelerim de olmuş.

1)Ben bu hisseye gireli bir sene oluyor. Arada 20-50 lot almışımdır ancak. Küçük yatırımcının sizin tabirinizle ''üşüşmesi'' bireysel özgürlükleri içinde değil mi? Onlar geldi diye para kazanamadıysanız (ki bence alakası yok) insanlara ''kütük''vs. diyerek aşağılamak mı gerekir? Geldilerse herkes sabır sınavını verir. KY yerine, swap mekanizmasının yok edilerek, döviz operasyonları yaparak, kasıtlı enflasyon oluşturarak,yargı bağımsızlığını yerle bir ederek,gelir dağılımı dengesizliğini tarihte görülmemiş boyutlara taşıyarak oluşturulan güvensiz piyasa ortamını neden olanları da eleştirsenize.
    2)Ahlakla ilgisi konusunda haklısın. Kimsenin ahlakının tartı ölçüsü ben değilim. Kendimin hangi zor şartlara kadar ahlaklı olabileceğim ancak sınandıktan sonra anlaşılabilir. ''Ahlak arayanın burada ne işi var'' mantığınız bu kadar düzeni bozuk bir ülkede geçerlilik taşıyor görünebilir. Ama Bist'te ahlaklı patronlar var. Sadece sayıları az. Bu ahlak arayışımı yok etmez. Çoğunluğun hırsız olduğu bir yerde hırsızlık ahlaksızlık olmaktan kurtulmaz.
    3)Savaşta ölmek ile konunun ne alakası var. Yazılarınızdan ky olarak tanımladığınız geliri düşük kimselere aşağılama duygusu kendini gösteriyor. (kütük, dötünde donu yok,üşüşmek vs.) Yoksullarda kalitesiz insan vardır. Geliri yüksek olanlarda da vardır. Bir kısım toplumsal kesimde yaygın olan ve para edinmek için her şeyi yapmaya hazır olan, paranın güç, itibar, aşağılık kompleksinden kurtulma, kibirli tutum,hoyratlık benzeri tavırlar edinmesini sağlayan niteliği düşük insan sayısı ne yazık ki oldukça yüksek. Ama geliri düşük olan herkes de niteliksiz değil. Gün gelip de ülke savunması söz konusu olduğunda kişinin dötünde don yok niye askere alalım denmiyor. O da herkes kadar, hatta herkesten fazla (şehit cenazelerinin çıktığı evleri incelemeni dilerim) en değerli varlığını ülkesine armağan ediyor.
    4)Kötü üslupla konuşma meselesinde haklısın. Ama dötündeki donla ilgili değil. Kötü üslup kalitesizliktir. Hangi kesimden olursa olsun. Ben ona takılmadım. Zaten buradan başka hiçbir sosyal medyada paylaşım yapmıyorum. Kolay kolay ağzımdan kaba söz de çıkmaz. Ama şu yoksullukla –değersizliği eş tutmayın. Öyle bir şey yazmadım diyeceksiniz. Sizin yazılarınızı okuyunca ben o duyguyu alıyorum. Ama her yazdığımız kişiyi tarif etmez elbette. Belki asla öyle bir bakış açısına sahip değilim diyeceksiniz . Olabilir. Çok değerli bir kişi de olabilirsiniz.
    Sonuç : Bunlara rağmen yanlış mesaj aldımsa ,yazdıklarınızda öyle bir anlam vermek istemedinizse ,tüm söylediklerimi geri alıyorum. Özür diliyorum. Yoksulluk sınırının altında yaşayan ve bu toplumun bütün cefalarını çeken biri olarak alınganlık ve hassasiyet göstermiş olabilirim.
    Sağlıcakla kalın. Sevgiler.Saygılar.
    Salih Bey, burada biz az kişi olarak yazıyoruz, bana başka platformlar da soran, şu an alma dedim halde, inanmayıp alan, sonra da üstüne, patrona vb gece gündüz küfür eden kişiler var
    Herşeyi yazıyla ifade etmek de zor tabii.

Ayrıca yukarıda bir diğer oranından bahsettim bu da zaten sessiz çoğunluğu gösteriyor, net durum, yıllardır aynı terane dönüyor, ben alana engel olamam ama eğer aldın ve düşüyor ve almaya devam ediyor isen özellikle bu kağıtta düşüşü destekliyorsunuz demektir. Bunu idrak edememek meselesi eleştirdiğim bunlardan bir kısmı da başkasi satsın derdinde kendileri de alma peşinde .

Başka , diğer hususlar dahil bir şey söylemek istemem artık.
    Size de bol kazançlar dilerim. Değer yatırımcısı iseniz uzun yıllar tutarsanız umarım istediğiniz sonuçları alırsınız. Selamlar.
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

3.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Hakîm ortakların ( 2 kardeşin) yıllar içinde borsaya ve azınlık pay sahiplerine bakışlarının değiştiğini düşünüyorum. Diğer taraftan yatırımcının âdeta ezildiği dönemlerde bile genel kurullara fiilen katılmış, yüzlerine karşı söylenen eleştirileri dinlemişlerdir. Bugünkü görünümde artık kafayı küçük yatırımcılara takmış gibi değiller. Bir zamanlar var olduğunu iddia ettiğimiz borsadan çıkış planı da artık görünürde çalışmıyor. Kendi hisselerini almayı da durdurdular. Buna karşılık hisseler eski korkunç yıllarına göre bir miktar piyasayı yakaladılar, yatırım holding daha da iyisini yaptı. Ayrıca iktidarla da cebelleşmiyorlar, aksine olanaklardan yararlanmaya çalışıyorlar. Kimseye de burun bükmüyorlar, örneğin çoğumuzun küçümsryeceği Suudilerle işbirliğine gidiyorlar. Aracı kurumlar henüz kapsamlarına almış değiller ama bence en az bir Enka'nın veya yurtdışında faaliyet gösteren bir başka holdingin ilgi gördüğü kadar incelenmeyi, değerlendirmeyi hak ediyor.
    Sayın Noreply, bu şirketin patronlarında benim en takdir ettiğim şey, sadakatle her şeyi kuralına göre yapma tutumu, çok yıllar evvel Bülent bey tam adı ile kayıp ilanlar bölümünde 2 satır tekne kullanma yani kaptanlık ehliyetini kaybedip hükümsüzdür diye ilan verildiğini görmüştüm tesadüfen. Beni herkes tanır falan dememiş kuralına uygun hareket etmiş burası tamam.

İşbirliği ve mevcut durumu kavrayıp ayak uydurma meselelerinde dediğiniz gibi olmalılar zira işadamlığı bunu gerektirir bütün Tüsiad aynı , en iyi örnek İnan Kıraç ile Aydın Doğan.

Ancak kendilerinin yapmadığını varsaysak bile birileri bu kağıdın peşinde işlem yapıyorlar ve tahtaya hakimler. Patronların genel tutumu ise asla kendi mallarını başkalarının eline oyuncak olarak bırakmayacakları yönünde , eğer durum bu ise o zaman kim geriye kalan seçenek , ailenin Z kuşağı çocukları,zira dışarıdan kimse buna cesaret edemez. Bence tabii.

Bu şirket özellikle vitrifiye tarafında ortaya koyduğu kötü mali performans ve bazı gayrimenkul ve şirket hisselerinin değerinin altında ( tabii bu bir söylenti )işlemlerle devri, yüksek pazarlama ve yönetim giderleri vb, hala bu işleri ky için yaptıklarını gösterir delildir , diyenler var. , şirketin güvenilirliğine zarar verir nitelikte , bu durum neden aracı kurumların bu hisse ile ilgilenmediklerini açıklayabilir.

Şimdi gensenta nın borcunun kur farkından etkilenmesi bana yine bir sorun olarak görünür ,
    zira kur riskini hedge etmek diye bir şey var bu şirketin finans yönetiminin bunu bilmemesi akla mantığa aykırıdır.

Bilmiyorum ne dersiniz.

4. Bu şirket özellikle vitrifiye tarafında ortaya koyduğu kötü mali performans ve bazı gayrimenkul ve şirket hisselerinin değerinin altında ( tabii bu bir söylenti )işlemlerle devri, yüksek pazarlama ve yönetim giderleri vb, hala bu işleri ky için yaptıklarını gösterir delildir , diyenler var. , şirketin güvenilirliğine zarar verir nitelikte , bu durum neden aracı kurumların bu hisse ile ilgilenmediklerini açıklayabilir.

Şimdi gensenta nın borcunun kur farkından etkilenmesi bana yine bir sorun olarak görünür ,
    zira kur riskini hedge etmek diye bir şey var bu şirketin finans yönetiminin bunu bilmemesi akla mantığa aykırıdır.

Bilmiyorum ne dersiniz.[/QUOTE]

Sn Desidero, vitrifiye/karo işlerindeki mali performansı takip etmek fikrinden vazgeçtim, bir yere varamıyorum. Baktığım ikincil kriterler var; bu sektöre yatırım yapmaya devam ediyorlar. Çalışan sayısı artıyor ve bildirilen kapasite kullanım oranı istikrarlı olarak %90 a yakın seyrediyor. Tatmin edici olacak yeterlilikte bilgiler değil ama baktığım yerden bu kadarı anlaşılıyor. Gensenta kredisinin ilk 2 yılı geri ödemesiz idi. Sanırım %40 kadar bir ihracatı var. Kur farklarını rahatlıkla yönetirler sanıyorum. Yakın zamanda hakkında soruşturma açılan ( galiba 19 ) ilaç şirketi arasında da yer almadı Gensenta. Her neyse; yönetim zaafları göstermelerini beklemem, ötesi holdingi yönetenlere kalmış!
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

5.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Bu şirket özellikle vitrifiye tarafında ortaya koyduğu kötü mali performans ve bazı gayrimenkul ve şirket hisselerinin değerinin altında ( tabii bu bir söylenti )işlemlerle devri, yüksek pazarlama ve yönetim giderleri vb, hala bu işleri ky için yaptıklarını gösterir delildir , diyenler var. , şirketin güvenilirliğine zarar verir nitelikte , bu durum neden aracı kurumların bu hisse ile ilgilenmediklerini açıklayabilir.

Bilmiyorum ne dersiniz.
    Sn Desidero, vitrifiye/karo işlerindeki mali performansı takip etmek fikrinden vazgeçtim, bir yere varamıyorum. Baktığım ikincil kriterler var; bu sektöre yatırım yapmaya devam ediyorlar. Çalışan sayısı artıyor ve bildirilen kapasite kullanım oranı istikrarlı olarak %90 a yakın seyrediyor. Tatmin edici olacak yeterlilikte bilgiler değil ama baktığım yerden bu kadarı anlaşılıyor. Gensenta kredisinin ilk 2 yılı geri ödemesiz idi. Sanırım %40 kadar bir ihracatı var. Kur farklarını rahatlıkla yönetirler sanıyorum. Yakın zamanda hakkında soruşturma açılan ( galiba 19 ) ilaç şirketi arasında da yer almadı Gensenta. Her neyse; yönetim zaafları göstermelerini beklemem, ötesi holdingi yönetenlere kalmış![/QUOTE]

Ben kötü yönettiklerini düşünmüyorum kötü yansıtıyorlar ayrıca bu nedenle de ispatı na mümkün şeyleri düşünüyorum/uz, bu bile iyi değil, karo işinde pek çok dizayn ödülleri var .

Gensenta nın iki yılı ödemesiz kredi kullandığını unutmuşum. Holding'in yüzde 37 si ne sahip şirket bu sonuçta ama durum ne gösterir yıl sonunda anlayacağız.

Kim vergi borcu olduğunu ve 3. Çeyrekte ödeme istekleri olduğunu bilirdi ki. Bu bir şeffaflık sorunu , bu ülkede her kesim aslında aynı tornadan çıktığı için iş yapış şekli değişmiyor.

Her neyse teşbihte hata olmaz diyerek Karsan mı , Otokar mı olmak isterler veya, Şahin mı, Mercedes mı kendileri bilecek.

İyi Pazarlar..

6. Kartal imar sürecinde tapuları alana kadar holdingin bir açıklama yapmasını beklemem.
    Proje açıklaması ise- bir gelişme olursa- neredeyse kesin bir ifadeyle seçimler sonrasına kalır.

Kısacası takvim aşağı yukarı bellidir, beklenti orada durdukça- tencerenin kısık ateşte pişmeye devam etmesi gibi- hisselere ilgi de sıcak kalacaktır

7. Bu hissede utanmadan sıkılmadan göz göre göre manipulasyonlara devam ediyorlar.Ey spek...senin amacın bu hissede ki tüm yatırımcıları yok etmekmidir!Bu devletin SPK sı nerede.Meydan bu kadar boşmu ki bunları alenen gôz göre göre yapıyorlar.Bu bir nevi bıktırarak zorla yatırımcılardan para gaspetmek gibi bir şey olmalı.

SM-A315F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatırım tavsiyesı değildir.Son karar her zaman için hür iradenizle sizlerin olmalıdır.

8. Bir Eczacıbaşı geleneği: ödüllendirme
    https://www.dha.com.tr/ekonomi/dijit...-buldu-2355333

Sayfa 535/550 İlkİlk ... 35435485525533534535536537545 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •