Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 994/1014 İlkİlk ... 4948949449849929939949959961004 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 7,945 - 7,952 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Tarım ürünlerini üretmeyen ithal eden bir ülke olduk.Hayvan ithalatı yapıyoruz(bence hayvan ithali çok ama çok anlamsız)))) )Bıraktım ben sanayide ithalata bağımlı üretim modelimiz, dolayısıyla da bir ihracat yapımız olmasını artık tarım ürünleri ,et ,şeker hepsi ithal edilecek.Sonra da borçla yaptığımız inşaatlarla büyüme modelimiz var.Yani ne diyeyim hala ekonomi uçacak kaçacak masalları nasıl anlatılabiliyor hayretler içindeyim valla

2.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Toyota CHR burda üretiliyor da toyota kimin şirketi.
    Tamamen yabancı. Ancak şöyle bir avantajı var bilinmese de Türkiyede satılmayan toyotaların çok önemli motor parçaları ülkemizde üretiliyor. Bu ne sağlar? Teknolojiyi üretebilme bilgisini sağlar.

Tasarımlarındaki hatayı bulup geliştiren yine bir Türk şirketidir. Sonra ne oluyor aselsan geliyor bilgisinden faydalanıyor vs.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku

....

Hükümeti geçtim, ülkemiz politikacıları enerji sorununu çözdüğü an zirve yaparız. Bunu takip edelim.

Çünkü 47milyar dolar cari açığımızın 32milyar doları enerji, 10 milyar doları altın ithalatı sonucu.

dış ticaret açığımız daha yüksek.. yani ithalat ihracattan daha fazla..

bildiğim kadarıyla bu rakamdan turizmden kazandığımızı düşündüğümüz rakamı çıkartıyoruz(diğer bazı kalemler daha var cari açık hesaplanmasında)..sonrasında mesela 47 milyara düşüyor.. oysa turizmi katmazsan cari açık mesela 80 milyar dolar olacak..turizm geliri kabaca 25-30 milyar dolar filan olmalı son dönemde..

2 sene önce turizm gelirleri düştüğünde yusuflamaları ondandı..enerjiye odaklanmak doğru ancak yeterli değil.. ihraç ettiğimiz malları daha nitelikli yapmamız gerekli.. ayrıca yeni sektörlerin oluşumunda öncü olmazsan karlılığı yakalamak mümkün değil.. "adamlar bir iphone satıyor 1 ton domatese bedel abi " tarzı söylemlerin temelinde bu var neticede..
    Son düzenleme : discretus; 22-02-2018 saat: 13:03.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Tamamen yabancı. Ancak şöyle bir avantajı var bilinmese de Türkiyede satılmayan toyotaların çok önemli motor parçaları ülkemizde üretiliyor. Bu ne sağlar? Teknolojiyi üretebilme bilgisini sağlar.

Tasarımlarındaki hatayı bulup geliştiren yine bir Türk şirketidir. Sonra ne oluyor aselsan geliyor bilgisinden faydalanıyor vs.
    1970 lerde fiat lisansı ile tofaş bizde fiat regata yani murat 131 ve fiat 124 yani murat 124 ile işe başladı ,aynı yıllarda hyundai mıtsubıshı lisansı ile hyundai excelle işe başladı aradan 50 yıl geçti tofaş ne oldu hyundai ne oldu.Samsung ne oldu arçelik ne oldu.Kıyası böyle yapmak lazım.Hızımız çok yavaş.50 yılda hala toyota yedek parçası üretiyoruz diye mutlu oluyorsak ne diyeyim çuvalladık demektir .

5.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Tarım ürünlerini üretmeyen ithal eden bir ülke olduk.Hayvan ithalatı yapıyoruz(bence hayvan ithali çok ama çok anlamsız)))) )Bıraktım ben sanayide ithalata bağımlı üretim modelimiz, dolayısıyla da bir ihracat yapımız olmasını artık tarım ürünleri ,et ,şeker hepsi ithal edilecek.Sonra da borçla yaptığımız inşaatlarla büyüme modelimiz var.Yani ne diyeyim hala ekonomi uçacak kaçacak masalları nasıl anlatılabiliyor hayretler içindeyim valla
    Bu forumda amaç para kazanmak, buna karşılık yatırımları en doğru şekilde yapabilmek döviz olur ev olur arsa olur hisse olur.

Rakamlar şu şekilde: enerji ve altın ithalatını çıakrırsanız 4,5 milyar dolar gibi bir cari açığınız kalıyor, eğer ki turizm gelirleri baltalanmasaydı bu 2 kalemi çıkardığınızda cari fazlanız olacaktı.

Bu yüzden enerji yatırımlarını takip eden kazanır. Beton bazlı büyüme yapıldı bitti o iş, tıkandı. Bittiğinin anlaşılması için bu yıl artırılan fahiş emlak vergileri ve kira vergileri ile ileride uygulanacak değer artış vergisini görebiliriz.

Beton bazlı büyüme tıkandı. Destek verilmiyor.

Şimdi sanayiye ağırlık veriliyor. Eximbank kredilerini takip edin. İnanılmaz, 2 yıl ödemesiz yatırım kredileri var faizleri dolar euro bazında yüzde 1,5 civarında. 5 yıl 10 yıl geri ödemeli.

Tarım ve hayvancılık içinde akılları varsa adım atarlar, önce şu gıda pahalılığının bitmesi lazım.

Fazlaca sözcü, ulusal gibi yayımlar takip edilirse sadece a haber izleyenlerden bir fark kalmaz. İkisi de aynı uçta.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. Araba, ev alıp satan bir halk ...
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Bu forumda amaç para kazanmak, buna karşılık yatırımları en doğru şekilde yapabilmek döviz olur ev olur arsa olur hisse olur.

Rakamlar şu şekilde: enerji ve altın ithalatını çıakrırsanız 4,5 milyar dolar gibi bir cari açığınız kalıyor, eğer ki turizm gelirleri baltalanmasaydı bu 2 kalemi çıkardığınızda cari fazlanız olacaktı.

Bu yüzden enerji yatırımlarını takip eden kazanır. Beton bazlı büyüme yapıldı bitti o iş, tıkandı. Bittiğinin anlaşılması için bu yıl artırılan fahiş emlak vergileri ve kira vergileri ile ileride uygulanacak değer artış vergisini görebiliriz.

Beton bazlı büyüme tıkandı. Destek verilmiyor.

Şimdi sanayiye ağırlık veriliyor. Eximbank kredilerini takip edin. İnanılmaz, 2 yıl ödemesiz yatırım kredileri var faizleri dolar euro bazında yüzde 1,5 civarında. 5 yıl 10 yıl geri ödemeli.

Tarım ve hayvancılık içinde akılları varsa adım atarlar, önce şu gıda pahalılığının bitmesi lazım.

Fazlaca sözcü, ulusal gibi yayımlar takip edilirse sadece a haber izleyenlerden bir fark kalmaz. İkisi de aynı uçta.
    Adamlar tarım ve hayvancılıkta adım atmayı geçtim şeker işini de bitirecekler.Sanayiye ağırlık verelim dediğiniz olay kredi ile bitiyor mu.15 16 yıldır sanayi desteklenmedi ,inşaata ağırlık verildi e sanayi sektöründe elin oğlu sizi mi bekliyor.A türkiye çok geri kaldı biz biraz yavaşlayalım mı dedi.Sanayi yatırımları olan şirketler tatlı karı görünce nerdeyse fabrika arsalarını yıkıp rezidans yaptı.Hükümet bu işi teşvik etti.E sen 15 yıl ara verdiğin sanayi yatırımı işine teşviği aldın mı hemen tekrar hızla başlayıp başarılı mı olacaksın.O teşvikleri de kimler alıyor o paraları ayrıca ne yapıyor araştırmak lazım.Ya başkanlık konutu yapıyorsun 1000 odalı ,camlarını ithal ediyorsun.Bu memlekette o başkanlık konutunun camlarını üretecek yerli sanayi yok mu.

sözcü ile iktidarın yandaşları gazeteleri/medyayı aynı kefeye koymak oldukça mantıksız..

mesela merkezde denilen zebah gazetesini alın önünüze koyun..absürtlüklerin seviyesini gördüğünüzde şaşırırsınız.. diğer daha uçtaki yandaş gazeteleri saymadım bile..

yandaş gazeteler ve medya tamamen güdümlü.. artık ayyuka çıkmış bir şey..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 994/1014 İlkİlk ... 4948949449849929939949959961004 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •