Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 868/1014 İlkİlk ... 368768818858866867868869870878918968 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 6,937 - 6,944 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by TeTRa Yazıyı Oku
    Ben de bugün araba ve emlak işinde ilk defa duyduğum bir hırsızlık-dolandırıcılık yöntemi duydum, onu diyivereyim:

Misal evini-arabanı satılığa çıkarıyorsun, hoop bir alıcı irtibata geçiyor seninle, malı beğeniyor, fiyatta anlaşıyorsunuz v.s.
    Noterde-tapuda randevu alıp, buluşmak için sözleşiyorsunuz
    diyor ki:
    -Benim işim çıktı veya hastayım v.s. gelemiyorum notere kuzenim gelsin arabayı ona sat. (ev ise tapu randevusunu kuzenim adına alın). Parayı da ödeyecek sorun yok. IBAN numaranı yolla, paranı göndereyim diyor.

Parayı eksiksiz gönderiyor. Sen de malını kuzene devrediyorsun. Nasıl olsa paranı da aldın. 2-3 gün sonra kapına polis savcılık evraklarıyla dolandırıcılık suçlamasıyla geliyormuş. Parayı sana gönderen seni dolandırıcı diye şikayet edip parasını geri istiyormuş savcılık kanalıyla.
    -Bu adam benden para aldı evi-arabayı başkasına sattı, beni dolandırdı diye. Malı devrettiğin adamı ara ki bulasın.
    Hem paradan hem de malından olanlar varmış diye duydum, ne kadar doğrudur bilmem.
    Bu gibi durumlar için parayı gönderen malı almıyorsa, onun adına vekalet çıkaran biri olmalıymış malı alan.
    Ben yeni duydum,Ankara da görev yaparken arkadaşın 2 yaşında opel astra arabasını,güven kazanıp,noter onayı sırasında para ödemeden alıp kaçmışlar,vekaletle yaklaşık 2 günde 5 kişiye satıp arabayı iç etmişlerdi.Allah ********e düşürmesin kimseyi...

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    Rayiç belirlendiğinde mülk sahipleri itirazda bulunamaz muhtar aracılığıyla itiraz olur ama muhtar da belediye ile arasını papaz etmek istemeyeceği için poposunu kaldırıp itiraz etmez olan vatandaşa olur.Bunu da bilmiyorsun ha eğitim şart
    egitim ile ogretimi karistiriyorsunuz

bir olaydan haberdar olmamak sizi egitimsiz yapmaz

Ahmetg Guest
    Halkbanka verilen ceza 37 milyar dolar olabilir ve hatta daha fazla

https://ahvalnews.com/tr/halkbank/ha...dan-acilabilir

4.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    egitim ile ogretimi karistiriyorsunuz

bir olaydan haberdar olmamak sizi egitimsiz yapmaz
    senin lafını sana satıyorum ama onu da anlamadın !

5. SİT alanını satışa çıkaran bile var: Kanal'a düşmeyin! Dolandırıcılar iş başında...
    http://www.patronlardunyasi.com/habe...asinda-/200647

6. Tapu, çek ve senet gibi ödeme aracına dönüştü - Ekonomiden güncel haberler
    http://www.sozcu.com.tr/2018/ekonomi...nustu-2180464/

7. Türkiye genelinde satılan konut sayısı 2017'de 2016'ya göre yüzde 5,1 arttı ve 1 milyon 409 bin 314'e ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırdı.

Karar

Konutta satışlar tüm zamanların rekorunu kırıyor forum ahalisi de yaprak kıpırdamıyor diyor..

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada yazılanlar hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalı.Yazılarım kişisel görüşlerimden ibaret olup size uygun olmayabilir.

Sayın brsci o satışlarda 2. eller var, konut satıp parasıyla konut alanlar var, senetli satışlar var,barter var,inşaat bitip mal sahibine teslim edilen konutlar var ,fiyatlarda artış olmamasına rağmen ve yeni arzın tavanda olmasına rağmen satışlarda geçen yıla oranla düşüş var.Bu beton sevdası memleketi batıracak.Hala bu ne aymazlık ne akılsızlık, kanal istanbulu yapacağız etrafını ev dolduracağız herkesi borçlandırıp ordan ev sahibi yapacağız ve buna ekonomi canlı diyeceğiz.Bu kadar mı akılsızız.Sanayiye yatırım yok,tarımı zaten bilinçli olarak hükümet batırmak istiyor gibi davranıyor.Borçlar tavanda.Kendi bakanımız KGF yi vermek zorundaydık yoksa onbinlerce işsiz olacaktı binlerce firma batacaktı dedi.Hala milleti oturduğu yerden zengin edelim hevesindeyiz.Yeter artık millet aç ,beton mu yiyecek insanlar, herkes borçlu, bari çocuklarımızı daha fazla borçlandırmayalım.Benim korkum kanal istanbula geçiş garantisi verilmesi ciddi ciddi bundan endişeliyim.

Sayfa 868/1014 İlkİlk ... 368768818858866867868869870878918968 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •