Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 944/1014 İlkİlk ... 444844894934942943944945946954994 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 7,545 - 7,552 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Kendi çevremden 40-50 ilanı favoriye almıştım ama bir tane fiyatı düşüren kimse yok .

Demek ki herkes tok satıcı

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    piyasa harbiden berbat diyecem.. şimdi birileri çıkar eee o kadar ev nasıl satılıyor diyecek hiç gerek yok

isterde dünyanın en büyük krizi olsun ev yine herzaman satılır kardeşim.
    eski kar marjını mumla arasın hatta zarara verirsin ama satarsın satmak zorundasın çünkü.. almak zorunda olan olduğu gibi.
    Ben mecburen almak durumunda kaldım. Emlakçı bir bürosu için 2 aydır bir satış zor yaptım diyordu. Aldığım ev 2014 de 130 bine alınmış. Ben 150 bine aldım. Çok düşerse fiyatlar bu sefer katta alırım. Ama biraz borlu olarak.

3.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Ben mecburen almak durumunda kaldım. Emlakçı bir bürosu için 2 aydır bir satış zor yaptım diyordu. Aldığım ev 2014 de 130 bine alınmış. Ben 150 bine aldım. Çok düşerse fiyatlar bu sefer katta alırım. Ama biraz borlu olarak.
    orası neresi bilmiyorum ama o fiyata ev nerede acaba? istanbulda olmadığına eminim. ankarada olabilir biraz sapa yerlerde.geçen sene keçiören bağlum civarında o fiyata ev vardı hemde sıfır epey genişti.aslında evlerin ederi o kadar zaten. istanbulda arsa rantı ve mütait açgözlülüğü şişirdi,şimdi ellerinde patlıyor.

Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    hocam kimsenin seni keklediği yok, arsaya verilmiş bir para yok, yatırımcı zaten arsanın sahibi olan kişi.. inşaat yapmış, 360 bin m2 inşaat alanı varmış, ortadaki bütün yatırım bu inşaata harcanan para.. bu para en iyi ihtimalle 2.500 TL/m2 olarak hesaplanabilir fazla fazlasıyla.. yani aslında yatırımın ana parası en fazla 1 milyar TL olabilir.. muhtemelen kalan 600 milyon şu ana kadar işlemiş faizi ve kur farkı ..

bu batağa karşılık teminat olarak alınmış olarak elde ne var ?? 70.000 m2 arsanın değeri, onun üstüne yapılmış inşaatın değeri.. burdaki batak taş çatlasa 100- 150 milyon dolar kadar olabilir, daha fazla olması matematik olarak mümkün değil.. mühim olan nokta; iflas masasında önceliğin kimde olacağı, yani ziraat bank bu 285 mn euro'nun tamamını zarar olarak yazmayacağı kesin
    Avm iş yapmadığı için batmış. Batak hesabınızdan fazla çıkabilir.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

5.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    orası neresi bilmiyorum ama o fiyata ev nerede acaba? istanbulda olmadığına eminim. ankarada olabilir biraz sapa yerlerde.geçen sene keçiören bağlum civarında o fiyata ev vardı hemde sıfır epey genişti.aslında evlerin ederi o kadar zaten. istanbulda arsa rantı ve mütait açgözlülüğü şişirdi,şimdi ellerinde patlıyor.
    Ankara Abidinpaşa Kartaltepede katta 200.000 lira. Istanbuldan köyümden tarlalarını satıp ev alanları biliyorum. Dört beş yıl önce.

6. Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

7.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Bagcilar Batisehirden arkadas ev aldi 1+1 istenen para 650 bin TL bu 2017 Mayis ayinda

Arkadas 500 bin veririm demis sirket sanirim Ege Yapi bir gun sonra donmus kabul demisler arkadas pisman olmus

Keske 450K teklif etseydim dedi ama almis

Simdi aradan bir sene gecmek uzere fiyatlar ayni

Aidat 290 TL isinma haric hersey dahil
    Bu Batışehir çok sıkıntılı bir proje..O kadar çok Arap var ki kendinizi kutsal topraklarda hissediyorsunuz..Gürültü patırdı kaos bitmiyor..Sitede lunapark havası var..Ayrıca ulaşım çok sıkıntı..Çevresi terkedilmiş topraklar..

Bu arada sitenin karşısında metro durağı var ama buraya çıkış olur mu bilmiyorum..

Sayfa 944/1014 İlkİlk ... 444844894934942943944945946954994 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •