Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 12/1014 İlkİlk ... 2101112131422621125121012 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 89 - 96 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by syılmaz Yazıyı Oku
    Yanlış bilgi veriyorsunuz. Sn. İhtiyar hayat sigortası yaptırmaktan bahsetmiş, konut kredisi için hayat sigortası yaptırılırsa ve krediyi çeken kişi vefat ederse, geriye kalan taksitleri sigorta şirketi öder, mirasçılar değil.

Ha çok yaşlı olursanız eğer sigorta şirketleri sigorta yapmıyor ya da çok yüksek primler çıkartıyor o ayrı konu.
    Sayın syılmaz,

Yeni gördüm , yanlışımı düzeltmişsiniz. Teşekkür ederim size.

Bu saatte kuzen avukat ona da sordum. Yalnız şöyle oluyormuş. Krediyi çeken öldüğünde varisler hayat sigortası yapan firmaya başvurması gerekiyormuş. Banka varislerden istiyormuş ödemeleri , varislerin krediyi çeken kişinin hayat sigortası yaptırdığını bilmesi ve sigorta firmasına başvurup kredi ödemesini realize etmesini talep etmeleri gerekiyormuş. Hatta kredinin tamamını ödemek durumunda kalan sigorta firmasından sonra varisler bankadan ,krediyi çeken merhumun yaptığı tüm taksit ödemelerinin de iadesini talep edebiliyormuş.

2. Dönüp ülkelerine hizmet ederlerse ne ala. Yoksa gitmeleri hem onlar hem bu ülke için daha iyi olmuş demektir.

Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Kimi Raikkonen nick li arkadaşımızın yazısı güzel , topik ile de dolaylı yollardan ilişkili.

Onu destekleyen bir veri geçenlerde basında da çıktı.

İstanbul'un en seçkin iki kolejinin , bir'i Robert Koleji , diğeri de sanırım Üsküdar Amerikan Koleji idi , üniversite sınavına bu sene girecek lise son sınıf öğrencilerinin tamamı , %99'u değil %100'ü , yurt dışı üniversitelere başvurmuş.

Ülkemiz adına çok ama çok acı bir haber ..

3. Farklı bir bakış açısı sunalım;

Onbinlerce asgari ücretlinin sırtından kazandığı milyonları yurt dışına kaçırmışlar.
    6 bin ülkesini sevmeyen ve para için ülkesini terkeden kişiden kurtulmuş bu ülke...
    Diye düşünsek aksini kim ispatlayabilir?...

4. onbinlerce asgari ücretliye birdaha iş vermeyecek o ülkesini sevmeyen insanlar diye bahsettikleriniz. Biz de iş yapmaya çalışıyoruz ama bin kere pişmanız iş yapmaktan. 3 yıl önce yeni yatırım yaptık ama doğduğumuza pişman etti ülke bizi. O kadar yatırım yapacağımıza mülk alsaydık ya da döviz alıp yatsaydık şimdi çok mutlu olacaktık.Yani bu ülkeden gidenler son derece haklı olarak gidiyorlar Fırsat bulduğum anda benim yapacağım gibi belki çok üzülerek gidiyorlar. Ama ülkenin hali ortada.Sizin söylediğiniz gibi değil hiçbirşey yani.

5. Milyonları kaçırıp rahat için ülkeyi terkedenlere acıyacağız nerdeyse.
    Algı yönetimi böyle birşey demek ki...

6. Algı yönetimi hiç bir şey üretmeyip rantiye ile geçinen ya da yardımlarla geçinen insanlar da işe yarar. Benim gibi direkt piyasanın içinde olup birebir yaşayan insanlar da işe yaramaz. Çünkü herşeyi biz yaşıyoruz bize işler iyi , para bol herşey yolunda derseniz de yemeyiz.O nedenle yaptığınız yoruma dönüp bir bakın isterseniz
    Son düzenleme : feray007; 28-02-2017 saat: 11:46.

7. Piyasanın içinde alınteriyle çalışarak milyonlar kazanmış ve yinede memnun olmayarak yurt dışına gidip orada yaşamayı düşünen 6 bin kişiye rastladığınızımı söylüyorsunuz?

8. Hayır rastlamadım. O dediğiniz insanların zaten her zaman oralarda yatırımı , gayrimenkulü vardı. Bu gidenler sizin bahsettiğiniz insanlar değil.Bu giden 6.000 insan bence bizim gibiler.Ülkeden umudu kesen çoluğunun çocuğunun geleceği için gidenler.Bence onları anlamaya çalışmak lazım. Şimdiye kadar hep insanlar gidelim buralardan diye geyik yaparlardı. Ama ilk kez o insanlar bunu gerçekleştirmek zorunda kalıyorlar.Belki oralarda mutlu olmayacaklar ama gelecek kaygısı, ülkeye güvensizlik malesef ki o insanları vatanlarından vazgeçmeye zorluyor. Ben size kendimi örnek veriyorum. Hep gidelim geyiği yapanlara çok kızardım. İlk kez acaba gitmek mi doğru diye sorgulamaya başladım.

Sayfa 12/1014 İlkİlk ... 2101112131422621125121012 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •