Sayfa 385/550 İlkİlk ... 285335375383384385386387395435485 ... SonSon
Arama sonucu : 4399 madde; 3,073 - 3,080 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Eğer toplamak istiyorsa 13-15 aralığına çekmesi lazım. Eğer böyle bir hamle gelirse küçük bir miktar için kendisine yardımcı olurum.

Duhul
    Jan 2022
    İkamet
    İstanbul / Beşiktaş
    Gönderi
    20
    10.50 üzerinde tutunsa da rahatlasa..5,60- 6 lira bandından beri peşindeyim..
    çoğunluk biraz küfür ediyor ama 9 ayda x2 yaptı.. bu fiyatları sindirip yerleşip rahatladıktan sonra güzel olacak diye düşünüyorum.

3. Adamların hayali şu. Öyle bıktıracaklar ki, bir gün 1 usd fiyata herkes şapka çıkartacak. Teknik analizciler vay be ralliye bak diyecek. İşte fiyatlama dediğin böyle olur, he lal olsun eczacılara gene yatırımcı dostu bu adamlar denecek. Öyle küçük hesaplar yapıyorlar ki. mal falan alamazlar. 60 sente kimse vermiyor. 80-90 cente 1 usd ye de kimse vermez. Mal almaya niyetleri olsaydı ederine çekerdi malı 2.5 usd den bu piyasada rahat alırdı. Bu adamların taktiği çürütmek. Bıktırmak. Hissenin tahtasını perili köşke çevirmek. Yoksa seçim sonrası İMF anlaşması piyasa düzelmiş endeks 3.5-4 dolar olmuş bunlar bize 2 usd verse kurtarmaz. Muadilleri uçmuştu ve tekrar bir daha uçmuş olacak. Tam bu adamlar için bizden kurtulma zamanı. Bu arada Türkiye'de bile bir dolar bazında enflasyon var. Dolar artık eski dolar değil. Her şeyin fiyatı dolar bazında da çok arttı. Yani alım gücümüz buraya koyduğumuz para pul oldu. Bu saaten sonra kalan KY ölü eşek kıvamındadır ve herkes bilir ki, ölü eşek kurttan korkmaz.

4.  Alıntı Originally Posted by Alban Yazıyı Oku
    10.50 üzerinde tutunsa da rahatlasa..5,60- 6 lira bandından beri peşindeyim..
    çoğunluk biraz küfür ediyor ama 9 ayda x2 yaptı.. bu fiyatları sindirip yerleşip rahatladıktan sonra güzel olacak diye düşünüyorum.
    Yav 9 ay önce bu dediğinizi yapsa bile dolar bazında durum pek değişmemiş olur. Buradaki yatırımcılar ortalaması 1 usd üstüdür. 1.25 usd den alan var. Adam satar mı? Benim gibi eski yatırımcılar zaten toptan zararda, alım gücü korkunç erimiş durumda. Tabi küfür edecek adam, patron Faruk bildiğin iş edinmiş bu tahtayı. Manipüle ediyor. Devlet SPK seyrediyor. Şikayet kar etmiyor. Bir de teşekkür mü edecek insanlar.

5. Is c için 3, Sahol.icin ,70 değişim oranlarını yakalarsam ülkedeki büyük risklere rağmen biraz çeşitlendirmeye giderim..Kısacası benim için borsa fiyatı ancak fiyatı daha da öldürürse alim yeri olarak anlamlı. Değişimi yakalayamazsam hicbir şey yapmam.

6. Aynı fikirdeyim Fiyat değil , O fiyatla mıadil ne alabildiğinizdir önemli olan.

Not: İş bankasına şimdi baktım büyük sermaye artışı olmuş. Siz 14 15 tl hisse fiyatından bahsediyorsunuz. Ben kıpırdamam bile. Bu çok komik bir fiyat olur. Bu fiyatlar aynı kalır ve ilaç 30 tl olursa o zaman değişim yaparım. Yoksa kıpırdamam.

7. Hiç beklemediğimiz bir hamle geldi. Ilaç sektörüne gerçek anlamda bir dönüş yaptı. Bakalım piyasa bu hamleyi anlayabilecek ve yorumlayabilecek mı?

8. 135 milyon dolara satın alınan şirkete Amgen 2012 de tam 700 milyon dolar ödemiş. Bana öyle geliyor ki dört ayaklarının üstüne düştüler (yine)

Sayfa 385/550 İlkİlk ... 285335375383384385386387395435485 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •