Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 435/1014 İlkİlk ... 335385425433434435436437445485535935 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 3,473 - 3,480 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    İhtiyacın üzerinde vergi toplanıyorsa %80 civarında gezinen borç çevirme oranı nasıl oldu da %150 ye fırladı? Bir yandan piyasa canlansın iste diğer yandan %150 ile borçlanıp piyasadan para topla. Bütçe açığı giderek artıyor toplanan vergilere rağmen.
    Bunlar yaratilan algilar ve yalanlar.

Bu cumleniz celiskiyi zaten gosteriyor.

Bu kadar ilkesizlik ve ahlaksizligi bir arada tutmak icin para lazim.

Ortulu odenek bile kanunun gosterdigi sahistan alindi.

Sayistay calismiyor.

Bu durumda Gelir Vergisi toplama guclugu filan anlatiliyor, asil vergi dolayli vergilerle toplaniyor.

Gelir ve kurumlar vergisi mukellefi toplasan 1 milyonu bulmaz.

Bir de sadece akaryakit uzerinden alinan vergiyi dusun, bir de bayramlarda yollara dokulen milyonlarca yurttasi.

2. Araba alan, OTV oduyor, MTV oduyor, benzin alirken belki %60 oraninda vergi oduyor.

Tamirciye gidiyor, iscilik ve parca uzerinden vergi oduyor, tamirci gelir vergisi oduyor, benzinlik gelir vergisi oduyor.

Bu vergi oruntusuyle kimse arac kullanmamasi lazim ama millet arac aliyor, bayramlarda da memleketine filan gidiyor.

Ben artik bunlarin anlattigina, tefeye tufeye TUIK'e inanmiyorum, sadece gorebildiklerim bunlar.

3.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Bunlar yaratilan algilar ve yalanlar.

Bu cumleniz celiskiyi zaten gosteriyor.

Bu kadar ilkesizlik ve ahlaksizligi bir arada tutmak icin para lazim.

Ortulu odenek bile kanunun gosterdigi sahistan alindi.

Sayistay calismiyor.

Bu durumda Gelir Vergisi toplama guclugu filan anlatiliyor, asil vergi dolayli vergilerle toplaniyor.

Gelir ve kurumlar vergisi mukellefi toplasan 1 milyonu bulmaz.

Bir de sadece akaryakit uzerinden alinan vergiyi dusun, bir de bayramlarda yollara dokulen milyonlarca yurttasi.
    Yazdıklarımda yalan diye kastettiğiniz nedir anlayamadım?

4.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    Yazdıklarımda yalan diye kastettiğiniz nedir anlayamadım?
    Bunlarin aciklamalarini kastettim.

Hem % 150 ile para cevirmeye calis, hem de piyasa canlansin diye esnafa para ver, konusunu.

Piyasa canlasin isteyen, sadece yandas esnafa para vermez, isciye, memura, emekliye verir.

Esnafa verilen paranin cogu, bunlarin kredi borclarina odendi, bankalarda toplandi, piyasaya cikan bir sey yok.

Eger piyasa hareketlenseydi mutlaka farkederdik.

Esanfin kazanmasi icin, ticaret olmasi lazim, musteri yok ki ticaret olsun, adamin kredi borcunu kapatmak neyi duzeltecek, adam yeniden borclanip, daha kotu batacak, muhim olan carpan hizlandiran faktorleri harekete gecirecek olan alis veristir.

Hayvancilik yapan vatandaslar, yem fiyatlarini dusurun diye yalvariyorlar neredeyse, bunun altindan bile, yem uretim girdilerinin ithalatindan alinan gumruk vergileri cikti.

Ozetle, bizlere alatilanlar yalan.

5. http://odatv.com/bu-durum-ulke-bagimsizligina-vurulan-en-buyuk-darbe-2908171200.html

http://odatv.com/bu-durum-ulke-bagim...908171200.html

6.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Bunlarin aciklamalarini kastettim.

Hem % 150 ile para cevirmeye calis, hem de piyasa canlansin diye esnafa para ver, konusunu.

Piyasa canlasin isteyen, sadece yandas esnafa para vermez, isciye, memura, emekliye verir.

Esnafa verilen paranin cogu, bunlarin kredi borclarina odendi, bankalarda toplandi, piyasaya cikan bir sey yok.

Eger piyasa hareketlenseydi mutlaka farkederdik.

Esanfin kazanmasi icin, ticaret olmasi lazim, musteri yok ki ticaret olsun, adamin kredi borcunu kapatmak neyi duzeltecek, adam yeniden borclanip, daha kotu batacak, muhim olan carpan hizlandiran faktorleri harekete gecirecek olan alis veristir.

Hayvancilik yapan vatandaslar, yem fiyatlarini dusurun diye yalvariyorlar neredeyse, bunun altindan bile, yem uretim girdilerinin ithalatindan alinan gumruk vergileri cikti.

Ozetle, bizlere alatilanlar yalan.
    2019 seçimleri (ya da erkene alınırsa tarihi her ne olursa) atlatılana kadar denemedikleri cambazlık kalmayacak sanırım ama seçim sonrası tufana dönüşebilir.

8.  Alıntı Originally Posted by mustiktu Yazıyı Oku
    Birileri daima medyayı kullanır 2010 yılında altın 110 TL iken hiç unutmam her yerde altin 200 lere gidiyor haberi vardı sonrasi. 5 yıl düşüş sonra ralli bildiklerimizden değil yaptiklarimizdan kazanabiliriz.vadelileri göreyim yüzde 30 da ve yukarısında sonra yine ev alayım o zaman bakarım gidişata belki daha da ucuza alırım belki yaniliirim ama benim düşüncem olur başkasının değil

GM 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    benim merak ettiğim şey fiyat artışının İstanbul'u yakalayıp yakalamayacağı değil gerçekten İzmir'e İstanbul'dan talep var mı? bunu ölçebilmek için haberi yorumsuz verdim ama bu konuda bir yorum gelmedi.

Sayfa 435/1014 İlkİlk ... 335385425433434435436437445485535935 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •