Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 991/1014 İlkİlk ... 4918919419819899909919929931001 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 7,921 - 7,928 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Büyük projelerden birinin ceo'su bloombergt'te kira çarpanının 120 civarlarında olması gerektiğini söyleyerek beni çok şaşırttı.

Ve ekledi ya konut fiyatları pahalı yada kiralar düşük.

Bana kalırsa hem kiralar düşük hem konut fiyatları alım gücüne göre şişik. Daha önce kapatılan forumda analizini yapmıştım normal yıllık konut fiyatı artışı enflasyon+2 puan.

Aşırı artışlar tam bu orana düşecek şekilde geriliyor.

Bu artış trendi 8-10 yıl sürüyor, enflasyondan arındırılmış artışlar senelik yüzde 14 lere dahi ulaşıyordu.

Benzer yüksek artış serisi İstanbulda oldu ve geçen yıl fiyatlar düzeltmeye girdi, bir çok semtte fiyat artmayarak suadiye gibi yerlerde yüzde 7-10 kayıp yaşayarak(enflasyon dahil edilirse yüzde20 düşüş'e denk gelir) ilk düzeltme geldi.

Yaptığım istatistiklere göre yüzde 40-50 kayıp ile denge sağlanıyordu. Ülkemizde fiyatların hiç artmaması otomatikman yüzde10-15 lik bir kayıp demek zaten . Şu an yüzde 20 si gerçekleşti, 1-2 yıl daha yerinde sayar veya yüzde 1-2 gibi fiyatlar artarsa düzeltme tamamlanmış olur.

Sonrasında enflasyon+yüzde 2 lik ortlama artışa geçer, işler rayına oturur.
    Son düzenleme : Turnike; 21-02-2018 saat: 23:53.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Gunnar Yazıyı Oku
    Kusura bakmayın arkadaşlar ama bu konuya yazanların çoğunun psikolojisinden şüphe ediyorum. İşiniz gücünüz yok mu?
    Fikir alışverişi ve sohbet ortamı burası..
    Siz hiç kimseyle sohbet etmiyorsunuz sanırım.. Sizin de psikolojiniz ilginçmiş..
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    iyi guldum tesekkur ederim

Allahta sizi guldursun
    Ha anladım .Gunnar foruma yazanların çoğunun psikolojisi bozuk dedi ben o sınıfa girmemişimdir yırtmışımdır diye düşündünüz.Sayın gunnar a sormak lazım sayın ahmetg hangi sınıfa giriyor.Ona göre sn ahmetg nin durumu ne sınıfı geçiyor mu çaktı mı)))))))))

Bence sayın karakemal kesin yırtmıştır.O kesin psikolojisi sağlamlar grubundadır.Yırtmıştır.Benim not malum )))))

Powerpc yi umutabiyi falan hiç yazmıyorum .Onlar kapalı koğuşa direk))))))

6.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    haberin yok galiba TR de emlak krizi var

Ayni fiyata satsa sansli sayilir
    Burası 3-5 sene önce 1 milyona 1+1 alanların aglama duvarı olmuş.Böyle bir halt yedik de diyemiyorlar tabii başka yollarla kriz vb..

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada yazılanlar hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalı.Yazılarım kişisel görüşlerimden ibaret olup size uygun olmayabilir.

7. o değilde şu mesajların silinmesi/sildirilmesi olayı inanılmaz sinir bozucu.

İktidara hiç kızmamak lazım Türk insanın doğasında sansür baskı zorbalık var. Şu gökçekzedelerin yazdığı arsa forumundaki mesajları uçurmuşlar, içlerinde hakaret yok, küfür yok, hiçbirşey yok... memlekette forum, tartışma, ifade özgürlüğü kültürü yok maalesef. otur uğraş bişeler yaz birinin keyfi yetmesin sildirsin/silsin. insanı soğutan şeyler.

Birisi bu foruma bir ara eskidjinin bir açıkartırmasının videosunu koymuştu.Avrupa yakasında bir projenin dükkanları açıkartırma ile satılıyordu.Fiyatlar 2 yıl kadar önce milyon civarında geziyordu ve herkes 10 bin 10 bin o kadar kolay artırıyordu ki hayret ettim.Yani o dükkanı alacaksın, daha proje safhasında, bitecek orası piyasa oturacak, kaça kiraya vereceksin nasıl bir yatırım mentalitesidir çözememiştim.Eh anlamak için hollanda lalesoğanı falan o zamanları araştırmak lazım.

Sayfa 991/1014 İlkİlk ... 4918919419819899909919929931001 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •