Sayfa 123/200 İlkİlk ... 2373113121122123124125133173 ... SonSon
Arama sonucu : 1598 madde; 977 - 984 arası.

Konu: YESIL Yeşil Yatırım Holding

1. Gun ici hangi zaman diliminde alirsan al her turlu zarara sokturmayi becerir

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Perşembe günü ilginç hareketler yaşadık ama cuma günü rayına girdi gibi bakalım p.tesi olağanüstü toplantı da ne olacak. Y.t.d.

3. Bugünkü toplantıdan bir ses çıkmadı kaptırdığı malı nasıl toplayacağını hesapliyordur herhalde.y.t.d.

4. Tahtada yine dümenler dönüyor.

Kamil Engin Yeşil daha önce yyapı daki hisseleri satıp çakmıştı.

İki ay önce balon bir haber ile ve üstelik gazete ve televizyonlarda yayınlanmasını sağlayarak herkesi bu hisselere yönelmesini sağladı.

Bu haberin gazıyla;

İlk önce Ygyo hisselerini borsada satarak şirketteki ortaklık yapısını azaltma derdine düşmüş.

Kamil Engin Yeşil Batık şirketlerinden kurtulmanın derdine düştü. Yoksa paçayı kurtaramayacak.

Daha önce Yyapıdan kurtulmuştu.

Şimdi ise batmış olan Ygyo kurtulmanın derdinde olup bu şirketin 2 milyar lira üzerinde borçları var.

karşılıksız çeklerini ödeyemiyor.

Herkes hayal peşinde olup, patron ise kalan hisseleri satarak hem kendini kurtarmakta hem de cebini doldurma derdindedir.

Düşünün bir kere, sizde böyle bir kule varlığı olsa niye şirketin %99, 99 payını borsada satmak istersiniz.

5. Bilanço zamanida yaklaşmakta wowwo 'dan iyi bir kâr gelirmi yılın son çeyreği hareketli geçti sanırım. Y.T.D

6. Başka WEb sitesinden alıntıları paylaşıyorum.

1-Kamil Engin Yeşil önce Yyapı hisselerini sattı ve ortaklık payını alatmakta. Ve yine o zamanlar 18 kuruşa satılamayacak ygyo hisselerini kule haberi ile birlikte piyasa şartları doğrultusunda 50-60 kuruş aralığında satarak ortaklık payını azaltmakta olduğu ve YYapıda yaptığı gibi ortaklık payı azalmaktadır.

2-Genel kurul sonrası, genel kurulun tescil işlemi olduktan sonra şubat ayı içinde hem yyapı hem de ygyo bedelli sermaye artış kararı alarak piyasadan para toplamayı düşünüyor olabilir. Para toplamanın en kolay KAYNAK şekli borsa olduğu görülüyor. Ev almak için bekleyenlerin Allah yardımcıları olsun.

3-Yeşil Yatırım Holding ile ilgili olarak bedelsiz kararı alması hareket oluşturabilir. Örneğin sermayeyi 150-200 TL çıkartması ve bu heyecan ile bizlere ilave hisse satarak elindeki payları % 15 oranına çekebilir. Böyle olasılık olması halinde 1.450.612 adet daha hisse senetleri satabilir. Ve ortaklık yapısını % 15 çekmeye düşünebilir. Bizlerde bu vesile ile hisselerimizi satar zarardan kurtulmuş oluruz.

4-Yeşil Yatırım Holding bedelsiz sermaye artışı sonrası ve bu bedelsiz artıştan üç ay sonra veya bir ay sonra bedelli sermaye artışına gitmesi halinde bedelsiz artış sonrası yaklaşık 150-200 milyon TL çıkan sermayeyi 300-400 milyon tl çıkarmak isteyerek 200 milyon tl bir nakit girişi sağlayabilir. Böylece şirkete kaynak sağlanmış olabilir.

5-Bu senaryolar ile hem hisse satışından hem de bedelli den para kazanmış olacak ve bizlerde kurtulmuş olacağız gibi görünüyor diye düşünüyorum. Yoksa piyasalar kötüye gitmesi halinde hisseler hızla geri gelebilir. Güzel haberlerin gelmesi çok önem arz ediyor.

6-Ygyo ve Yyapı bedelli sermaye artışı olabilir diye düşünüyorum. Şirketlerin nakit paraya ihtiyaçları olup, projelerini ve vermiş olduğu sözleri yerine getirebilsinler.

7-Kap haberine göre 30 Aralık satışına bakıldığında Kamil Engin Yeşil 92.500 adet hisseyi Piramit Menkul Değerler üzerinden 11,11 TL den sattığı görünüyor.

8-30.12.2019 tarihinde YEŞİL YATIRIM HOLDİNG A.Ş. payları ile ilgili olarak 11,11 TL fiyat aralığından 92.500 adet hisse tarafımca (Kamil Engin Yeşil ) gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte 30.12.2019 tarihi itibariyle %36,49 sınırına düşmüş.

9-26.12.2019 tarihinde YEŞİL YATIRIM HOLDİNG A.Ş. payları ile ilgili olarak 10,95 - 11,79 TL fiyat aralığından 1.000.000 adet hisse tarafımca (Kamil Engin Yeşil ) gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte 26.12.2019 tarihi itibariyle %37,86 sınırına düşmüş.

10-Bizler kule satış haberi ile artık güleriz derken Kamil Engin Yeşil ise 1.095.000 adet hisse senedini yoğun bir şekilde satarak bizleri perişan etti. İnşallah yine bizleri bu sıkıntıdan kurtarmak için bizlere yardımcı olur. Yoksa vay bizlerin haline.

11-Ve yine Kasım ve Aralık ayı içinde önce Piramit menkul değerler üzerinden 6OO.OOO adet hisse satıldı. Piramitin satışları bitmesi sonrasında bu seferde Tacirler Menkul Değerlerde görünen 8OO.OOO adet hisse satıldı. Bu şekilde kule haberi doğrultusunda toplam 2.495.OOO adet hisselerin satışları hızlandı ve bir çok kişiler yükselecek diye aldılar fakat hisse sürekli aşağıya doğru düşmektedir.

12-Yaklaşık iki ay içinde kule satış haberi ile grup hisseleri hızlıca satılmış oldu ve halka açıklık oranları arttı.

13-Örneğin Yeşil Yapıda elinde kalan miktar olarak gösterilen 2.463.112 adet görünüyor. Deniz yatırım takasında görünen ise 2.688.055 adet olup yaklaşık satacağı miktar ise −224.943 adet hisse senedi görünüyor.

14- YGYO kalan miktarada bakıldığında bunlarında satışları olabilir diye düşünüyorum.

Nasıl bir hisseye yatırım yaptım. Ev alanların halini okumadan gelip bu hisseye yatırım yaptık. Kendim ettim, kendim buldum.

7. Yukarıda yazılanları okuyunca bir çok kişiler kule satış haberi ile senet almış olabilir. Allah her kesin yardımcısı olsun.

Piyasalar yeşillendi ama bizimki ila ben kırmızı kalacağım diyor.

Sayfa 123/200 İlkİlk ... 2373113121122123124125133173 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •