Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 945/1014 İlkİlk ... 445845895935943944945946947955995 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 7,553 - 7,560 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Ankara Abidinpaşa Kartaltepede katta 200.000 lira. Istanbuldan köyümden tarlalarını satıp ev alanları biliyorum. Dört beş yıl önce.
    tarlaları satıp istanbuldan ev alanlar daha çok kafayı vuracak. 4-5 yıl dediğine göre 2013 başında betonun dolar bazında en yüksek olduğu zamanda almışlar,GEÇMİŞ OLSUN. benim tarlam olsun asla satmam,isterse boş dursun.

2.  Alıntı Originally Posted by karamsar kedi Yazıyı Oku
    Bu Batışehir çok sıkıntılı bir proje..O kadar çok Arap var ki kendinizi kutsal topraklarda hissediyorsunuz..Gürültü patırdı kaos bitmiyor..Sitede lunapark havası var..Ayrıca ulaşım çok sıkıntı..Çevresi terkedilmiş topraklar..

Bu arada sitenin karşısında metro durağı var ama buraya çıkış olur mu bilmiyorum..
    Bir arkadaşa gittim oraya...yazın hiç havuzu gördün mü? Nil nehrinde avını bekliyen timsah misali havuza giriyorlar.

Sadece kafa dışarda öyle duruyorlar. Bunlar yüzmüyormu dedim. Yok abi bunların havuz anlayışı bu dedi.

Yüzlerce arap bir havuzun içinde öylece duruyorlar.Arkadaş sitede bir türkle karşılaştım sarıldım hasret giderdik muhabbet ettik dedi. Ne gülmüştüm. Gurbete çalışmaya gidipte Türk görünce sevinen vatandaş modunda bir Türk görünce seviniyorum dedi.

3.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Bagcilar Batisehirden arkadas ev aldi 1+1 istenen para 650 bin TL bu 2017 Mayis ayinda

Arkadas 500 bin veririm demis sirket sanirim Ege Yapi bir gun sonra donmus kabul demisler arkadas pisman olmus

Keske 450K teklif etseydim dedi ama almis

Simdi aradan bir sene gecmek uzere fiyatlar ayni

Aidat 290 TL isinma haric hersey dahil
    Satış ofisleri genelde 2. ele göre pahalı oluyor,

Keşke 2. elden alsaymış arkadaşınız.

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...28300568/detay

Alıntı Originally Posted by ckarakaya Yazıyı Oku
    Satış ofisleri genelde 2. ele göre pahalı oluyor,

Keşke 2. elden alsaymış arkadaşınız.

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...28300568/detay
    Nasıl yani cidden aynı site mi.Bir yıl beklense 2 tane fiyatına 3 tane alınabilir gibi gözüküyor.Acaba 500 bine alınan metrekaresi büyük başka 1 artı 1 mi.Bazı sitelerde oluyor baya metrekare farklılıkları.Yoksa ilandaki evde manzaralı yüksek kat falan ,giriş kat değil.

5.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Nasıl yani cidden aynı site mi.Bir yıl beklense 2 tane fiyatına 3 tane alınabilir gibi gözüküyor.Acaba 500 bine alınan metrekaresi büyük başka 1 artı 1 mi.Bazı sitelerde oluyor baya metrekare farklılıkları.Yoksa ilandaki evde manzaralı yüksek kat falan ,giriş kat değil.
    O fiyata 2+1 gözüküyor satılık 1+1'in şerefiyesi m2'si ne kadar iyi olabilir ki?

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...28304312/detay

Özellikle yurtdışında yaşayan arkadaşlar inşaat firmaları ve emlakçıların istismarına en açık kitle maalesef.

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Benim bildiğim BATIŞEHİR aynı Batı şehirse 500 bin Tl ile 2+1 116 M2 daire alınır. Alınır lafın gelişi yoksa oraya bu parayı vermek sadece beton beyinlere mahsus bir batırım olur.

BATIŞEHİR DE 2.EL RESMİ YETKİLİ OFİS'DEN SATILIK 2+1 DAİRE 116 M2 510.000 TL
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...27624862/detay

7.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Benim bildiğim BATIŞEHİR aynı Batı şehirse 500 bin Tl ile 2+1 116 M2 daire alınır. Alınır lafın gelişi yoksa oraya bu parayı vermek sadece beton beyinlere mahsus bir batırım olur.

BATIŞEHİR DE 2.EL RESMİ YETKİLİ OFİS'DEN SATILIK 2+1 DAİRE 116 M2 510.000 TL
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...27624862/detay
    Şu amerikan mutfağa ayar oluyorum. Nedir abi bu. Burası Türkiye değilmi türk, osmanlı mutfağı varken nedir bu amerikan mutfağı.
    Daire120 m2 amerikan mutfak koymuş sanki çok güzel bişeymiş gibi. En nefret ettğim şey evde amerikan mutfak olması hadi 1+1 de anlarımda kardeşim 2+1 3+1 de amerikan mutfakmı olur??!!
    Ama işte yılların rus salatası bile amerikan salatası oldu
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

Alıntı Originally Posted by tarantula Yazıyı Oku
    Şu amerikan mutfağa ayar oluyorum. Nedir abi bu. Burası Türkiye değilmi türk, osmanlı mutfağı varken nedir bu amerikan mutfağı.
    Daire120 m2 amerikan mutfak koymuş sanki çok güzel bişeymiş gibi. En nefret ettğim şey evde amerikan mutfak olması hadi 1+1 de anlarımda kardeşim 2+1 3+1 de amerikan mutfakmı olur??!!
    Ama işte yılların rus salatası bile amerikan salatası oldu
    Ev net 120 m2 olsa zaten AMERİKAN mutfağına gerek kalmaz TÜRK mutfağı olur. 120 m2 lafın gelişi net m2 ye bakıldığında kıç kadar alanda mutfak için ekstra bir yer olmadığı için mecburen Amerikan mutfağı dayatılıyor. Bazen düşünüyorum bu beton beyin hastalığı Türk insanını evrime uğratıp JAPON filan mı yaptı acaba ! Yoksa bu kıç kadar m2 li betonlara gözü kapalı bu kadar para bayılmazlardı.

Sayfa 945/1014 İlkİlk ... 445845895935943944945946947955995 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •