Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 932/1014 İlkİlk ... 432832882922930931932933934942982 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 7,449 - 7,456 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Betoncu trollerin %80 i iflas edecek. Kaçamazlar, doğal seleksiyon!

2. TOKI köylülere doğalgazlı kombili evler yapıyor. Köylü de doğal olarak artık üreten değil tüketen oluyor. Eskiden bahçesinde koyun keçi besleyip sütünü sağan yoğurt yapan, tavuk besleyip yumurta üreten köylü Süper Marketten hazır paket yoğurt süt yumurta satın alır oldu!

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Ben para ile kendim istediğim kitabı satın alabiliyorum.

Kütüphane Zengin ve Fakir arasındaki bilgiye erişim açısından fırsat eşitliği yaratmanın tek yoludur.

İstersen 24 saat çalışan kütüphane yapma! futbol stadı yap, AVM yap, TOKI doğu blokundaki eski apartmanlar gibi dikey evler yapsın.

Ne gerek var canım 24 saat açık kütüphaneye.

Zaten herkes herşeyi biliyor Türkiye de. Okumaya gerek yok.

Köylere büyük AVM yapalım da köylülerimiz de Starbucks tan kahve içsinler, Mc Donalds tan hamburger yesinler. Modernleşelim biraz.

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Dehşet artırılan emlak vergilerinide ekleyelim.

Asansör işi ise vatandaşı güzelce soyma işinden başka bir şey değil.

Beldiyeye harç 504TL. Zaten emlak vergisi veriyorum fahiş, bu harç nedir arkadaş?

Eksiklikleri tespit eden firmayada 300TL ödeniyor. Buda güzelce vatandaşı soyduktan sonra soğana çevirme işlemi.

Devlet olarak vatandaşının güvenliğini sağlamak zorundasın bedava yapacaksın bu işi çünkü ben sana aldığım ekmeğimden dahi vergi ödüyorum.

Ha birde işgüvenliği ıvırı zıvırı çıktı, 1 kapıcısı olan yerlerde dahi hekim mekim birşeyler geçirecekler. Bir kaç seneye yürürlüğe girecek.

50m2 İşyeri büro kirası 370TL aidat 200TL

En güzeli müstakil villan olacak home office ve ev olarak kullanacaksın. Ne kapıcı ne asansör ne aidat, alt yan sağ komşu gürültüsü yok.
    Asansörün denetlenmesinden neden rahatsızlık duydunuz anlamadım. Kaldı ki bağımsız bir kurumun denetleme yapmasının daha iyi olduğunu düşünüyorum. Siz umursamıyor olabilirsiniz ama ben her gittiğim binadan o etiketlere bakarım asansör güvenli değilse kullanmamayı tercih ederim.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Hafta sonu İzmir Karaburun tarafını gezdim.Şehre 140 km. yolun 90km. kısmı bol virajlı,birkaç tane 30-50 hanelik köyler var.Köylü kahvede oturmaktan sohbet edecek konuları bitmiş halde.Bahçelerini dönümü 200 bine satmışlar.Kim niye oralarda arsa alır fikrim yok,oralara kadar yol hastane vs gitmesi çok çok uzun vade.Gerçekten üretim yapanlar zaten devletten arazi kiralayıp güzel bahçeler yapmışlar.
    Acaba Atatürk bugünü görse köylü milletin efendisi der miydi? Lafa gelince bu toprakları kanla aldık ama dolarla kime sattığımız belli değil.Elbette tarım üretimi zor ve riskli ama yapan,çalışan yapıyor.O arazileri alanlardan,çalışıp para kazanıp,çocuklarının geleceği için yatırım diye düşünen var mıdır bilmiyorum.Yoksa kara para aklama veya parayı koyacak yer bulamamaktan mıdır? Öyle ya da böyle faturasını hepimiz suni ve pahalı gıdalar tüketerek ödüyoruz.
    İzmirin en tatlı güzergahlarından biridir. Arabayla bir taraftan girersiniz diğer taraftan çeşmeden çıkarsınız virajlı yollarda araba sürmek manzarayı izlemek mükemmeldir. Hatta biz gezdiğimiz dönemde mandalina toplanıyordu. Toplayan arkadaştan bir mandalina istemiştik bize neredeyse bir kilo hediye etmişti. Karaburunda bir cafede denize karşı muhteşem bir kahvatı yapmıştık mevsimlerden kıştı sakin ve sessizdi.
    Şimdi yol yapılıyor sanırsam buda yazlık müteahhitleri için iyi bir fırsat arazi kapatmışlardır.

O egeli ben değilim

Milli Gurur: Mars'a Yollanan Tesla Marka Aracın ÖTV'sinin Türkiye'de Üretildiği Açıklandı...

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=336413

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

6.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    beton işi mayıs 2013 ten itibaren bitti,birileri kabullenmesede bu böyle.bana anadoludaki lokal kaptıkaçtı balonlarını kimse örnek göstermesin. yok izmirde şöyleymiş yok bursa,konya böyle saçmasapan yorumlar. işini bilen betoncular 2013 ten itibaren malı boşaltıp dövize döndüler.
    İşini bilen betoncu var mıymış? Ben hepsini beton kafalı sanıyordum.

7.  Alıntı Originally Posted by hisar06 Yazıyı Oku
    Dün Belediye ve TMMO' dan ( makine mühendisleri ) apartmana gelerek asansörleri kontrol etmişler. Kırmızı etiketi yapıştırmışlar ve eksikler listesini kapıcıya imza karşılığı vermişler. 30 gün içinde eksikler giderilerek ve belediyeye asansörler tescil ettirilerek kullanılmaya devam edilecekmiş. Yoksa mühürlenecekmiş. Yönetici sorumluymuş. Her yıl bir kez de Belediye ye 504 tl. harç yatacakmış.
    Bu hükümet beyaz yakalılara iş bulamadıkça yaratıcı fikirler çıkarıyor. Makine mühendisleri işsiz kaldı ama halen fakültelerden binlerce mezun veriyor. Millete '' Ya gönlü bol insanlarım, zaten kapıcı, güvenlikçi, bahçıvan vb. besliyorsunuz birde makine mühendisi besleniz ne olacak. '' diyorlar. Ya da ''Asansörlü, bahçeli, havuzlu binada oturmak sizin neyinize, maliyeti iyice artıralım ki, herkes oturamasın buralarda, haddinizi bilin '' mi demek istediler ?
    Şahsen, artık bu tip rantiye yerlerinden uzak duracağım. Alnımın teriyle kazandığım parayı, günde bir kez çöp alan, haftada bir kez de ortak alanı temizleyen kapıcıya, kendine hayrı olmayan güvenlikçiye para aktarmak zoruma gidiyor. Bir de havalarından geçilmiyor. Sanırsın onlar mal sahibi, biz çalışanız. Apartman sığınağına mal sahipleri ayak basamazken , kapıcı mesai saatinde sığınakta depoladığı damacana suyu yine apartmandakilere satıyor. Kimse bir şey demiyor. Benim gibi 3 kişi itiraz edince çalışan düşmanı, emekçi düşmanı oluyoruz. Oysa herkes işini hakkıyla yapmalı.
    apartman görevlilerinde bu sıkıntıyı bende yaşıyorum barınma bedava ! elektirik su bedava ! sigortaları kıdem tazminatları için ayrılan para tıkır tıkır yatıyor ! ayrıca kocaman sitedeki tüm plastik ve kağıtları toplayarak ekstra gelir elde ediyorlar !! hadi bunlarda gözümüz yok diyelim ! ama bir iş yaptırmak istediğimizde tavırları olsun git yöneticiye söyle tarzındaki hareketler gerçekten insanı çileden çıkartıyor

8.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    İzmirin en tatlı güzergahlarından biridir. Arabayla bir taraftan girersiniz diğer taraftan çeşmeden çıkarsınız virajlı yollarda araba sürmek manzarayı izlemek mükemmeldir. Hatta biz gezdiğimiz dönemde mandalina toplanıyordu. Toplayan arkadaştan bir mandalina istemiştik bize neredeyse bir kilo hediye etmişti. Karaburunda bir cafede denize karşı muhteşem bir kahvatı yapmıştık mevsimlerden kıştı sakin ve sessizdi.
    Şimdi yol yapılıyor sanırsam buda yazlık müteahhitleri için iyi bir fırsat arazi kapatmışlardır.

Doğusunda yol yapıldı ve yapılıyor benim bahsettiğim batı kıyılarıydı.Zaten bahsettiğiniz taraflarda fiyatlarda sanki Çeşme Bodrum baz alınmış.Düşük fiyatlı olanlar zaten gecekondudan bozma makyajlı yerler.Köylüsünden çalışanına herkes emlakçı zaten.Mesela Esenler'den Niaşntaşı'na gidebiliyorsun diye Esenlerde 1 milyon dolara ev satmak gibi giişimci bir politikaları var

Sayfa 932/1014 İlkİlk ... 432832882922930931932933934942982 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •