Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 876/1014 İlkİlk ... 376776826866874875876877878886926976 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 7,001 - 7,008 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Hesap çok mantıklı hemen alın kaçırmayın bu fırsatı)))))))Şaka şaka ev fiyatları artmıyor azalıyor emlak yatırımı bu ara yapılmaz
    Dedigim evler icin fiyat dususu kesinlikle beklemiyorum. Yerinde sayiyor dogru ama zaten alma sebebim bu. 3 4 senede faiz getirisinden daha fazlasini bekliulrum kira haric. Piyasa hareketlenirse zaten bu fiyattan alamam.

2.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Sayın Üye,ihtiyaç için oturma amaçlı konut alımı evet..ama bence de bu şartlarda yatırım amaçlı ev alınmaz diyorum,eğer bu miktarı bankaya faize yatırırsanız 5 sene sonunda faiz sabit kalırsa 315 bin civarı bir birikiminiz olur,ev de ise daha çok değişken mevcut,evet her şey yolunda giderse 5 sene sonunda ev faizle kafa kafaya gelir,hatta belki biraz daha kazançlı olabilir,amma velakin;-nakite sıkıştınız,evi paraya çevirmek için ederinin %10-20 arası daha düşüğüne vermeniz gerekir,zamanından önce ev kredisi geri ödemesi yaparsanız %2 yaptırımı var,ayrıca kiracı ,banka faizi gibi garanti ,stabil bir yapı değil,örneğin kendim oturmak için aldığım evi,emekliliğime 2 yıl kala boş kalmasın diye kiraya vermiştim,sonuç:2014 rakamlarıyla,1400 tl aidat ve 2 kira kaybı,kiracınız çok düzgün olsa bile nihayetinde insandır,evlenmeye karar verir,işi bozulur vs..eğer önceki sayfaları okuduysanız özellikle İstanbul da konut fiyatlarının tl olarak dahi düşüşte olduğunu görürsünüz,Hakem nickli arkadaşımız açık yüreklilikle konum olarak iyi durumdaki evini satışa çıkardığını,istenen fiyattan indirim yapmasına rağmen,2-3 aydır arayan soran olmadığını anlattı,bakmayın siz malum sitede fiyatların havada uçuştuğuna,buradada bazı kişiler akıl verdi fiyatı yükselt alıcı gelirse indirirsin diye,2010-2015 arası gözü kapalı kitle kalmadı artık,herkes en iyi evi en uygun fiyatla almak istiyor,kendimce anlatmaya çalıştım,yinede karar sizin,hayırlısı olsun...
    Tesekkurler oncelikle. Akliminkaristiran fazilerin yujsekligi suan zaten cok iyi net getiri evet. Ama daha sonra almaknistediginizde isnisten gecmis olabilir coktan. Bir donum noktasi olacak elbet suan ulkede bir coknsey kotu gidiyor ama bu enflasyon ile herseyin fiyati artarken evlerinde artacak elbet. 2 senedirnyerinde sayiyor. Kiraci olayi evet sikintilar olabilir. Fikir tabiki bu suan .

3. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by Mr.CO Yazıyı Oku
    Tesekkurler oncelikle. Akliminkaristiran fazilerin yujsekligi suan zaten cok iyi net getiri evet. Ama daha sonra almaknistediginizde isnisten gecmis olabilir coktan. Bir donum noktasi olacak elbet suan ulkede bir coknsey kotu gidiyor ama bu enflasyon ile herseyin fiyati artarken evlerinde artacak elbet. 2 senedirnyerinde sayiyor. Kiraci olayi evet sikintilar olabilir. Fikir tabiki bu suan .
    Ev alım işini foruma göre karar verecek olursanız özellikle şu an bu yazdığımız konuda %90 almamanızı önerecektir..
    Ben elime geçen parayı mümkün olunca mantıklı yatırımlara bölerim.. Misal hisse senedimde var( uzun vadedende uzun ) , altında gar dolar da mevduatta..
    Ev alım işi matematik işi.. Şu an 300 kiraya karşılık gelen yer bile alanlar biliyorum.. Benim limitim 180 kira.. 180 kiralık yer bulursam bir süre düşünürüm. 150-160 kiralık yeri ise düşünmeden alırım..
    Konut fiyatları hakkında sadece şu kadarını söyleyeceğim.. İlerisi için size belki ufak bir ışık verir... Şu an yeni bitmiş bir inşaat müteahhiti o inşaatı bugün başlasa en az %50 maliyet farkı çıkıyor.. Bu yüzden istanbulda özellikle elde ki stok bitince veya azalınca eskisi gibi %10-15 zam gelmeyecek fiyatlara.. Gelecek zamlar %50-60 ları geçecek ve bu çok kısa bir sürede olacak..
    Ben üreticiyim.. Etrafımda ki herkeste üretici ve patron.. Şimdi bu forumun büyük bölümü maaşlı kesim, ve etraflarında ki de doğal olarak maaşlı çalışan kişiler.. Herkesin ekonomik görüşü ve çevresi bu yüzden farklı..
    2016 nın tamamında yaptığım ciroyu 2017 de 7 ayda yapmışım.. Şu an 2018 ocak 21 ve 21 günde yaptığım ciro 2017 nin % 20 sine eşit.. Yani maaşlı kesimin alım gücü çok düşüyorken üretici aksine 1 ev alacakken 2 alacak..

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Size üretici ve ticaret yapan birisiniz demek ki.

Bir soru sormak istiyorum .

Kar marjınız aynı kalmak kaydı ile cironuz ile birlikte karınız 3 katına çıkacağını söylüyorsunuz buraya kadar tamam .

Peki çalışanlarınıza bunun karşılığı ne kadar zam yaptınız bu sene onu da söyleyin de bilelim .

Ev fiyatları %50-60 artacaksa kiralarda o oranda artacak mı şayet artacaksa

Kiraci 3500 -4000 kirayı ödemesi kaç para kazanması gerekiyor .

Çoğunluk işçi çalışan olduğunu da hesap edersek .

4000 kira verenin ne kadar geliri olması lazım olacak .

Ben cevap vereyim 10 bin tl o civarda maaş alan yüzde kaçlık bir kesim acaba tr de

1 ev yerine 2 ev alacak ama istediği kirayı alabilecek mi acaba

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Ev alım işini foruma göre karar verecek olursanız özellikle şu an bu yazdığımız konuda %90 almamanızı önerecektir..
    Ben elime geçen parayı mümkün olunca mantıklı yatırımlara bölerim.. Misal hisse senedimde var( uzun vadedende uzun ) , altında gar dolar da mevduatta..
    Ev alım işi matematik işi.. Şu an 300 kiraya karşılık gelen yer bile alanlar biliyorum.. Benim limitim 180 kira.. 180 kiralık yer bulursam bir süre düşünürüm. 150-160 kiralık yeri ise düşünmeden alırım..
    Konut fiyatları hakkında sadece şu kadarını söyleyeceğim.. İlerisi için size belki ufak bir ışık verir... Şu an yeni bitmiş bir inşaat müteahhiti o inşaatı bugün başlasa en az %50 maliyet farkı çıkıyor.. Bu yüzden istanbulda özellikle elde ki stok bitince veya azalınca eskisi gibi %10-15 zam gelmeyecek fiyatlara.. Gelecek zamlar %50-60 ları geçecek ve bu çok kısa bir sürede olacak..
    Ben üreticiyim.. Etrafımda ki herkeste üretici ve patron.. Şimdi bu forumun büyük bölümü maaşlı kesim, ve etraflarında ki de doğal olarak maaşlı çalışan kişiler.. Herkesin ekonomik görüşü ve çevresi bu yüzden farklı..
    2016 nın tamamında yaptığım ciroyu 2017 de 7 ayda yapmışım.. Şu an 2018 ocak 21 ve 21 günde yaptığım ciro 2017 nin % 20 sine eşit.. Yani maaşlı kesimin alım gücü çok düşüyorken üretici aksine 1 ev alacakken 2 alacak..

Benim anladığım yazar nazikçe demiş ki biz zam yaptıkça siz alıyorsunuz. Siz aldıkça biz zam yapıyoruz.
    Bu anlamda KGF gereksizmiş. Herşey güllük gülistanlık.

O egeli ben değilim

6.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Benim anladığım yazar nazikçe demiş ki biz zam yaptıkça siz alıyorsunuz. Siz aldıkça biz zam yapıyoruz.
    Bu anlamda KGF gereksizmiş. Herşey güllük gülistanlık.

Aynen katılıyorum Sayın Egeli. Yıllardır bu ülkede birçok vatandaş borçlandırılarak servet transferi yapılıyor. Borçlananlar batana kadar bu tip insanlar kendine akan suyu içmeye devam edecek. Rantın sonunda fakir daha fakir zengin daha zengin olacak. Tek çare servet aktarılan kesimin gözünün doyması. Onlar açlık çektikçe borçlu daha çok borçlanacak. Ortam buna çok müsait. Negatif faiz politikası bu açlar için sürdürülüyor.

LG-K535 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Ücretlilerden kesilen gelir vergisi tevkifat tutarı 2017 yılında yaklaşık 67,1 milyar TL iken bu ücretlilerin yanlarında çalıştıkları patronların ödediği kurumlar vergisi tutarı 52,9 milyar lirada kalmıştır.
    http://www.paraanaliz.com/2018/yazar...-odemis-20056/

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

8.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku

Sayın Üye bu anlatım da bir mantık hatası var gibi geldi bana,bu üretici,patron,tüccar esnaf dediğiniz kesim zaten alacağını aldı,hükümet dahil herkes faizler düşsün de eskisi gibi maaşlı (o da bir üstteki üyeye katılıyorum,artık orta ve düşük maaşlı insanlar kaldı ev almayan,onlarında bu fiyattan ev alması yada 3-4 bin lira+aidat verip bu evlerde oturması imkansız)sabit gelirli insanlar ev alsın ve bu stok tükensin derdinde,ama açmaz burada başlıyor evine toplam aylık 5-6 bin tl geçen biri 100 bin tl birikmiş parasıyla nasıl 500-600 bin liralık evleri alsın?yabancı alır diyorsanız,rakamlar ortada birkaç arap ve rus dışında pek konut alan yok,anladığım kadarıyla sizin müşteri kitleniz farklı,ama inanın İstanbul da eğer bin tane mütaahhit varsa bunların 950 tanesinin hedef kitlesi sabit gelirliler;maaşına 2017 yılı boyunca toplam %7,5 zam yapılmış aklı başında biri 300 bin tl borcun altına girip ev falan almaz,bence hükümette bu konut stoğu bittikten sonra inşaat sektörünü yapısal alanlara ve yurt dışına yönlendirecek...

Sayfa 876/1014 İlkİlk ... 376776826866874875876877878886926976 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •